Darbo partija pirmadienį šaukia neeilinį partijos tarybos posėdį, kuriame bus priimta rezoliucija bei tolesni sprendimai dėl buvusio krašto apsaugos ministro ir koalicijos partnerio Gedimino Kirkilo veiksmų prieš tuometinius partnerius - Darbo partiją, kenkimą šalies nacionaliniam saugumui, Vyriausybės darbo stabilumui 2004-2005 metais.
Pasak partijos pirmininko pavaduotojo Vytauto Gapšio, paaiškėjo tam tikrų naujų aplinkybių, kurias reikia įvertinti.
„Mus pasiekė įvairių nuomonių, pamąstymų, susijusių su bandymais net papirkti frakcijos narius, būtent tuo laikotarpiu, apie kurį kalbama JAV ambasados laiškuose. Faktas akivaizdus, kad tai, kas minima tuose laiškuose, buvo suplanuota ir kryptingai vykdoma, tačiau kol kas daugiau komentuoti nelabai norėčiau, nes partijos vadovybė linksta prie būtinybės kreiptis į teisėsaugą minėtai situacijai tirti. Mūsų nuomone, yra daugiau nei keli epizodai, kur akivaizdžiai pažeidžiami įstatymai“, - teigia V. Gapšys.
Žiniasklaidos teigimu, daugiau nei prieš penkerius metus socialdemokratų deleguotas krašto apsaugos ministras G. Kirkilas siekė daryti įtaką Darbo partijos sprendimams, nors tuo metu Vyriausybėje dirbo išvien su darbiečiais. Skelbiama, kad mintimis apie nesėkmingas pastangas pakeisti Darbo partijos vadovybę su amerikiečiais esą dalijosi tuometis krašto apsaugos ministras G. Kirkilas, 2006 m., po Algirdo Brazausko atsistatydinimo, perėmęs Premjero postą.
„Krašto apsaugos ministras G. Kirkilas ambasadoriui pripažino, kad socialdemokratų bandymai surežisuoti perversmą Darbo partijoje - kurį jis drąsiai ambasadoriui pranašavo prieš savaitę - neįgavo pagreičio. G. Kirkilas vis dėlto pabrėžė, kad Socialdemokratų partija ir toliau vykdys savo planą“, - pokalbį su G. Kirkilu aprašo JAV diplomatai.
Pateikdami savo situacijos vertinimą, JAV diplomatai Viktorą Uspaskichą vadino neabejotinu „labai disciplinuotos partijos“ lyderiu ir abejojo, ar kas nors partijos viduje galėtų jam sudaryti rimtą konkurenciją.