• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasibaigus Lietuvos karinei misijai Irake, Lietuva šioje valstybėje planuoja likti kitomis formomis. Viena jų - Irako jaunimo mokymas Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Lietuvos krašto apsaugos ministro Juozo Oleko, būriui LITCON-10 baigus misiją, Lietuva Irake liks su savo karininkais, kurie dirbs štabuose, bei instruktoriais, apmokysiančiais Irako kariuomenę ir galbūt policijos pajėgas. Be kita ko, Irako vyriausybė yra prašiusi paramos švietimo bei valstybės infrastruktūros atstatymo srityse.

REKLAMA

„Irakiečiai prašo dviejų dalykų - tai yra prašo padėti įsigyti jaunuomenei išsilavinimą ir, antra, padėti atstatyti patį Iraką, infrastruktūrą ir pramonę. Čia daugiau mūsų pramonės, verslo žmonių iniciatyvos, o dėl mokymų, tai mes turime patirtį: Karo akademijoje mes mokome iš trečiųjų pasaulio šalių įvairių valstybių karininkus ir civilius tam tikrų specialybių ar papildomų kursų“, - BNS pirmadienį pasakojo J.Olekas

REKLAMA
REKLAMA

Ministro teigimu, Lietuva diplomatiniu lygmeniu jau yra davusi teigiamą atsakymą dėl paramos švietimo srityje bei laukia konkrečių Irako pusės prašymų suformulavimo.

Pasak J.Oleko, šiuo metu panaši patirtis - priimti mokytis žmones iš trečiųjų (ne NATO ir ne Europos Sąjungos) šalių - pritaikyta Lietuvos karo akademijoje (LKA) ir Kauno medicinos universitete. Pastarajame jau maždaug 15 metų mokosi atvykėliai iš kitos konfliktų išvargintos Vidurio Rytų šalies - Libano. Tuo tarpu LKA vykdomi du kursai užsieniečiams - Saugumo studijos bei anglų kalbos kursai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot LKA viršininko pulkininko Arūno Balčiūno, paprastai į LKA atvyksta iš NVS (Nepriklausomų valstybių sandraugos) šalių bei Balkanų valstybių, tačiau esą jeigu irakiečiams prireiktų specifikos - projektą galima pakoreguoti.

„Buvo pokalbių tokių, kad mes galėtume priimti irakiečius mokytis. Pavyzdžiui, mes turime tokį Saugumo studijų kursą, turime tam tikrą patirtį. (...) Tai jeigu Irako vyriausybė norės atsiųsti į tuos kursus, tai jokių problemų nebus. Kitas dalykas, tai anglų kalbos mokymas. Mes turime tokius kursus, į kuriuos kviečiame užsieniečius, po dešimt karių paprastai atvažiuoja į tuos kursus ir trys keturi mėnesiai yra mokomi anglų kalbos“, - BNS pasakojo A.Balčiūnas.

REKLAMA

Pasak pulkininko, šie du kursai yra visiškai parengti ir norint atsiųsti irakiečius, ypatingų problemų dėl to nekiltų. Tuo metu dėl platesnių studijų esą reikia diskutuoti ir kalbėtis.

Lietuvos karinė misija Irake baigėsi gegužę, tačiau karius apsilankęs Lietuvos kariuomenės vadas Valdas Tutkus paprašė karių čia likti dar dviem mėnesiams. Likti Irake nutarė 30 iš 41 ten tarnavusio kario.

REKLAMA

Anksčiau Lietuva planavo nebesiųsti pamainos nuo 2007-ųjų spalio Irake tarnaujančiam LITCON-10 būriui, tačiau šis sprendimas buvo pakeistas gavus sąjungininkų prašymą misiją pratęsti.

Po derybų gegužės pabaigoje prezidentas Valdas Adamkus, premjeras Gediminas Kirkilas, krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministrai J.Olekas ir Petras Vaitiekūnas sutarė, kad Lietuvos misija Irake bus tęsiama, tačiau tai bus daroma nesiunčiant į Iraką naujo kovinio būrio. Naujo būrio siuntimui pasipriešino krašto apsaugos ministras J.Olekas, nes esą jis nėra paruoštas misijai.

Irake lietuviai kartu su amerikiečiais tarnauja JAV pėstininkų divizijos atsakomybės zonoje Al Kuto rajone, į pietryčius nuo Bagdado.

Iš viso misijoje Irake dalyvauja 26 valstybės. Lietuva prie jos prisidėjo 2003 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų