• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį vyks NATO viršūnių susitikimas. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tikisi, kad jo metu bus peržiūrėta Baltijos šalių gynybos strategija.

Ketvirtadienį vyks NATO viršūnių susitikimas. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tikisi, kad jo metu bus peržiūrėta Baltijos šalių gynybos strategija.

REKLAMA

„Nebūtinai taip svarbu įvardinti tikslius pajėgumus, bet įvertinti visiškai pasikeitusią saugumo padėtį. Nuo to prasideda tikslus pajėgų planavimas regione. Aš tikiuosi, kad tą pavyks pasiekti“, – žurnalistams prieš Vyriausybės posėdį sakė G. Landsbergis.

Lenkijos vidaus reikalų ministras Mariuszas Kaminskis  trečiadienį pranešė, kad „iš šalies išsiųsti 45 Rusijos šnipai, apsimetinėję diplomatais“. 

„Likviduojame mūsų šalyje veikiantį Rusijos specialiųjų tarnybų tinklą“, – parašė ministras socialiniame tinkle „Twitter“.  

REKLAMA
REKLAMA

Pasiteiravus G. Landsbergio, ar Lietuva peržiūrėjo Rusijos diplomatų veiksmus, jis nurodė, kad rekomendacijas „dėl nesuderinamų dėl diplomatų statuso darbo tiekia institucijos, kurios informuoja, ar yra peržengtos tam tikros ribos“.

REKLAMA

„Užsienio reikalų ministerija, remdamasi tam tikromis rekomendacijomis gali atlikti tam tikrus veiksmus. Tai yra nuolatinis procesas, neatmetu, kad ateityje gali būti papildomų veiksmų“, – nurodė jis, patvirtindamas, kad informacijos apie tokius asmenis jis neturi.

Ministras taip pat nurodo, kad reikia tikėtis naujų sankcijų paskelbimo Rusijai.

„Tam reikia telkti partnerius. Pirmadienį pavyko sutelkti bendraminčių grupę, pavadinome ją „Ukraina Europoje“, prie jos yra prisijungusios 11 valstybių. Siekiame sukurt stiprią atramos bazę visiems klausimams, kurie yra susiję tiek su Ukrainos narystę ES, tiek ir su papildomomis spaudimo priemonėmis Rusijai. Nuo to atsispyrus galima bandyti paramą plėsti“, – nurodo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasiteiravus, kaip sekasi ieškoti Lietuvai vienbalsio šalių pritarimo Ukrainai suteikti kandidatės statusą į ES, jis nurodo, kad pirmiausia komisija atliks savo darbus – paruoš klausimyną ir jį išsiųs Ukrainai.

„Ukraina jį atsako ir tuomet yra ruošiama EK nuomonė. Pagal tą nuomonę taryba planuoja savo kitus žingsnius. Tai yra normalus procesas, mes raginame laikytis to proceso turint galvoje, kad tokios valstybės kaip Lietuva, turi galimybę padėti Ukrainai. Mes savo laiku, kai stojome į ES, sulaukėme tikrai nemažai paramos iš Danijos, iš kitų Šiaurės valstybių. Manau, kad savo techninę pagalbą, išmanymą galime pasiūlyti Ukrainai. Manau, kad sukurta bendraminčių grupė ES gali būti atspirties baze pagalbai telkti“, – nurodo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų