Melagingos naujienos antraštė skelbė apie Arvydą Sabonį, kuris visiems neva dovanoja finansinę sėkmę.
Kibernetinio saugumo ekspertas Marius Pareščius tikina, kad vienintelė „dovana“, kurią galima gauti iš tokio puslapio – paskyros netekimas.
„Viruso paspaudus ant nuorodos nebus, bet gali patekti ten pat kaip ir tas žmogus, kuris išplatino tokią nuorodą. Tokios nuorodos gali ir paskyros valdymą perimti. Tokių atvejų būna dažnai ir „Facebook“, ir „Instagram“ paskyras taip perima hakeriai“, – komentuoja M. Pareščius.
Pastebėjo įtartiną prisijungimą
Portalui tv3.lt susisiekus su K. Kaikariu paaiškėjo, kad į „CityBee“ vadovo paskyrą buvo įsilaužta.
„Buvo pirmadienio rytą susitikimai su kolegomis ir pasipylė sms, žinutės per „Messenger“ iš mano „Facebook“ draugų, kad kažkas neaiškaus vyksta su mano profiliu.
Kaip tai atsitiko? Sunku pasakyti, bet „Facebook“ pasikeičiau visus prisijungimo duomenis, atjungiau visus įrenginius išskyrus savo kompiuterį. Mačiau, kad prieš kelias minutes kažkoks keistas „Android“ įrenginys buvo prisijungęs iš Lietuvos, Vilniaus.
Panašu, kad kažkas, kažkokiu įdomiu būdu, gavo prieigą prie mano „Facebook“ profilio ir paskelbė tą keistą žinutę“, – situaciją pakomentavo K. Kaikaris.
Įmanoma išvengti tokių nutikimų
K. Kaikaris atsiprašo visų, kurie galbūt buvo pažymėti prie melagingos žinutės ir atkreipia dėmesį, kad daugeliui žmonių nutinka panašus įvykis.
M. Pareščius pritaria, kad tokių atvejų pasitaiko itin dažnai. Ekspertas tikina, kad pats geriausias būdas apsisaugoti nuo įsilaužimų į įvairias paskyras yra dviejų žingsnių autentikavimas.
„Lengviausias būdas kaip susitvarkyti – ištrinti žinutę. Bet, jei galvojame, ką daryti ateityje, kad taip nebūtų, visada sakau, kad reikia naudoti dviejų žingsnių autorizaciją. Kad tau ateitų trumpoji žinutė ar panašiai, kai bandoma prisijungti prie paskyros. Man pačiam dažnai suveikia tokia apsauga“, – portalui tv3.lt pasakoja M. Pareščius.