Abiem įmonėms skirta baudų po pusę milijono eurų, Eltai pranešė Alytaus teismo atstovė Jurgita Urbanavičiūtė.
500 tūkst. eurų turės sumokėti „Ekologistika“, tiek pat ir „Vivatrans“.
Teismas „Ekologistika“ vadovą Juozą Cicėną ir bei abi įmones pripažino kaltais dėl neatsargumo sunaikinus turtą ir padarius didelės turtinės žalos.
J. Cicėnas nuteistas laisvės atėmimu 3 metams 3 mėnesiams, bausmės vykdymas atidėtas 2 metams.
Iš dalies tenkintas Aplinkos apsaugos departamento ieškinys dėl žalos atlyginimo ir solidariai iš J. Cicėno, bendrovių „Ekologistika“ ir „Vivatrans“ priteista Aplinkos apsaugos departamentui 1 mln. 385 tūkst. 385 eurai turtinei žalai atlyginti.
Civilinės ieškovės UAB „Gamybos parkas“ civilinį ieškinį dėl turtinės žalos atlyginimo teismas tenkino pilnai ir solidariai iš J. Cicėno, bendrovių „Ekologistika“ ir „Vivatrans“ bendrovei „Gamybos parkas“ priteisė 1 mln. 597 tūkst. 240 eurų turtinei žalai atlyginti.
Kauno apygardos prokuratūros ieškinys tenkintas iš dalies ir solidariai iš J. Cicėno bei bendrovių „Ekologistika“ ir „Vivatrans“ priteista valstybės naudai 4 mln. 262 tūkst. 503 eurų.
ELTA primena, kad 2019 m. spalio 16-osios naktį Alytuje, padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didelis gaisras, jį pavyko užgesinti po 10 dienų.
Per ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad pagal taršos leidimą įmonei buvo leidžiama vienu metu įmonės patalpose laikyti ne daugiau kaip 1920 tonų naudotų padangų. Tuo metu įmonė gaisro dieną patalpose buvo sukaupusi daugiau nei du kartus naudotų padangų, t. y. virš 5000 tonų naudotų padangų. Per gaisrą sudegė virš 2000 tonų padangų.
Kelias dienas po gaisro buvo fiksuotas smarkiai padidėjęs oro užterštumas pavojingomis medžiagomis o Alytaus mieste ir rajone buvo paskelbtos ekstremalios situacijos.
Teismui perduotoje byloje Kauno apygardos prokuratūra buvo pateikusi daugiau kaip 5 mln. eurų dydžio civilinį ieškinį dėl valstybės patirtų išlaidų gesinant gaisrą. Bendra civilinių ieškinių suma šioje byloje siekia daugiau kaip 12 mln. eurų.
Padaryta žala aplinkai siekė 6 mln. eurų, o iš padariniams šalinti papildomai iš valstybės rezervo buvo skirta dar 6 mln. eurų.
Kaip yra sakiusi Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė, bendrovės vadovas, žinodamas, kad yra viršyti leistini padangų kiekiai, davė nurodymą jas toliau kaupti ir laikyti tam neleistinose vietose, nepasirūpino gaisro gesinimo sistemų įrengimu patalpose ir tuo, kad padangos būtų kraunamos laikantis priešgaisrinių reikalavimų.