Socialiniame tinkle duomenų analitikas kartu nurodo ir pateikiamas pagrindines priemones, ką šiuo metu reikėtų daryti ir ką atkreipti dėmesį ir Lietuvoje:
„Įdomi studija iš JK kurioje modeliuojamas galimas atlaisvinimų poveikis. Pagrindinė išvada ta, kad yra per daug nežinomybės. Priklausomai nuo nedidelių pokyčių prielaidose apie vakcinų efektyvumą ir virusio plitimą, mirčių skaičius per ateinančius metus JK gali būti nuo 9 iki 100 tūkstančio.
Tai kalbant apie tai, kas gali būti ir ko laukti iš ketvirtosios bangos Lietuvoje reikia turėti tą patį omenyje. Kokie bus skiepijimosi tempai? Ar vakcinų efektyvumas išliks toks pat? Į šiuos klausimus dabar neturime atsakymų tai ruoštis reikia viskam. Pažiūrėjus į praeitų metų duomenis, iki gruodžio mėnesio piko iš viso susirgo apie 100k žmonių. Tiek užteko, kad ligoninėse būtų virš 2k pacientų ir 90 mirčių per dieną. Net įvertinus, kad ne visi sirgę pasitestavo ir žiūrint į vakcinavimo procentus, visai realu, kad panašų susirgusių skaičių galime rasti vien tarp nepasiskiepijusių. Tai kaip ir JK atveju pesimistinis scenarijus yra nieko gero nežadantis.
Ką daryti? Priemonės išlieka tos pačios.
1. Vakcinuotis. Dauguma šalių pasirinko visuomeninio imuniteto kelią, kurį greitai pasiekti galima tik vakcinavimosi keliu.
2. Sekti vakcinų efektyvumą. Kol kas nėra duomenų, kad su laiku vakcinos efektyvumas krenta, bet tai nereiškia kad taip ir bus. Apsidraudžiant tikriausiai geriau suskiepyti trečią dozę bent jau rizikos grupėms.
3. Neužmiršti, kad vakcinos nėra 100 proc. efektyvios. 90 proc. + efektyvumas yra gerai, bet visiškai nesisaugant ir vakcinuoti žmonės gali užsikrėsti ir prisidėti prie platinimo. Tai sveiko proto saugojimosi priemones turi išlikti ypač epidemijai įsisiūbavus.
4. Neprarasti šalto proto. COVID19 nėra ta problema, kuri greitai išsispręs. Per pusantrų metų matėm įvairiausių emocijų ir, deja, retai jos padėjo konstruktyviam žiūrėjimui į problemą. COVID-19 nėra sprintas, tai yra maratonas. Ir netgi ne maratonas o ultramaratonas. Bus pakilimų ir bus nuosmukių, svarbu nepasiduoti ir kryptingai eiti link tikslo. O tikslas yra sumažinti neigiamą COVID-19 poveikį.“