„Šiandien tikrai yra išskirtinė diena ir mūsų, sakykime, bendrystės arba bendrų gynybos įsipareigojimų su Vokietija krikštynos“, – žurnalistams ketvirtadienį Seime sakė Vyriausybės vadovas.
Ketvirtadienį vyksiančioje ceremonijoje dalyvaus ir Vokietijos kancleris Friedrichas Merzas bei gynybos ministras Borisas Pistorius.
Anot premjero, su F. Merzu jis tikisi aptarti valstybių bendradarbiavimą gynybos ir ekonomikos srityse, „Rail Baltica“ projektą.
„Mūsų bendradarbiavimas yra ne tik gynybos srityje, bet taip pat ir ekonomikos srityje, ir su kancleriu tikrai šnekėsime ir apie Vokietijos investicijas, ir apie Vokietijos paramą Europos koridoriuose dėl „Rail Baltica“ ir „North Rail“, kuris galėtų susijungti su „Rail Baltica“ Suomijoje, uždarant koridorių nuo Norvegijos ir jungiant Baltijos šalis“, – teigė premjeras.
Pasak KAM, Vokietijos brigados perkėlimo į Lietuvą procesas vyksta sklandžiai pagal 2023 metų gruodį pasirašytą veiksmų planą.




Balandžio 1 dieną Vokietijos kariuomenės 45-oji brigada pasiekė pilną štabo pajėgumą. Šiuo metu Lietuvoje tarnauja 500 Vokietijos brigados karių, o pilnas kovinės brigados pajėgumas su 5 tūkst. karių ir civilių, visa reikiama technika, įranga bei atsargomis bus pasiektas 2027-aisiais.
Kaip skelbė BNS, Lietuva ir Vokietija gynybos srityje aktyviai bendradarbiauja nuo 2017 metų, kai Vokietija ėmėsi vadovauti Lietuvoje dislokuotam NATO batalionui.
Pernai balandį į Lietuvą atvyko pirminis Vokietijos brigados elementas, atsakingas už brigados perkėlimo planavimą.
BNS taip pat rašė, kad Lietuvos politikai viliasi, jog F. Merzo vyriausybė, kurioje darbą tęs ir gynybos ministras B. Pistorius, užtikrins dvišalių santykių tęstinumą bei leis dar labiau sustiprinti ryšius.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!