Štai šio sostinės daugiabučio gyventojai sako gyvenantys tarsi ant parako statinės. Esą pradėjus griauti rūsį, pastatas suskilinėjo iki pat 5 aukšto. Žmonės baiminasi, kad vieną dieną daugiabutis susmuks kartu su jais.
„Bijome ir be namų likti, ir išvis nežinome, ar prabusime, ar nuolaužose negulėsime ryte“, - baiminasi gyventojas.
„Buvo kaip drebėjimas, nežinau, ką ir pasakyti, viskas buvo drebinama, neįmanoma sėdėti“, - jam antrina kaimynas.
„Čia jau tas kelias savaites daužė. Sakė, kad keturios dienos, o čia jau dvi savaitės užsitęsė, kol namas nepradėjo skilinėti ir griūti“, - pasakoja namo gyventojas.
Žmonės labiausiai bijo, kad vieną dieną namas nugarmės su visais gyventojais. Virš remontuojamo rūsio su neįgalia dukra gyvenanti moteris sako neįsivaizduojanti, kaip reiktų gelbėtis.
Anot gyventojų, darbininkai langus grubiai platino, daužė kūju ir perforatoriumi. Dėl to greičiausiai ir suskilinėjo namo sienos, laiptinėse atsirado įtrūkimų.
Gyventojai nespėja rodyti kiekviename kampe atsiradusių plyšių. O viršutiniame namo aukšte gyvenanti senolė Alvyda sako net nenorinti prisiminti, kas dėjosi jos bute.
„O Jėzau, čia kai po mano balkonu, kaip tik trenkėsi, tai aš sėdėjau ant sofos, spaudimas 200 ir 105, tai guliu ir atrodo, va šitaip, kaip trankosi. Tai sakau dabar, dar jeigu biški, tai ir į pirmą aukštą nugriūsiu“, - siaubingą akimirką prisimena Alvyda.
Namo gyventojas Laurynas pasakoja, kad jau žiemą po butus ėmė vaikščioti žmonės ir rinkti parašus dėl rūsio remonto. Esą vieniems gyventojams sakyta, kad rūsyje bus įrengti biurai, kitiems – kad sporto salė.
„Pasakė, kad bus griaunamos tik pertvaros tarp patalpų, kad nebus keičiamos laikančios sienos, lauko sienos. Pasakė – ne, ne, viskas tik viduje. Tuomet sutikau ir padėjau savo parašą“, - tikina namo gyventojas Laurynas.
Tačiau pamatę, kaip iš tikrųjų vyksta rūsio remontas išsigando, gyventojai iškvietė policiją ir statybų inspekciją. Pastaroji įvardija, kad esminių pažeidimų nėra.
„Vienoje nešančioje skersinėje sienoje yra iškirsta durų anga, jinai yra paramstyta, ir aš parašiau privalomame nurodyme, kad nedelsiant toje vienintelėje vietoje jie įrengtų projektinę sąramą“, - aiškina Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros sk. specialistas Kęstutis Kambaras.
Remontuojamo rūsio savininkas tikina, kad darbai atliekami turint visus reikiamus leidimus, o triukšmas esą keliamas dėl nieko.
„Visi darbai vykdomi su statybų leidimais. Ten patikrino visos instancijos, savo ruožtu užsakėme ekspertizę. Paprasčiausiai remontuojame cokolį, ir tiek. O gyventojai įsivaizduoja pasaulio pabaigą“, - atrėžia „Inter Era“ vadovas Giedrius Cikanavičius.
Kilus didžiulei sumaiščiai dėl rūsio remonto, ekspertų ėmėsi ieškoti ir namo administratorius.
„Nėra ten tokie dideli įtrūkimai ir, sakykime, laiptinėse, kurie yra įtrūkimai, tai jie užfiksuoti atliekant kasmetinius stebėjimus. Bet tegul atsako ekspertai“, - teigia UAB „Rasų valda“ direktorius Sigitas Banionis.
Maža to, penkiaaukščio gyventojaiėmėsi tikrinti parašus, kurie buvo renkami dar žiemą. Anot žmonių, aiškėja, kad kone pusė namo gyventojų išvis nepasirašė, bet jų parašai esą stebuklingai popieriuose atsirado. Pasirodo, parašą padėjo ir moteris, kuri jau keletą metų yra mirusi.