„Premjeras stiprina konfrontaciją su prezidente ir norėtų pakartoti savo salto, ką darė pasitraukdamas iš vidaus reikalų ministro posto ir užsitikrindamas sau tolesnes karjeros galimybes. Ar toks jo matymas pagrįstas, aš nesu tikras“, – BNS sakė liberalų lyderis.
Anot jo, S. Skverneliui norisi pasitraukti ir kaip reformatoriui, ir kaip aukai. Toks gali būti premjero kelias į rinkiminę kampaniją, anot E. Gentvilo, išprovokuojant „pasitikrinimą“ Seime.
„Už tai jis ir nekritikuoja Seime priimtų reformų, nes tada tektų pripažinti, kad viskas, kas buvo daroma, buvo nevykę, todėl jis tų klaidų nepripažins. Antras dalykas, jam norėtųsi atrodyt kaip aukai – koks nors prezidentės demaršas jam taip leistų pasijusti, (...) – gali būti ateita iki pasitikrinimo Seime, o jeigu ten negautų palaikymo, tada vaidinti auką būtų sudėtinga“, – teigė E. Gentvilas.
Liberalų lyderis mano, kad premjeras keisdamas ministrus suverčia jiems visą kaltę dėl nesėkmingo reformų realizavimo. Anot E. Gentvilo, kalbama ir apie urėdijų reformą, ir apie švietimo reformą bei kultūros ministrės neveiksnumą, tačiau klausimas dabar – ką darys prezidentė?
„Ar prezidentė skirs naujus ministrus, va taip, kokius nors pasiūlytus, ar prezidentė imsis septinto šitos Vyriausybės ministro atstatydinimo. Tarkime, neminėsiu pavardės, bet Lino Kukuraičio, bet ir kokio nors kito galima pagalvot. Tokiu būdu šita Vyriausybė turėtų keistis iš esmės“, – BNS sakė E. Gentvilas.
Kitas opozicijos lyderis, konservatorius Gabrielius Landsbergis pirmadienį BNS teigė manantis, kad premjeras S. Skvernelis turėtų atsistatydinti, o visa Vyriausybė yra gilioje krizėje.