Taip politikas teigė susitikimo su Liberalų sąjūdžio frakcija metu. Pretendentas į ministrus pirmininkus sulaukė liberalų seniūnės Viktorijos Čmilytės-Nielsen klausimo, kokia bus valdančiosios daugumos politika partnerystės ir žmogaus teisių klausimais.
„Turint galvoje, kiek mandatų turi socialdemokratai ir kokio didumo yra ši koalicija, visiškai teoriniu pavyzdžiu pasirinkus partnerystę, kur liko tik vienas etapas – priėmimo stadija – joks veto nebūtų baisus. Kaip žvelgiate į šią temą?“ – teiravusi buvusi Seimo pirmininkė.
„Manau, kad šis Seimas gali pozityviai nustebinti žmogaus teisių srityje“, – teigė G. Paluckas.
Jis pripažino, jog anksčiau buvo kiek skeptiškiau nusiteikęs dėl būtinybės priimti Civilinės sąjungos įstatymą.
„Aš turėjau skeptiškesnę nuomonę prieš Seimo rinkimus, manau, kad gali gimti įvairių tarpfrakcijinių (...) iniciatyvų, kurios žmogaus teisių darbotvarkę stumteltų į priekį. Stipriai“, – teigė jis, pridurdamas, kad dėl Civilinės sąjungos įstatymo projekto visada balsuodavo už.
„Mano pozicija dėl civilinės sąjungos nesikeitė – aš balsavau už ir tai darysiu“, – teigė jis.
Nors tokia ryžtinga pozicija nuteikia pozityviai, po posėdžio V. Čmilytė-Nielsen Eltai teigė besivilianti, jog socialdemokratai savo sprendimais žmogaus teisių srityje „nenustebins nemaloniai“.
„Mes, kaip liberalai, tikrai kelsime šiuos klausimus. Svarbu, kad Seimas nenustebintų nemaloniai. Bet tas pasiryžimas iš Gintauto Palucko ir bent iš dalies jo frakcijos žiūrėti į žmogaus teisių darbotvarkę pozityviai ir aktyviai – suprantama, yra geras dalykas“, – Eltai sakė liberalų seniūnė.
„Vėlgi, žodžiai yra viena, darbai yra kita“, – pridūrė ji.
ELTA primena, kad praėjusios kadencijos Seimas po svarstymo yra pritaręs buvusių valdančiųjų inicijuotam Civilinės sąjungos įstatymo projektui. Tam, kad jis būtų priimtas, parlamentarai turėtų balsuoti dar kartą.
Siūlomu projektu norima sureguliuoti santuokos nesudariusių, tačiau bendrus tarpusavio santykius kuriančių asmenų tiek turtinius, tiek asmeninius neturtinius santykius.
Vasarą G. Paluckas buvo užsiminęs, kad lyčiai neutralią partnerystę reglamentuojantis įstatymas nesulauks paramos nei kadenciją baigusiame, nei būsimame Seime. Anot politiko, diskusijomis apie jį neverta erzinti visuomenės.
„Jeigu kalbame apie partnerystę, tai šis siūlymas iš esmės sprendžia tam tikras socialines teises tos pačios lyties asmenų. Jas galima spręsti galbūt ir kitomis priemonėmis, tačiau tas priemones vis tiek reikia priimti“, – tuomet LRT televizijai teigė G. Paluckas.