Sostinėje prasidėjo žmogaus teisių organizacijų renginiai. Dvi skirtingos eisenos nuo V. Kudirkos ir nuo Lukiškių aikščių pajudėjo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos link. Vienai vadovavo Nomeda Marčėnaitė, kitai – Arnoldas Lukošius.
Eisenų dalyviai atrodo taikiai, neskanduojami šūkiai, nėra ir provokacinio turinio plakatų. Viešąją tvarką palaiko mažesnės pareigūnų pajėgos, nei dieną vykusiuose renginiuose.
Be N. Marčėnaitės, A.Lukošiaus ir V. Juozapaičio, eisenose dalyvavo architektas Algirdas Kaušpėdas, politologas Artūras Račas, europarlamentaras Leonidas Donskis, televizijos žvaigždė Algis Ramanauskas-Greitai, atlikėjai Jurgis ir Erica Didžiuliai, kiti žinomi žmonės.
Iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos balkono operos solistas V. Juozapaitis sugiedojo Lietuvos tautinę giesmę, jam pritarė apačioje stovėję žmonės.
Susirinkusiųjų dėmesį patraukė virš LMTA balkono iškelta Lietuvos trispalvė – vėliavos spalvų tonai smarkiai skyrėsi. Buvo akivaizdu, kad ji sudurstyta iš skirtingų medžiagų atraižų.
Užbėgdama tautiečių pasipiktinimui už akių žinoma TV laidų vedėja ir rašytoja N. Marčėnaitė patikslino, kad šią trispalvę siuvo vaikai, tad darbas negali būti vertinamas kritiškai.
Į susirinkusius kreipėsi buvęs legendinės grupės „Antis“ vokalistas A. Kaušpėdas kuris teigė, kad lietuviams svarbu išmokti naujų tautinių šūkių. Vienas jo pasiūlytų pavyzdžių – mąstykime lietuviškai, elkimės europietiškai. A. Kaušpėdas negailėjo „komplimentų“ Lietuvos valdžiai, kvietė minią pritarti ploti po šūkio „Lietuvos valdžia – pati valdiškiausia valdžia pasaulyje“.
Naujienų portalo Balsas.lt kalbintas žmogaus teisių stebėjimo vadovas H. Mickevičius teigė, kad pavakare Vilniuje organizuojamas renginys nėra politinė akcija, o šventė sostinės gyventojams ir svečiams. Kai kurių politikų mėginimus teigti, kad žmogaus teisių aktyvistų eitynės pavirs mažumų paradu, pašnekovas vadino nerimtomis.