• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimui nepajėgus atstatydinti dėl skandalingo vojažo į Maskvą Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovės Romualdos Kšanienės, jos komandoje beliko ji pati su dar dviem nariais - kolega „darbiečiu“ Manfredu Žymantu ir liberaldemokratu Remigijumi Aču.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienį etikos sargų gretas pranešė paliekantys valstiečiai liaudininkai Aldona Staponkienė bei Skirmantas Pabedinskas. S.Pabedinskas turėjo pakeisti partietį teisingumo ministrą Petrą Bagušką, kuris atsistatydinimo pareiškimą yra parašęs gegužės mėnesį, nes esą dėl užimtumo nespėja dalyvauti komisijos posėdžiuose.

REKLAMA

„Grįžau iš komandiruotės, peržiūrėjau spaudos konferencijos įrašą, kur dalyvavo Seimo nariai, o tarp jų ir Etikos komisijos pirmininkė. Man tai yra tikrai nepriimtina, kaip pilietei, kai tokie dalykai vyksta, kai tyčiojamasi iš valstybės. Ir nepriimtinas pirmininkės elgesys, ji turėjo pati atsistatydinti“, - BNS antradienį sakė A.Staponkienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tokią pat išeitį iš susidariusios situacijos pasirinko ir socialdemokratas Jonas Juozapaitis, jis BNS sakė taip pat trauksiąsis iš Etikos ir procedūrų komisijos, kurioje dirbo R.Kšanienės pavaduotoju.

Praėjusią savaitę apie pasitraukimą jau paskelbė konservatoriai Antanas Matulas, Antanas Napoleonas Stasiškis, socialdemokratas Algimantas Salamakinas, socialliberalas Algirdas Monkevičius, Liberalų sąjūdžio atstovė Dalia Teišerskytė bei liberalcentristas Saulius Lapėnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komisiją nariai palieka po nepavykusio bandymo atstatydinti jos vadovę R.Kšanienę už dalyvavimą su grupe kitų „darbiečių“ finansinėmis machinacijomis įtariamo buvusio Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho spaudos konferencijoje Maskvoje, kurioje buvo niekinama Lietuva. Šią akciją daugelis Lietuvos politikų įvertino kaip nukreiptą prieš Lietuvos valstybę.

REKLAMA

Praėjusią savaitę per slaptą balsavimą R.Kšanienės atstatydinimui pritrūko 4 balsų, nors prieš tai jos atstatydinimui buvo pritarę dauguma jos vadovaujamos komisijos narių.

Pati „darbietė“ po balsavimo teigė, kad dirbs kaip dirbusi.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija sudaro 12 narių, kurie į ją skiriami proporcinio atstovavimo principu - tai yra joje atstovaujama kiekvienai parlamentinei frakcijai.

Pastarąją sudarė 2 valstiečiai liaudininkai, 2 konservatoriai, tiek pat „darbiečių“ bei socialdemokratų, 1 liberalcentristas, taip pat 1 Liberalų sąjūdžio atstovas, 1 socialliberalas ir 1 atstovą turėjo liberaldemokratai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų