• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pareigūnų sveikata susirūpinusios profsąjungos prieš aptardamos esamas problemas pirmiausia pateikė viziją, koks turėtų būti visuomenės saugumu besirūpinantis asmuo.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos priežiūros tarnybos (SPT) vyresnysis patarėjas Kęstutis Petrauskas pasakojo, kad tiek policininkai, tiek ugniagesiai, tiek pasieniečiai, tiek kitų teisėsaugos ir teisėtvarkos institucijų atstovai idealiu atveju, atlikus tam tikrus įvertinimus, turėtų atitikti itin aukštus reikalavimus.

REKLAMA

„Plokščiu pilvu, ramaus būdo, nerūkantis 38 metų vyras, turintis stiprius šeimyninius ryšius, gerbiamas kaimynų ir patikimas profesionalas“, – tobulo pareigūno savybes vardijo K. Petrauskas.

„Turime suprasti, kad policininkų, ugniagesių, pasieniečių ar kitų teisėsaugos institucijų pareigūnų sveikatos priežiūra yra intensyvesnė nei įprastų visuomenės narių atveju. Maža to, reikalavimai pareigūnų sveikatai yra labai dideli, nes nuo to priklauso ne tik jų pačių, bet ir visuomenės saugumas“, – pabrėžė K. Petrauskas.

REKLAMA
REKLAMA

SPT vyresnysis patarėjas pridūrė, kad pareigūnų sveikatos problemos būna pačios įvairiausios: „Dažniausios sveikatos problemos susijusios su kraujotakos ir skeleto raumenų sistemų ligomis. Nutukimas, antsvoris nekelia tiek daug problemų Lietuvoje, kiek tam tikrose kitose šalyse. Tačiau nežiūrint vien į tai, tie dalykai, kurie apibūdina pareigūno gyvenseną, mitybos spragas, žalingus įpročius – lemia ankstesnį atleidimą iš pareigų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo kalboje K. Petrauskas užsiminė, kad pareigūnų savižudybių lygis yra žemesnis nei bendras Lietuvos gyventojų vidurkis. „JAV policijos pareigūnų atstovai nuolat pabrėžia, kad jų šalyje pareigūnų savižudybės viršija bendrą gyventojų savižudybių lygį. Austrijoje ir Belgijoje egzistuoja ta pati problema kaip ir JAV. Tačiau Suomijoje, Vengrijoje, Airijoje ir dar keliose šalyse pareigūnų savižudybių klausimas apskritai nėra aktualus“, – teigė K. Petrauskas.

REKLAMA

Balsas.lt rašė, kad nuo 2005 m. vien policijos sistemoje yra nuolat jaučiamas 15 proc. laisvų pareigybių trūkumas. Susidariusi situacija siejama su tuo, kad darbo užmokestis ir socialinės garantijos yra gerokai per mažos, o pareigybių aprašymuose yra keliama gerokai per daug reikalavimų.

Anot pareigūnų profesinių sąjungų atstovų, užkrečiamos ligos, stresas, smurtas, darbas ekstremaliomis ir pavojingomis sąlygomis, pavojingų medžiagų garai, radiacija, psichologinė aplinka. Tai tik keli veiksniai, apibūdinantys tarnybos aplinką, kurioje dirba teisėsaugos pareigūnai. Todėl, anot jų, verta garsiai kelti klausimą, ar pakanka už riziką pareigūnui nustatyti priedą prie atlyginimo ir anksčiau išleisti į pensiją?  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų