• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savivaldybių išlaikomuose globos namuose neretai prieglaudą randa ne tik vieniši, neįgalūs seneliai, bet ir darbingumo netekę pusamžiai vyrai.  Giminaičiai jų nenori, namų jie neturi, tad pasirūpinti jais tenka savivaldybei, rašoma pirmadienio "Respublikoje".

REKLAMA
REKLAMA

Tam galą nusprendė padaryti Šakių rajono Kukarskės globos namai, prabilę apie įsisenėjusią votį - stiprių išlaikytinių girtuoklystę po globos namų stogu.

REKLAMA

Darbuotojams - lažas

Kukarskės globos namuose pastaruoju metu gyvena 36 globotiniai. Šių namų direktorė Ona Zokienė sako, kad aštuoniems globotiniams pagal gyvenimo būdą ir amžių čia ne vieta, bet išmesti į gatvę dalies darbingumo netekusių vyrų nehumaniška. Tad jie ir kankina savo įpročiais šalia gyvenančius senukus bei juos aptarnaujančius darbuotojus.

REKLAMA
REKLAMA

„Didžiausia problema yra alkoholis. Su nerimu darbuotojai laukia mėnesio pabaigos, kai į globos namus su pašalpomis užsuka paštininkas. Ta diena globos namuose dažniausiai virsta girtuoklystės diena. Darbuotojams ji - lažas. Persigėrę globotiniai darbuotojus išvadina tokiais žodžiais, kokių namuose nėra tekę girdėti, ką kalbėti apie paklusnumą. Ne kartą yra tekę kviesti policiją“, - neslėpė vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visai neseniai „pašalpų laistymas“ neapsiėjo ir be incidentų. Vienam persigėrusiam vežimėlyje sėdinčiam nė penkiasdešimt metų neturinčiam globotiniui teko kviesti ne tik medikus, bet ir policiją. Prie siautėjančio vyro medikai negalėjo prisiartinti tol, kol policija jo nesutramdė antrankiais.

REKLAMA

Globojami atkunta

Po šių orgijų globos namų administracija iš globos namų iškrapštė vieną iš alkoholio į globos namus kurjerių šešiasdešimtmetį vyrą.

„Daugiau juo negaliu pasitikėti, nėra taip, kad jis neturėtų kur gyventi. Turi giminių, net ir motiną, tegul jie ir rūpinasi“, - netvėrė pykčiu direktorė.

REKLAMA

Prieš kelerius metus nusilpusiam, iš kito rajono atgabentam vyrui direktorė padėjo susitvarkyti dokumentus, kad nustatytų neįgalumą.

Globos namų vadovė negalėjo patikėti, kad per visą savo gyvenimą šakietis buvo dirbęs vos ketverius metus, o darboviečių pakeitęs daugiau nei 20.

„Argi čia vieta 50-60 m. vyrams? Aišku, jie čia patenka nusilpę, su „kriukučiu“. Pas mus sustiprėja, atsigauna, vyrai kaip lėlės, darbo jokio, už tai ir ieško pramogų“, - piktinosi vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atliekamus prageria

Šakių rajono savivaldybės Kukarskės globos namuose vieno globotinio išlaikymas atsieina 1300 litų. Jeigu žmogus turi sunkią negalią, jo išlaikymas kainuoja beveik 2 tūkst. litų. Globotiniui tai neturi jokios įtakos, pačiam mokėti už nieką nereikia: 936 litus skiria valstybė, 790 litų - savivaldybė, dar vidutiniškai 400 litų sudaro neįgalumo pašalpa arba pensija.

REKLAMA

Išlaikymo perviršis subyra į jų pačių kišenes, o neturėdami kur pinigų išleisti arba patys prageria, arba išdalija tiems, kurie nori gerti, bet neturi už ką. Vienas tokių „turtuolių“ buvo ir neįgalus vyras, kurį neblaivų teko tramdyti antrankiais.

Darbuotojai sako, kad pinigėlių pragerti drūtiems vyrams duoda ir močiutės. Jos jų vis vien neturi kur dėti.

REKLAMA

Leonora POCEVIČIŪTĖ, Šakių rajono savivaldybės Globos skyriaus vedėja:

Taip, tai yra mūsų problema. Į gatvę jų išmesti negali, o artimieji jų nenori. Paprastai tokie vyrai į globos namus patenka iš slaugos skyrių, nusilpę, visi jie turi negalią. Globos namuose per kelis mėnesius atsigauna ir lieka. Iš tiesų tokiems žmonėms ši paslauga per gera ir per brangi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jau seniai kalbame, kad savivaldybei būtini nakvynės namai, kuriuose galėtų gyventi tokie žmonės. Jie ten priversti laikytis didesnės atsakomybės. Nakvynės namų steigimas įtrauktas į artimiausius savivaldybės planus.

Kukarskės globos namams išlaikyti Šakių rajono savivaldybė šiemet skyrė 544 tūkst. litų.

Dalia BYČIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų