Jo teigimu, tai turėtų atvėsinti kai kurių politikų norą pasireklamuoti ir aštrinti aistras. „Žmonės galės subjektyvesnėje aplinkoje priimti sprendimą. Kitą vertus, yra neatsakingai elgiamasi todėl, kad niekas iš šiandien Seime esančių žmonių nežino, kaip reikėtų įgyvendinti referendume išreikštą valią, – kalbėjo E. Masiulis. – Reikia aiškiai pasakyti, jeigu referendume būtų priimtos nuostatos, kurios prieštarauja stojimo į ES sutarčiai, tai neužtektų tik pakeisti Konstituciją.“
Tam, pasak politiko, reikėtų gauti visų 27 ES valstybių sutikimą. „Klausimas, ar nenutiks taip, kad žmonės bus vedžiojami už nosies? Žmonės išreikš savo valią, o valdžia vėliau pasakys „Labai atsiprašome, negalime to įgyvendinti.“ Prieš priimant galutinį sprendimą dėl referendumo paskelbimo, reikia Konstitucinio teismo išaiškinimo, ką daryti tokiais atvejais, kai viena konstitucinė nuostata gali prieštarauti kitai, - kalbėjo frakcijos pirmininkas. - Tik gavus atsakymą aiškiai nustatyti datą.“
Organizuojant referendumą, E. Masiulio teigimu, daryti taip, kad konstitucinės nuostatos nesusikirstų. „Žmonės gali likti apgauti“, – kirto politikas.
Paklaustas, kas vedžioja žmones už nosių, E. Masiulis pabrėžė, kad tam tikra dalis referendumo iniciatorių vieniems žmonėms, rinkdami parašus, teigė, kad pasirašoma dėl pataisos, kad referendumui reikėtų tik 100 tūkst. parašų (vietoj dabar reikalingų 300 tūkst. parašų, - red. pas.t), o kitiems buvo kalbama, kad parašai renkami dėl žemės pardavimo. Skirtinguose auditorijose buvo pateikiamos skirtingi argumentai“, - žurnalistams sakė E. Masiulis.