Muziejaus elektronikos dirbtuvių kuratoriaus, projekto vadovo Andžejaus Kuldošo teigimu, simuliatorius veiks naudojant judančius vaizdinius ir garsinius elementus, kurie padės regos bei klausos negalią turintiems lankytojams naudotis eksponatais.
„Simboliška, kad kitąmet, minint generolo Antano Gustaičio sukonstruoto pirmojo vienviečio sportinio lėktuvo ANBO-I šimtmetį, Energetikos ir technikos muziejus kvies lankytojus iš arti susipažinti su legendinio lėktuvo valdymo principais“, – rašoma muziejaus pranešime.
ANBO-I pirmą kartą į orą pakilo 1925 metų liepos 14 dieną, jo originalas eksponuojamas Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje.
ANBO – sakinio „Antanas nori būti ore“ žodžių pirmųjų raidžių junginys – yra inžinieriaus A. Gustaičio sukonstruoti ir Kauno aviacijos dirbtuvėse gaminti lėktuvai.
„1918–1940 m. nepriklausomoje Lietuvoje aviacija buvo ne tik modernizacijos ir novatoriškumo simbolis, bet ir kultūrinio tapatumo išraiška. Lietuvos karo aviacijos pagrindu buvę ANBO lėktuvai demonstravo technologinį progresą, kėlė visuomenės pasididžiavimo, patriotiškumo jausmus“, – teigia muziejus.
Metų pradžioje ekspoziciją atidarys Energetikos ir technikos muziejus.
Minint šio lėktuvo sukūrimo metines, liepos 14 dieną eksponatas bus perkeltas į Vytauto Didžiojo karo muziejų, kur papildys esamą ANBO ekspoziciją, metų pabaigoje ekspozicija iškeliaus į Lietuvos aviacijos muziejų.
2025 metai yra paskelbti lėktuvo ANBO ir Lietuvos aviacijos kūrėjų metais.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!