„Buvau pakviestas kaip liudytojas, bet per apklausą buvau informuotas, kad kai kurių klausimų man tik kaip liudytojui užduoti negalima. Tačiau kaip ten buvo toliau, kokia buvo procedūra ir kuo viskas baigėsi, aš nesupratau ir nežinau“, - dienraščiui sakė G.Steponavičius.
Specialusis liudytojas - tik per žingsnį nuo įtariamojo, tačiau to žingsnio gali ir nebūti, jeigu teisėsauga nesurinks pakankamai duomenų. Be to, G.Steponavičius - parlamentaras, tad kol nepanaikintas mandatas, jis negali tapti įtariamuoju.
Vienintelė politiko apklausa, apie kurią žinoma oficialiai, vyko dar rugpjūtį. Jis kelias valandas prokurorų buvo tardomas greičiausiai dėl savo fondo veiklos ir jo santykių su „MG Baltic“. Vykstant šiam tyrimui birželį teisėsauga buvo atlikusi kratas G.Steponavičiaus paramos fondo vadovo Vytauto Toleikio namuose, čia įsikūrusi ir fondo būstinė. Pats V.Toleikis tada apklaustas Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT).
G.Steponavičius tuomet sakė visiškai neabejojantis fondo veiklos skaidrumu, o teisėsaugos veiksmus vadino suprantamais, nes tarp fondo rėmėjų yra buvęs ir tyrime figūruojantis koncernas „MG Baltic“. Vis dėlto parlamentaras sako, kad per visą fondo gyvavimo istoriją šio koncerno parama neviršijo apie 10 proc. visos paramos ir sudarė 34 tūkst. eurų.
Teisėsauga įtaria, jog E.Masiulis iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio už „tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus“ savo bei kitų naudai priėmė 106 tūkst. eurų kyšį.