tyrimai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tyrimai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tyrimai“.

Statistika šokiruoja: moterys Kaune pradėjo daugiau rūkyti, o vyrai – nutuko

Įvertinius lėtinių ligų rizikos veiksnių paplitimą tarp 45–64 m. Kauno miesto gyventojų, nustatytą, kad per 1982–2024 m. laikotarpį išaugo nutukusių vyrų skaičius ir perpus sumažėjo nutukusių moterų. Rūkančių vyrų skaičius per šį laikotarpį beveik nepakito, o rūkančių moterų padaugėjo net keturis kartus, nustatė naujausią epidemiologinį tyrimą atlikę Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkai.

Į slaugos ligoninę tėtį atvežusi vilnietė apstulbo: grynas absurdas – pati turiu lakstyti su mėgintuvėliais?

Vilnietė Rūta (pavardė redakcijai žinoma) pasakoja susidūrusi su absurdiška situacija – slaugos ligoninėje gulinčiam 83-erių tėčiui nėra galimybių atlikti reikalingų papildomų kraujo tyrimų. Pasirodo, ligoninė nei pati gali juos padaryti, nei kas gali atvykti iš kitos įstaigos. Tiesa, pradėjus domėtis istorija, panašu, ledai pajudėjo, tačiau moteris sako išgirdusi labai neįprastą pasiūlymą – pačiai lakstyti su kraujo mėgintuvėliais.

Vilniaus medikai tai padarė pirmieji Lietuvoje: pacientams – vieni privalumai

2024 m. gruodžio 10 d. Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Kraujagyslių chirurgijos skyriuje pirmą kartą Lietuvoje apatinių galūnių angiografijai vietoj tradicinių jodo turinčių kontrastinių medžiagų, naudotas anglies dvideginis (CO₂). Kaip skelbia ligoninė, šis metodas yra reikšmingas tiek pacientų saugumui, tiek medicinos inovacijų plėtrai Lietuvoje.

Nuogąstauja, kas dėsis kitąmet: augs eilės tyrimams, blogės sunkių ligonių gydymas

Gydymo įstaigos su pacientų ir medikų organizacijomis, nesulaukusios konkrečių atsakymų Valstybinės ligonių kasos ir Sveikatos apsaugos ministerijos organizuotame susitikime į klausimą, ar bus joms sumokėta už atliktus brangiuosius tyrimus ir procedūras, toliau skambina pavojaus varpais.

Paaiškino, kodėl skirs mažiau pinigų už brangius tyrimus ir procedūras: jų duotų su viena sąlyga

Per pastaruosius penkerius metus brangiųjų tyrimų ir procedūrų skaičius išaugo daugiau nei 40 proc., o jų apmokėjimas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis beveik padvigubėjo – nuo 65 iki 121 mln. eurų. Nepaisant to, kaip pabrėžia Valstybinė ligonių kasa (VLK), riboti finansiniai resursai reikalauja subalansuotų sprendimų. Todėl, pasak VLK, dvi dešimtis metų taikomas kintamo balo apmokėjimo modelis ir toliau išlieka esminė brangiųjų paslaugų finansavimo priemonė.

Vilniuje vyks diabeto prevencijos akcija: norintys galės pasitikrinti cukraus kiekį kraujyje

Šį sekmadienį Vilniuje vyks diabeto prevencijos akcija, kurios metu nuo ankstyvo ryto iki vidurdienio Katedros aikštėje vyksiančio renginio metu gyventojai galės profilaktiškai pasitikrinti gliukozės kiekį kraujyje specialiai tyrimams pritaikytose palapinėse. Gyventojams, kuriems bus nustatytas didesnis nei norma cukraus kiekis kraujyje, bus dovanojami daugkartiniai rinkiniai gliukozės kiekiui kraujyje nustatyti.
2024-11-24

Kviečia nemokamai pasitikrinti dėl klastingų infekcijų: štai kam aktualiausia

Lapkričio 18–25 d. minima Europos testavimo savaitė, kurios tikslas – didinti žinias ir informuotumą apie ŽIV, lytiškai plintančių infekcijų (LPI) bei virusinių hepatitų B ir C testavimo svarbą. Šios savaitės metu siekiama suvienyti organizacijas ir užtikrinti geresnes galimybes išsitirti, kad būtų galima laiku pradėti gydymą.
Aktualijos 2024-11-19

Šio tyrimo bijo visi lietuviai: atskleidė, kas vyksta jo metu

Virškinimo sistemos ligos yra dažna problema, daranti didelį poveikį žmogaus sveikatai, gyvenimo kokybei bei sveikatos apsaugos sistemai. Anot gydytojų gastroenterologų, į šią sritį verta atkreipti ypatingą dėmesį, nes sutrikimai gali lemti negalią ir netgi ankstyvą mirštamumą. Gydytoja gastroenterologė dr.
2024-11-16

„Sienos“ tyrimas: Lietuvos kariuomenės paslaptys – rusiško kapitalo įmonės seifuose

Šeši seifai įslaptintų dokumentų saugojimui. Tokiu pirkiniu Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų batalionas apsirūpino dvi dienos iki Rusijos invazijos prieš Ukrainą pradžios. Ir panašu, kad kariuomenė nežinojo seifus perkanti iš rusiško kapitalo įmonės, kurios savininkų verslas taip pat aptarnauja ir Rusijos karo mašiną.

Kviečia nemokamai pasitikrinti, ar nesergate vėžiu: nepraleiskite progos

Lapkritis žinomas kaip vyrų sveikatos mėnuo, kai ypač raginama atkreipti dėmesį į prostatos sveikatą. Prostatos vėžys – dažniausiai vyrams diagnozuojama onkologinė liga, kasmet Lietuvoje pareikalaujanti šimtų gyvybių. Ankstyvas aptikimas ženkliai padidina sėkmingo gydymo galimybes, todėl profilaktiniai tyrimai tampa svarbia prevencine priemone. Kauno rajono bendruomenė socialiniame tinkle „Facebook“ skelbia informaciją apie nemokamą prostatos tyrimą vyrams.
2024-11-06
REKLAMA
REKLAMA

Naujiena nuo vasario 1 d. – kompensuos tris brangius tyrimus

Nuo 2025 m. vasario 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis pacientams bus kompensuojami dar trys brangieji genetiniai tyrimai, kurie padės tiksliau diagnozuoti onkologines ligas ir parinkti kiekvienam pacientui geriausiai jam tinkantį gydymą, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkauskas akcentuoja, kad augant valstybės galimybėms labai svarbu, kad jų nauda tiesiogiai pasiektų pacientus.

Išklojo, ką prieš tyrimus nuslepia lietuviai: nustebins ne vieną

„Kartais  pacientai linkę pagudrauti ir šį tą nutylėti. Kartą toks paciento paslaptingumas baigėsi liūdniau – protezą „pritraukė“ prie MRT aparato arkos. Į pagalbą teko kviesti kolegas – radiologus ir technologus, kad padėtų atitraukti protezą nuo arkos, o tai padaryti labai sunku“, – sako Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) dirbanti vyresnioji radiologijos technologė Erika Kontautienė.
2024-10-18

Pajutę šiuos skrandžio simptomus skubėkite pas gydytoją: neignoruokite

Deginantis rėmuo, skausmas ar pykinimas pavalgius – tai tik dalis simptomų, kurių vedami žmonės kreipiasi į virškinimo trakto ligų gydytojus. Tačiau vien nujausdamas, kad gali tekti išsamiau tirti skrandį, gana dažnas vizitą pas šios srities specialistą vis atidėlioja.
2024-10-11

Klaidingai ieško vėžio arba jį nustato atsitiktinai: ką reikia žinoti apie kraujo tyrimus ir kaip jiems pasiruošti

Kraujo tyrimai gali tapti raktu į daugelį, tiesa, ne visas ligas. Tačiau tam jie turi būti tinkamai analizuojami. Pasirodo, neįvertinus visų kraujo paėmimo aplinkybių galima net klaidingai ieškoti vėžio. Tuo metu prieš tiriantis kardinaliai pakeitus savo elgseną tyrimai vėlgi gali neparodyti realaus vaizdo.

Beveik savaitę dingus Matui ekspertas siunčia žinią visiems: tai žinoti būtina

Sekmadienį dingusio 15-mečio Mato Kalinausko paieška Vilniuje yra vis dar vykdoma. Atkreipus dėmesį į incidento aplinkybes, jos keliais aspektais sutampa su praeitais metais dingusio jaunuolio Mykolo paieška. Psichologas pasakoja, ar tokie nutikimai turi sąsajų tarpusavyje. Matas Kalinausko dingo naktį iš sekmadienio į pirmadienį, kai išėjo iš namų ir negrįžo.

Kauno medikai nemokamai patikrai kviečia nėščias moteris: įsiminkite datą ir laiką

Kauno klinikų gydytojai spalio 17–18 d. kviečia nėščias moteris išsitirti nemokamai. Tiesa, reikia, kad nėštumas būtų tam tikro laiko. Kaip pasidalino klinikų gydytoja Eglė Jocaitė-Machtejevienė, jeigu moteriai 11–13 nėštumo savaitė bus spalio 17–18 d., ji laukiama nemokamam ištyrimui. „Kauno klinikose Moterų konsultacijoje organizuojamas ultragarso kursas gydytojams mažose grupelėse.

Lietuvos statistika šokiruoja – sergamumo šia liga rodikliai aukščiausi Europoje

Rugsėjo viduryje minint pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną, medikai sako, jog ši onkologinė liga vyrams nustatoma dažniausiai. Per metus net 3000 naujų atvejų. Laimė, didžioji dalis jų diagnozuojami anksti ir išgydomi, tobulėja ir diagnostikos metodai. Nuo šiol Kauno klinikose pacientai bus tiriami ir nauju būdu, kuriam specialius radioaktyvius vaistus gamina pati ligoninė. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Prostatos vėžys – dažniausia vyrams nustatoma onkologinė liga.

Apie šią nemokamą paslaugą Lietuvoje kiti nežino: nepraleiskite progos

Patikslinus psichiatrijos antrinio ir tretinio lygių ambulatorinių paslaugų bei specializuotų gydytojų psichiatrų konsultacijų teikimo suaugusiesiems reikalavimus, šios paslaugos taps labiau prieinamos esant sunkiau gydomoms būklėms, o nėščiosioms ir žindančioms krūtimi pacientėms sudaromos sąlygos paslaugas gauti žaliojo koridoriaus principu. Taip pat daliai pacientų nuo kitų metų pradedamas finansuoti farmakogenetinis – vaistų tolerancijos –  tyrimas.
2024-09-20

Nuo kitų metų – naujovė pacientams: pradės kompensuoti naują tyrimą

Patikslinus psichiatrijos paslaugų teikimo reikalavimus numatyta, kad jos taps labiau prieinamos esant sunkiau gydomoms būklėms, o nėščiosioms ir žindančioms pacientėms sudaromos sąlygos jas gauti žaliojo koridoriaus principu. Taip pat nuo kitų metų daliai pacientų bus pradedamas finansuoti farmakogenetinis – vaistų tolerancijos – tyrimas, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.
2024-09-19

Šie sveikatos tyrimai Lietuvoje priklauso nemokamai: kiti to nežino

Kiekvienas mokantis privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas žino, kad už tai jam turi būti suteikta medicininė pagalba ir reikalingi tyrimai. Tad svarbu žinoti, kokius tyrimus galima pasidaryti nemokamai ir taip pasirūpinti savo sveikatos gerove. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos savo socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo tyrimais, kuriuos galima pasidaryti nemokamai.
2024-09-09

Gera žinia pacientams: populiarių tyrimų reikės laukti trumpiau

Valstybinė ligonių kasa (VLK) praneša, kad keičiasi būdas, kaip yra apmokami endoskopijos tyrimai. Pakeitus šių tyrimų apmokėjimo tvarką, daugiau Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų gaus gydymo įstaigos, o pacientams tyrimai taps labiau prieinami ir kokybiškesni. Šie tyrimai yra svarbūs diagnozuojant įvairias ligas, ypač virškinimo sistemos sutrikimus.

Radinys Lietuvos žemėje nustebino net specialistus: to išvysti nesitikėjo

Praeitą savaitę Vilkijoje (Kauno r.) vyko renginys, kuriame buvo pagerbti įvairiais laikais mieste palaidoti žmonės. Perlaidojimo ceremonijai vadovavo Vilkijos Šv. Jurgio bažnyčios klebonas Linas Šipavičius, į renginį atvyko archeologai, vietos bendruomenė.
2024-07-02

Atliekate šlapimo ar išmatų tyrimą? Įspėjo, ko nedaryti, kad atsakymai nesuklaidintų

Prireikus į polikliniką atnešti šlapimo ar išmatų tyrimui, vaistinėje dairomės specialaus indelio. Laikai, kai išmatas tyrimui vaikai nešdavo degtukų dėžutėje, seniai praėjo, ir vis dėlto kartais kyla klausimas – ar visais atvejais reikia specialaus indelio, nejaugi netinka bet koks, turimas namuose? Specialistai sako, kad specialūs mėginiams skirti indeliai yra būtini, mat kituose indeliuose esantys plika akimi nematomi įvairių medžiagų likučiai, pelėsis ar bakterijos gali turėti neigiamos įt...
2024-05-29

Vėžiu sergantis Romualdas 4 mėnesius neguldomas į ligoninę – negauna tam būtino tyrimo

66-erių kretingiškiui Romualdui gydytojai diagnozavo plaučių vėžį. Tačiau 4 mėnesius vyrą prižiūri ne medikai, o žmona Birutė, mat ligonis taip ir nepatenka į gydymo įstaigą. Situaciją aiškinosi laidos „Prieš srovę“ komanda. Anot Romualdo ir jo žmonos Birutės, vyras nepatenka į Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos skyrių, kur jam pradėtų taikyti chemoterapinį gydymą, mat niekaip negauna tam būtino kraujagyslių tyrimo. „Kaune man taip pasakė – ne jūs vieni esate.
205 2024-04-30

Šie tyrimai gyventojams priklauso nemokamai: šeimos gydytojai pyksta, kad gali paskirti ne viską

Gyventojams nuolat kalama į galvą, kad būtina rūpintis sveikata profilaktiškai, o ne kai jau prispiria ligos. Tačiau apsilankius pas šeimos gydytoją ir jam paskyrus jums reikalingus tyrimus, gali paaiškėti, kad už dalį jų teks susimokėti. Taip pat ne taip paprastai galima gauti sudėtingesnius, ne tik kraujo ar šlapimo tyrimus. Apsilankius pas šeimos gydytoją, kuris, laikoma, turėtų padėti išspręsti 80 proc.

Ši bjauri alergija gali išsivystyti bet kokiame amžiuje: išvardijo didžiausius kaltininkus

Augalų žydėjimo sezonas kasmet priverčia vis daugiau žmonių čiaudėti ir ašaroti, o mokslininkai bando suteikti viltį, kad šienligę pavyks suvaldyti inovatyviomis priemonėmis.
2024-04-18

Gera žinia iš SAM: nuo gegužės 1 d. apmokės naujus tyrimus ir procedūras

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą.

Apsilankęs klinikoje ir išgirdęs kainą už tyrimo kopiją pacientas buvo priblokštas: e.sveikatoje žada pokyčius

Prireikus gauti brangių radiologinių tyrimų vaizdinius rezultatus pacientui kartais gali tekti gerokai nustebti. Nors technologinės naujovės kasdien sparčiai gena viena kitą, tyrimo kopija gali būti įrašyta dalies žmonių jau primirštoje CD laikmenoje. Tiesa, jei informaciją norėtumėte gauti įrašytą į USB, už tai gali tekti kai kur papildomai pakloti net 30 eurų. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) gi ruošia pokyčius, kad e.sveikata taptų funkcionalesnė.
REKLAMA
Gydytoja įvardija hormonų svarbą sveikatai: štai, kada reikėtų išsitirti (nuotr. Shutterstock.com) Gydytoja įvardija hormonų svarbą sveikatai: štai, kada reikėtų išsitirti (nuotr. Shutterstock.com)

Gydytoja įvardija hormonų svarbą sveikatai: štai, kada reikėtų išsitirti

Hormonai yra tarsi mūsų organizmo dirigentai, kontroliuojantys įvairius fiziologinius procesus: nuo augimo ir medžiagų apykaitos iki nuotaikos reguliavimo bei reprodukcinių funkcijų. Anot gydytojos endokrinologės Jelenos Vainikonytės, moterims hormonai atlieka ne tik itin reikšmingą vaidmenį emocinei, bet ir fizinei sveikatai. Anot gydytojos, suprantant, kaip išsaugoti hormonų balansą organizme, galima įveikti daugybę kasdienybę paveikiančių kliūčių.
2024-03-28

Viskas apie populiarus ultragarso tyrimus: ar reikia pasiruošti ir kaip dažnai atlikti

Echoskopinis tyrimas – vienas iš radiologinių tyrimo metodų, kuris turi nemažai privalumų: nesukelia apšvitos, yra neskausmingas ir suteikia daug informacijos apie vidaus organus bei jų sistemas. Dažnai echoskopija praverčia stebint įvairias patologijas, o jei įtariama, kad rasti pakitimai gali būti piktybiniai, diagnozei patikslinti atliekama biopsija.

Išvardijo, kokius tyrimus būtina atlikti kasmet: kelią ligai padės užkirsti laiku

Ne veltui sakoma, kad sveikata – didžiausias turtas, kurį reikia branginti ir saugoti, vis tik, dažnai ji nustumiama į antrą planą, nors kartais pakanka atlikti kraujo tyrimus, kurie gali daug ką išduoti apie sveikatos būklę ar gresiančias ligas. Gydytoja hematologė Eglė Simaškienė, „Vitagama“ įkūrėja naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kaip dažnai reikėtų atlikti profilaktinius kraujo tyrimus, kokių tyrimų vertėtų nepraleisti ir paaiškino, ką jie gali išduoti.
2024-03-13

Žinomas Lietuvos profesorius įkūrė išskirtinį fondą: turi kilnų tikslą

Profesorius Arvydas Janulaitis, moderniosios biotechnologijos Lietuvoje pradininkas, kone visą gyvenimą pašventė šiai sričiai, jos pažangai ir savo darbus tęsia toliau – padėjęs mokslinius pagrindus pirmųjų moderniosios biotechnologijos įmonių atsiradimui Lietuvoje, tapęs jų steigėju, toliau puoselėja startuolį „Diagnolita“ ir 2022-aisiais įsteigė Ateities biomedicinos labdaros fondą, kurio tikslas – remti personalizuotai medicinai aktualius mokslinius tyrimus.
2024-03-11

Darbo netekusi mokslų daktarė sužinojo, kad serga vėžiu: žodžiai veria širdį

„Sakoma, kad nėra nieko baisiau, nei sužinoti savo likimą...“ – biomedicinos mokslų daktarė Jolanta Rimšaitė apie darbo netekimą, sunkią ligą ir nuostabias gyvenimo akimirkas. „2022-ieji metai buvo patys sunkiausi ir tragiškiausi mano gyvenime, – pasakoja biologijos mokslų daktarė Jolanta Rimšaitė.
2024-02-26

Apsipirkinėjimas internetu, žaidimai, socialiniai tinklai: tūkstančiams gyventojų mokslininkai turi liūdnų žinių

Naujausių pasaulinių tyrimų mokslinės apžvalgos skelbia, kad pagalbos dėl probleminio interneto naudojimo – priklausomybės – gali prireikti jau kas dešimtam interneto naudotojui. Lietuvos visuomenės priklausomybę internetui imasi tirti trys didieji Lietuvos universitetai. Kada interneto vartojimas tampa problema? Ir kaip Lietuvos mokslininkai tirs žmones? Pasakoja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neuromokslų instituto mokslininkė dr. Vilma Jakienė.

Paprastas tyrimas 36-erių Donatai išdavė klastingą būklę: įspėja kitus

36-erių vilnietei Donatai buvo įtariamas gimdos kaklelio vėžys. Pajutusi vos du simptomus moteris kreipėsi į šeimos gydytoją visai dėl kitų priežasčių. Atlikus tyrimus buvo nustatyta gimdos kaklelio neoplazija. Šiuo metu moteris turės reguliariai lankytis pas gydytojus ir tikrintis, ar nėra jokių pakitimų. Donata (pavardė redakcijai žinoma) į šeimos gydytoją kreipėsi dėl kitų priežasčių. Jau kurį laiką jai tirpo galūnės ir sukosi galva, todėl moteris nutarė pasitikrinti.
2024-02-21

Neeilinė galimybė: Vilniaus poliklinika nemokamai kviečia jaunuolius atlikti šį tyrimą

Šeškinės poliklinikos Vaikams ir jaunimui palankių paslaugų kabinetas kviečia vaikinus nuo 16 m. iki 29 m. konfidencialiai ir nemokamai pasitikrinti dėl lytiškai plintančių infekcijų (LPI). Nemokamų tyrimų kiekis ribotas. O įprastai Šeškinės poliklinikoje LPI tyrimo kaina – 32 eurai. LPI tyrimas Šeškinės poliklinikos laboratorijoje atliekamas PGR metodu, kas leidžia greitai ir tiksliai nustatyti infekciją jau jos pradžioje.

2 vaikų mamos Eglės gyvybę pasiglemžė vėžys: šeima neranda ramybės

Prieš keletą savaičių Airijoje gyvenusią lietuvę, 39-erių Eglę Žemgulienę ištiko siaubingas likimas – moteris pralaimėjo kovą su trečios stadijos gimdos kaklelio vėžiu. Be mamos liko du mažyliai – 4 bei 5 metų vaikučiai. Su naujienų portalu tv3.lt susisiekęs artimas Eglės giminaitis Olegas Melničiukas sako, kad dėl neteisingų tyrimų rezultatų vėžys buvo pradėtas gydyti per vėlai – kitu atveju, galbūt viskas būtų kitaip.
2024-02-15

Šį vaisių vadina natūralia „Viagra“: karšta naktis garantuota

„Viagra“ veikia didindama kraujo pritekėjimą į varpą, todėl susijaudinęs vyras lengviau pasiekia erekciją. Tuo tarpu natūraliai iš arbūzo gaunamas citrulinas gali daryti tą patį, nors veikia kitaip nei minėtas vaistas, tačiau šį vaisių vadina natūralia „Viagra“. Arbūzas yra natūralus citrulino šaltinis. Citrulinas yra aminorūgštis, galinti pagerinti erekciją.
2024-02-10

Štai kas rodo, kad skydliaukė sutrikusi: nustebsite, kas gali ją paveikti

Žiemą viso organizmo darbą reguliuojanti mažytė skydliaukė patiria didžiulį krūvį, todėl jos veikla gali sutrikti. Vis tik daugybei žmonių įsibėgėjanti liga gali būti diagnozuota neteisingai, jeigu nebus atidžiai įvertintas ir metų laiko poveikis.  Manote, kad blogai veikianti skydliaukė būtinai turi skaudėti ar padidėti? Labai klystate. Kaklo priekyje esanti drugelio formos liauka gamina į kraują išsiskiriančius gyvybiškai svarbius hormonus.
2024-02-08

To, ką patyrė Klaipėdos ligoninėje, nelinkėtų niekam: iš skausmo vos nesudraskė gulto

Klaipėdietė Dalia (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) Klaipėdos universiteto ligoninėje, Jūrininkų skyriuje, patyrė tikrą siaubą ir liko šokiruota ligoninėje dirbančių kai kurių slaugytojų ir gydytojų darbu. Jos teigimu, tyrimas buvo atliktas atmestinai bei nekompetentingai. Ligoninė sako, kad pacientės pasakojimas neatitinka tikrovės, bet daugiau nekomentuoja.
2024-02-07

Kviečia nemokamai išsitirti sveikatą: nepraleiskite progos

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras kviečia kraštiečius dalyvauti net penkiose prevencijos programose ir pasitikrinti sveikatą visiškai nemokamai. Taip pat informuoja, kad pasikeitė registracijos dėl prevencijos programų tvarka. Skirkite kelias minutes patikrai. Kviečia išsitirti Dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Vykdant šią programą kartą per metus tikrinami 40–54 (imtinai) metų vyrai ir 50–64 (imtinai) metų moterys. Dėl storosios žarnos vėžio.
2024-02-01

Šiuos brangius tyrimus galite gauti nemokamai: neskubėkite mokėti

Ligonių kasos primena, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti gyventojai, turintys gydytojo specialisto siuntimą, neskubėtų už brangiuosius tyrimus ir procedūras mokėti iš savo kišenės. Jų išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.  Šiuo metu brangiesiems tyrimams priskiriama kompiuterinė tomografija, magnetinio rezonanso tomografija, žmogaus imunodeficito viruso ligos stebėsena, hepatito C diagnostika, genetiniai ir kiti tyrimai.
2024-02-01

Šie simptomai išduoda virškinimo sutrikimus: pastebėkite laiku

Visuomenėje vis dar kyla nemažai baimių, susijusių su virškinimo sistemos tyrimais ir jų keliamu diskomfortu, todėl neretai žmonės yra linkę juos atidėlioti. Tačiau ar tikrai norint pasitikrinti virškinamojo trakto veiklą visada prireikia instrumentinių tyrimų? Apie tai, kokiais atvejais užtenka laboratorinio kraujo ištyrimo ir kokią informaciją jis gali suteikti, pasakoja Kauno „Kardiolitos klinikų“ Gastroenterologijos centro gydytoja gastroenterologė Beata Golubkevičienė.
2024-01-31

Žaidimas su ugnimi: Kinijos mokslininkai išbando naują itin mirtiną virusą, bijoma, kad jis išplis tarp žmonių

Kinijos mokslininkai eksperimentavo su mutavusia COVID-19 atmaina, kuri 100 proc. „žudo“ humanizuotas peles. Šiais metais paskelbtame naujame tyrime teigiama, kad mirtinas virusas atakavo pelių, kurios buvo sukurtos taip, kad jų genetinė sandara būtų panaši į žmogaus, smegenis. Visos pelės, kurios buvo užkrėstos virusu, žinomu kaip GX_P2V, nugaišo per aštuonias dienas, skelbia portalas „The Sun“. Tyrėjai pažymėjo, kad tai buvo „stebėtinai“ greitas mirtingumas.
75 2024-01-25
REKLAMA
Įtariate, kad jums trūksta vitaminų? Išsiaiškinkite atlikę paprastą kraujo tyrimą (nuotr. Shutterstock.com) Įtariate, kad jums trūksta vitaminų? Išsiaiškinkite atlikę paprastą kraujo tyrimą (nuotr. Shutterstock.com)

Įtariate, kad jums trūksta vitaminų? Išsiaiškinkite atlikę paprastą kraujo tyrimą

Ne paslaptis, kad gerai sveikatai svarbiausia pilnavertė mityba ir sveikas gyvenimo būdas, šią tiesą įrodo ir moksliniai tyrimai. Vis dėlto, nors prekybos centrų lentynos nuklotos šviežiomis daržovėmis, mėsa ir žuvimi, dalis pacientų vis dar susiduria su vitaminų ir mineralų trūkumu. Plačiau apie šią problemą pasakoja sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ gydytoja E. Marciuškienė.
2024-01-23

IDC: Pasaulio išmaniųjų telefonų rinka 2023-aisiais susitraukė 3,2 proc., lyderė – „Apple“

Per praėjusius metus pasaulyje nupirkta 1,17 mlrd. išmaniųjų telefonų – 3,2 proc. mažiau nei 2022-aisiais, rodo „International Data Corporation (IDC)" paskelbti išankstiniai rinkos tyrimų duomenys. Pardavimų per metus lydere tapo „Apple“ (20,1 proc. rinkos), šį titulą perėmusi iš „Samsung“, kurį Pietų Korėjos gamintoja prarado pirmąkart nuo 2010-ųjų. Vien tik paskutinį praėjusį metų ketvirtį buvo juntamas ryškus rinkos atsigavimas – telefonų parduota 326,1 mln., tai yra 8,5 proc.
2024-01-16

Šiems gyventojams kraujo tyrimai priklauso nemokamai: štai, ką reikia žinoti

Ligonių kasų specialistai pastebi, kad pasitaiko atvejų, kai kraujo tyrimai gydymo įstaigose papildomai apmokestinami neva dėl to, kad reikalingas skubus ištyrimas arba dėl to, kad taikomas brangesnis kraujo paėmimo metodas. Ligonių kasos pabrėžia, kad visais atvejais tiek vaikams, tiek suaugusiesiems už šeimos gydytojo kompetencijai priskirtus kraujo tyrimus mokėti nereikia. Nesvarbu, ar tai planiniai, ar skubūs tyrimai, ir kokiu būdu kraujo mėginiai paimami.

Šiuos brangius tyrimus galima atlikti nemokamai: padeda aptikti pavojingus pakitimus

Medicinai sparčiai tobulėjant, ligų diagnostikos metodai bei jų gydymas taip pat tampa vis modernesni. Šiais laikais tokie tyrimai kaip širdies kraujagyslių koronarografija, magnetinio rezonanso tomografija (MRT) ar kompiuterinė tomografija (KT), yra tapę ne tik kokybės ženklu, bet ir daugeliui pacientų leidžia laiku aptikti bei užkirsti kelią sunkiems sveikatos sutrikimams ar net atitolinti netikėtą mirtį, o dažnai prie to prisideda ir inovatyvūs gydymo būdai.
Aktualijos 2023-12-21

Šie tyrimai gyventojams priklauso nemokamai: patyrusi gydytoja siunčia žinią visiems

Šeimos gydytojos Daivos Berškienės darbo stažas – 24 metai, tad per šį laiką jai teko tūkstančius kartų konsultuoti pacientus ir stebėti, kaip jie keičiasi bei kokie į ją kreipiasi nauji pacientai. „Anksčiau tokių pacientų, kurie ateitų neturėdami nusiskundimų, bet tiesiog norėtų pasitikrinti sveikatą, būdavo tik vienetai. Dabar tokie pacientai ateina kasdien ir tai visiškai nebestebina“, – įžvalgomis dalijasi gydytoja.
2023-11-27

Išvardijo tyrimus, kuriuos turi pasidaryti visi: kelią mirčiai užkirskite laiku

Norint ne tik jaustis gerai, bet ir atrodyti sveikai, reikia įdėti pastangų. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ apie tai kalba gydytojas neurologas, knygos „Aštrus protas sveikame kūne“ autorius Jokūbas Fišas. Jis vardija, kad yra keli esminiai dalykai, kuriuos žmonės turėtų daryti. Pirmiausia, labai svarbu nepersivalgyti, antra – skirti pakankamai laiko fiziniam aktyvumui.
2023-11-25
Į viršų