Kitą savaitę Valstybės Dūma gali apsvarstyti pareiškimą dėl situacijos, susidariusios Rusijos ir Lietuvos santykiuose.
Kaip pranešė žurnalistams Dūmos tarptautinių reikalų komiteto vadovas Konstantinas Kosačiovas, ketvirtadienį šio komiteto posėdyje numatoma apsvarstyti tokio pareiškimo projektą, kuris bus pateiktas žemųjų rūmų tarybai antradienį ir gali būti įtrauktas į trečiadienio plenarinio posėdžio darbotvarkę.
K.Kosačiovas pranešė, kad iki komiteto posėdžio jis ir jo kolegos susitiks su šiuo metu Maskvoje viešinčia Lietuvos Seimo užsienio reikalų komiteto (URK) delegacija.
"Mes išklausysime jų argumentus daugeliu klausimu", - sakė K.Kosačiovas. Jis pažymėjo, kad Lietuva mėgino užblokuoti Rusijos ir ES derybas dėl naujos bendradarbiavimo sutarties.
Rusijos parlamentaras taip pat priminė neseniai Lietuvos Seimo priimtą įstatymą, kuriame sovietinė simbolika faktiškai prilyginta fašistinei simbolikai.
"Mums kelia susirūpinimą tai, kad Lietuvoje vedamos ar gali būti vedamos neoficialios derybos dėl galimybės dislokuoti JAV priešraketinės gynybos sistemos dalis šioje šalyje, jeigu derybos su Lenkija dėl to bus nesėkmingos", - sakė K.Kosačiovas.
Praėjusią savaitę Lenkijos UR viceministras Witoldas Waszczykowskis (Vitoldas Vaščykovskis) pareiškė, kad JAV kalbasi su Lietuva dėl galimybių jos teritorijoje dislokuoti antiraketinio skydo elementus, jeigu nutrūks derybos su Lenkija.
Tačiau ir Lietuvos premjeras Gediminas Kirkilas, ir užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas, ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas vieningai neigė šią informaciją, teigdami, kad jokios derybos nevyksta.
Kai kurie apžvalgininkai Lenkijos pareiškimą įvertino kaip norą paspausti JAV, tikintis gauti daugiau finansinės paramos gynybos reformai.
Pagal Jungtinių Valstijų inicijuotą priešraketinės gynybos Europoje planą, Čekijoje turėtų būti dislokuotas antiraketinis radaras, o Lenkijoje gaudomųjų raketų bazė. Čekija jau yra paskelbusi, kad leis dislokuoti radarus savo teritorijoje, tačiau su lenkais vis dar yra deramasi dėl raketų bazės.