Šiuo metu Skuodo rajone, Aleksandrijoje esantis krovinys vakare, apie 21 valandą turėtų išjudėti ir važiuoti į Židikus Mažeikių rajone už maždaug 23 kilometrų, o iš ten kelionę tęs sekmadienį ryte, BNS teigė „Orlen Lietuvos“ atstovė Kristina Gendvilė.
„Dabar yra Aleksandrijoje, apie devintą (vakare – BNS) pajudės link Židikų ir stos poilsio, toliau maršrutas koreguojamas būtent dėl aukštos lauko temperatūros. (...) Skelbiama techninė pertrauka, iš Židikų išvažiuos sekmadienį ryte“, – BNS sakė K. Gendvilė.
Anot jos, asfaltui įkaitus iki 36 laipsnių krovinį gabenti nesaugu.
„Kadangi turime labai aukštą lauko temperatūrą ir dėl to yra įkaitęs asfaltas, nesaugu gabenti, kol neatvėsta, laukiama vėlesnio laiko. Vakar planuota buvo vežti 19 valandą, buvo laukta iki 21 valandos (...) Asfaltas įkaista iki 36 laipsnių, o kai asfaltas įkaista iki 25 laipsnių, krovinio gabenti negalima, todėl laukiama, kol jo temperatūra nukris, papildomai jis vėsinamas vandeniu“, – kalbėjo K. Gendvilė.
Nuo Židikų iki gamyklos Juodeikių kaimo teritorijoje yra apie 17 kilometrų. Bendrovės atstovė sakė, kad galutinį tikslą reaktorius turėtų pasiekti pirmadienį.
Anksčiau „Orlen Lietuva“ skelbė, jog krovinys į rekonstruojamą gamyklą bus atvežtas rugpjūčio 18 dieną, tačiau maksimalus terminas yra rugpjūčio 25-oji.
„Vėlavimu to vadinti negalima, nes kompanijai „Mammoet Baltic“ yra duota 20 dienų atgabenti, tai nėra vėlavimas. Buvo skelbtas maksimalus grafikas“, – sakė K. Gendvilė.
Reaktoriaus pervežimą Lietuvoje organizuojanti įmonė „Mammoet Baltic“ su Lietuvos automobilių kelių direkcija yra sutarusi, kad įrenginio gabenimo metu keliams padaryta žala bus atlyginta.
Italijoje pagamintas 100 metrų ilgio, 6,5 metro pločio ir 10 metrų aukščio reaktorius specialiu laivu į Klaipėdos uostą buvo atgabentas rugpjūčio 1-ąją ir iškrautas bendrovėje „Bega“, iš ten įrenginys išvežtas rugpjūčio 6-osios naktį. Kartu su jo pervežimui skirtomis specialiomis platformomis jis sveria apie 2,5 tūkst. tonų.
Reaktorius bus montuojamas „Orlen Lietuva“ gamyklos giluminio naftos perdirbimo įrenginyje. Bendrovės vadovas Michalas Rudnickis anksčiau teigė, kad įrenginys gamybą pavers efektyvesne ir leis ateityje dirbti pelningai, nepriklausomai nuo ekonominės situacijos pasaulyje.
Projekto generalinė rangovė yra Didžiosios Britanijos „Petrofac International“. Gamyklos modernizavimo vertė siekia apie 970 mln. eurų.