• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Su valstiečiais į Seimą išrinkta parlamentarė Dovilė Šakalienė paliko liberalų gretas ir padėjo baigti formuoti opozicinę Socialdemokratų frakciją Seime. Nors pati Seimo narė tikina taip pasielgusi, nes sutapo jos ir socdemų idėjos, politologai mano – toks šokinėjimas rodo politinės ideologijos trūkumą.

Su valstiečiais į Seimą išrinkta parlamentarė Dovilė Šakalienė paliko liberalų gretas ir padėjo baigti formuoti opozicinę Socialdemokratų frakciją Seime. Nors pati Seimo narė tikina taip pasielgusi, nes sutapo jos ir socdemų idėjos, politologai mano – toks šokinėjimas rodo politinės ideologijos trūkumą.

REKLAMA

Lietuvos socialdemokratų partijos tarybos sprendimą vykdę ir iš valdančiosios koalicijos pasitraukę parlamentarai iki šiol negalėjo suformuoti frakcijos Seime, nes vienijo tik šešis narius.

Tačiau prisijungus naujai narei, Socialdemokratų frakciją Seime sudarys 7 parlamentarai: Dovilė Šakalienė, Juozas Olekas, Julius Sabatauskas, Algirdas Sysas, Rasa Budbergytė, Raminta Popovienė, Algimantas Salamakinas. Opozicijoje dirbsiančiai frakcijai pirmininkaus J. Olekas.

Suvienijo bendros idėjos

D. Šakalienės sako matanti, kad LSDP teiginiai apie partijos atsinaujinimą nėra tušti žodžiai, todėl ji ir priėmė kvietimą papildyti frakcijos gretas.

REKLAMA
REKLAMA

„Su Gintautu (Palucku – red. past.) visuomet vienodai matėme tikrosios šeimos politikos – prieinamų, kokybiškų paslaugų ir pagalbos visoms šeimoms – poreikį, būtinybę investuoti į visų rūšių smurto mažinimą, pagarba žmogaus orumui paremtą psichikos sveikatos priežiūrą, todėl matydama jo lyderystę reformuojant – o iš tiesų pirmą kartą Lietuvoje kuriant tikrą socialdemokratinę politiką, ryžtuosi dirbti kartu“, - išplatintame pranešime teigė D. Šakalienė.

REKLAMA

Pasak Socialdemokratų frakcijos seniūno J. Oleko, D. Šakalienė į frakciją pakviesta neatsitiktinai – parlamentarės ir socialdemokratų požiūriai į šeimos politiką ir žmogaus teises sutampa.

„Ji dažnai pasireiškia labai artimomis temomis, kurios svarbios socialdemokratams. Žmogaus teisės, daug dalykų, kur mūsų pozicijos yra labai artimos, sutampančios. Jos žinios, pasirengimas toje srityje, atrodo, kad yra labai tinkamas ir artimas mums“, - tv3.lt kalbėjo J. Olekas.

REKLAMA
REKLAMA

Staigmena liberalams

D. Šakalienė į Seimą pateko kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, tačiau paliko frakciją po septynių mėnesių, nes esą nesutapo jų idėjos. Parlamentarę į savo gretas priėmė Lietuvos liberalų sąjūdis. Vis dėlto po kelių mėnesių išsiskyrė ir jų keliai. Tiesa, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas apie D. Šakalienės sprendimą tikina iki šiol nieko nežinojęs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš traktuoju, kad aš dar nesužinojau, nes aš sužinojau iš žiniasklaidos. Nei ji mums skambino, nei pareiškimą turime, bet aš tikiu, kad taip yra. Turbūt, kad taip yra. Kadangi nekalbėjau su D. Šakaliene ir jokio jos rašto nesu gavęs, tai nekomentuosiu ir nevertinsiu“, - tv3.lt sakė E. Gentvilas.

Kur vėjas papučia...

Keistai Seimo narės šokinėjimą per frakcijas vertina ir politologai. Mykolo Romerio universiteto dėstytoja Rima Urbonaitė stebisi D. Šakalienės neapsisprendimu ir juokais tai vadina tam tikru rekordu.

REKLAMA

„Panašu, kad rekordas. Aš tikrai negaliu prisiminti žmogaus, kuris faktiškai per metus pakeičia tris frakcijas. Aš tikrai neprisimenu, nuoširdžiai sakau“, - tv3.lt sakė R. Urbonaitė.

Pasak politologės, D. Šakalienė demonstruoja, kad neturi stabilios politinės ideologijos, ir verčia abejoti, ar ji žino, ką nori pasiekti politikoje.

„Jungimasis prie socialdemokratų atrodo mažų mažiausiai keistai ideologiškai ir toks lakstymas iš vienos frakcijos į kitą turbūt labiau kelia klausimą, o kas bus kiti? Tai nėra geras pavyzdys, kaip turėtų elgtis politikas. Neaišku, ko nori D. Šakalienė, ką ji nori pasiekti, kokie jos yra labai konkretūs planai ir kokius darbo rezultatus ji norėtų matyti bent jau kadencijos pabaigoje. Tai žmogus, kuris vis dar bando Seime atrasti savo vietą, bet mažai tikėtina, kad ta vieta bus atrasta“, - svarstė R. Urbonaitė.

REKLAMA

Klausimas, kodėl D. Šakalienė iš tikrųjų palieka liberalus ir jungiasi prie socdemų – ar bėgdama nuo liberalų skandalų, ar siekdama tikslingai dirbti vaikų apsaugos srityje?

„Jai turbūt yra pažadėta, kad ji galės savo srityje – vaiko teisių apsaugos srityje – dirbti. Klausimas, aišku, kaip ji dirbs, nes tai, bet kokiu atveju, yra opozicinė partija. Neaišku, ko jai neleido dirbti liberalai. Bet aš manau, kad čia labiau yra bėgimas iš frakcijos, kuri šiandien labiau turi kitas problemas su teisėsauga. D. Šakalienė nebenori tapatintis su tokia partija ir nori nuo jos atsiriboti“, - mano politologė.

Tačiau R. Urbonaitė pastebi, kad, nors socialdemokratams žūtbūt reikėjo septintojo frakcijos nario, dar neaišku, kokia bus naujosios frakcijos ateitis. Kol kas, anot R. Urbonaitės, kalbos apie LSDP atsinaujinimą ir atsigavimą yra per ankstyvos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų