Į Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupės posėdį iškviestas generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis sulaukė griežtos kritikos ir įžeidimų.
Pavaduotojo teirautąsi prokuratūros atliekamų tyrimų rezultatų. Daugiau apsistota ties elektroninės sveikatos projektu, kuriam skirta dešimtys milijonų litų, nupirkta aparatūros, tačiau realiai projektas įstrigęs.
Taip pat klausta, ar vadinamojoje „Mailiaus“ byloje, kai nustatytas europinių lėšų grobstymas, įtariamųjų sąraše esama politikų. Prokuroro pavaduotojas teigė, kad formaliai ikiteisminis tyrimas nebaigtas, todėl jis negalįs viešai skelbti visos informacijos.
Prokuroras patikino, kad žemės ūkio ministras Kazimieras Starkevičius byloje minimas kaip liudininkas ir aktyviai bendradarbiauja su teisėsauga.
Kritika ir įžeidimai
Valdemaras Valkiūnas ir Žilvinas Šilgalis kritikavo sakydami, kad D. Raulušaičio atsakymai – „trečio kurso studento lygio“, nes atsakymai – aptakūs.
„Ateis laikas, kai išvaikys prokuratūrą, surinks studentus ir tie pradės dirbti. Ko čia atėjote?“ – griežtai klausė V. Valkiūnas, pakėlęs balsą.
„Gal jūs esate labdaros organizacija ir eisite į maisto banką dirbti,“ – žėrė kritiką V. Valkiūnas, raminamas ir drausminamas komisijos pirmininko Kęsto Komskio.
„Netrukdyk!“ – Atkirto V. Valkiūnas, komisijos pirmininkui į eilinę pastabą ir toliau žėrė kritiką bei kėlė prokuroro pavaduotojo kompetencijos klausimus.
Petras Gražulis kėlė klausimą, ar reikėtų sustiprinti generalinio prokuroro įgaliojimus, pavyzdžiu pateikdamas „daugelį projektų, kurių tikslas – gauti „otkatą.“
„Šalis – „Š“ kvadrate, nes vienas ateina, pašneka, kitas – formaliai pašneka,“ – toliau kurstė aistras V. Valkiūnas.
Tyrimai vyksta
„Seimas – ne ta vieta, kur prokuroras organizuoja ir aiškina tyrimų eigą. Prokuroro pavaduotojas pateikė pakankamai informacijos, kurią gali viešinti,“ – sakė posėdyje dalyvavęs prokuroras Justas Laucius.
Generalinio prokuroro pavaduotojas pasigedo aiškesnių teisės aktų, kad brangius projektus vykdančius asmenis būtų lengviau kontroliuoti ir užkirsti jiems galimybę švaistyti pinigus.
Pavaduotojas apgailestavo, kad iš Prokuratūros reikalaujama atsakomybės už negeroves visoje Lietuvoje.
D. Raulušaitis kartu pripažino, kad ekonominių ir finansinių nusikaltimų tyrimas „šiek tiek šlubuoja“ bei išreiškė viltį, kad pertvarkymai prokuratūroje duos didesnės naudos ir paskatins greitesnius tyrimus.
„Greičiausiai kreipsimės dėl prokuratūros ir kitų įstatymų pakeitimų, kurie pagerintų prokuratūros darbą,“ – žadėjo pavaduotojas.
„Prokuratūroje pasikeitus vadovams, niekas nepasikeitė,“ – konstatavo Ž. Šilgalis. Parlamentaras tvirtino, kad yra bylų, kurias prokuratūra „aiškiai dangsto“.
„Korupcija buvo, yra ir bus,“ – konstatavo P. Gražulis ir siūlė suformuoti naują komandą, pavyzdžiu nurodydamas statybų sektorių. „Nėra nei vienų valstybinių objektų statybų, kur nėra korupcijos – visur yra „otkatas,“ – tvirtino P. Gražulis.