• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį įvestas reikalavimas rodyti asmens dokumentą perkant alkoholį papiktino dalį vyresnio amžiaus pirkėjų - pražilusių senjorų pasų tikrinimą jie vadina papildoma gaišatimi, kuri neatneš realios naudos.

33

Penktadienį įvestas reikalavimas rodyti asmens dokumentą perkant alkoholį papiktino dalį vyresnio amžiaus pirkėjų - pražilusių senjorų pasų tikrinimą jie vadina papildoma gaišatimi, kuri neatneš realios naudos.

REKLAMA

Naujosios tvarkos šalininkai problemų neįžvelgia ir viliasi, kad tai padės pažaboti gėrimų pardavimą nepilnamečiams ir nesaikingą alkoholio vartojimą - vieną iš didžiausių socialinių problemų šalyje.

Dalis pensininkų nepatenkinti

Vilniaus Justiniškių rajone „Norfoje“ kalbintas pensininkas Rimas, neseniai įžengęs į septintą dešimtį, buvo nepatenkintas, kad turėjo rodyti dokumentą, kai pirko alų. Jo nuomone, kasininkai paso prašyti turėtų tik iš jaunesnių žmonių.

„Nesąmonė, jeigu jaunas žmogus prieitų, tai galbūt ir reikėtų, bet kai aš prieinu 60 metų, tai man atrodo, kad tai nereikalinga“, - BNS sakė Rimas, paglostęs savo žilą barzdą.

REKLAMA
REKLAMA

Jam antrino sostinės Karoliniškių „Maximos“ aikštelėje į savo automobilį alų krovęs 66-ių pensininkas Stasys.

„Ne tai kad man toks dalykas nepatinka, tai perteklinis dalykas. Yra žmonės, kurie jauni, ir nesuprasi ar jiems 30 ar 18 metų - tada taip, bet jeigu tu rodai pensininko pažymėjimą, tai tikriausiai to turėtų užtekti“, - svarstė Stasys.

REKLAMA

Karoliniškių „Maximoje“ prie kasų sutiktas 40-ies metų mažmeninės prekybos tinklų tiekėjas Žydrūnas, taip pat pirkęs alų, sakė esąs įsitikinęs, kad nauja tvarka tik be reikalo padidins eiles.

„Tai kasininkams sudaro bereikalingas eiles. Tiems, kurių veidai labai jauni,reiktų rodyti dokumentus, o šiek tiek pražilusiam nereikėtų rodyti. Dėl dokumentų rodymo bendrai aš šiandien nepritariu“, - teigė Žydrūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie kiti naujosios tvarkos kritikai svarsto, kad nauji reikalavimai tėra viešųjų ryšių akcija ir bandymas visuomenės pyktį nukreipti į politikus, svarstančius siūlymus alkoholį pardavinėti specializuotose parduotuvėse ar sutrumpinti prekybos juo laiką.

Pažabos benamių girtuoklystes?

Naują tvarką pasiūlę prekybininkai teigia siekiantys užkirsti kelią alkoholio pardavimui nepilnamečiams ir skatinti visuomenės sąmoningumą. BNS kalbinti vilniečiai teigia, kad paso reikalavimas gali sumažinti gėrimą tarp asocialių asmenų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naująja tvarka liko patenkinta prekybos centro „Panaroma“ parduotuvėje „Rimi“ sutikta 23-ių metų administratorė Gabrielė Trepekūnaitė, pirkusi šampano butelį.

„Manau, kad tai yra gerai ir vertinu labai teigiamai. Tikrai Lietuvoje yra labai daug geriančių žmonių ir galbūt alkoholikai neturės dokumento, tai galbūt netgi sumažins gėrimą. Man ši iniciatyva neturi problemų“, - bėgdama atgal į darbą teigė G.Trepekūnaitė.

REKLAMA

Visoje „Rimi“ tik šalia vieno kasininko stovėjo neparduotas viskio butelis.

Šeškinėje, Buivydiškių gatvės „Iki“ parduotuvėje sutikta 29-ių metų valstybės tarnautoja Ieva BNS sakė, jog pati nevartoja alkoholio, bet pritaria privalomam asmens dokumentų rodymui.

„Kad reikės asmens dokumentą paduoti, tai aš manau, jog amžius yra apgaulingas dalykas, nes jaunimas labai greitai užauga, o ypač merginos pasidažo ir automatiškai amžius išeina. Aš manau, kad gerai, jog reikės pateikti dokumentą, bet dėl pensininkų gal ir nereikėtų“, - svarstė Ieva.

REKLAMA

Anot jos, tokia iniciatyva galbūt padės sumažinti alkoholio vartojimą tarp benamių. Šioje „Iki“ parduotuvėje prie vienos kasininkės buvo pastatyti du neparduoti degtinės buteliai.

„Benamiai žmonės, jų dauguma yra be dokumentų, tai greičiausiai iš kažkur gaus arba mažiau gers, tai irgi šiokia tokia nauda. Aš nemanau, kad žmonės numirs pateikdami savo asmens dokumentą pirkdami alkoholį. Tai nėra kažkoks blogas dalykas. jeigu aš švęsiu gimtadienį kažkieno ir man reikės pirkti vyno butelį, tai man nebus jokių problemų parodyti dokumentą“, - sakė mergina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apsauga stebi budriau

Prekybos tinklai teigia nuo penktadienio sustiprinę apsaugos darbuotojų budėjimą. „Maxima LT“ Korporacinių reikalų departamento vadovas Rosvaldas Gorbačiovas BNS tikino, kad žmonės reaguoja „pakankamai geranoriškai“.

„Geranoriškumas ypatingai pasireiškia mažesniuose miesteliuose, kur žmonės nubėga ir atsineša dokumentus, jeigu jų neturi. Aišku, panašu, kad sulauksime ir piktų klientų, bet incidentų neužfiksavome. Apsauga yra pasiruošusi ir budresnė nei visuomet“, - tvirtino R.Gorbačiovas.

REKLAMA

„Rimi“ atstovė spaudai Giedrė Bielskytė BNS taip pat teigė, jog tinklo parduotuvėse incidentų kol kas nebuvo.

„Iš principo visi geranoriškai pirkdami alkoholį rodo dokumentą, o tie kas neparodo, tai jiems primena kasininkai. Kol kas jokių incidentų neturėjome - viskas gražiai ir tvarkingai, tad panašu, kad žmonės išgirdo žinutę. Pačių apsaugos darbuotojų kiekis dabar padidintas ir yra papildomas instruktažas suteiktas jiems“, - kalbėjo G.Bielskytė.

REKLAMA

Naujoji tvarka galioja prekybos tinklų „Maxima“, „Iki“, „Rimi“, „Norfa“, „Prisma“, „Aibė“ ir Lietuvos kooperatyvų sąjungos parduotuvėse. „Lidl“ tinklas prie šios akcijos neprisijungė.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuva patenka į daugiausia alkoholio suvartojančių Europos šalių trejetuką. Apie būtinybę riboti jo vartojimą imta garsiau kalbėti po šalį sukrėtusių nusikaltimų, kuriuos įvykdė girtaujantys asmenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie politikai siūlo alkoholio vartojimą mažinti steigiant specializuotas parduotuves, įvedant valstybinį alkoholio prekybos monopolį, didinant amžiaus cenzą ar visiškai uždraudžiant reklamą. Griežčiausiai už didesnį alkoholio ribojimą pasisako konservatoriai ir „valstiečiai žalieji“.

Autorius: Pranciškus Vaišvila

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų