• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo Seimo rinkimų metu ir po jų, sudarant naują valdančiąją daugumą.

REKLAMA
REKLAMA

Anot trijų partijų pirmininkų, šis susitarimas yra pasirašomas atsižvelgiant į susiklosčiusią politinę, ekonominę ir socialinę padėtį Lietuvoje, suprantant  atsakomybę už valstybės ateitį bei siekiant pristatyti rinkėjams išsamią ekonominę, socialinę ir politinę valstybės ateities programą. Opozicinių partijų pirmininkai yra pasiryžę po rinkimų pirmiausia derėtis dėl valdančiosios koalicijos sudarymo tarpusavyje.

REKLAMA

A. Butkevičius: opozicinės partijos elgsis korektiškai

Algirdas Butkevičius patikino, kad visos trys opozicinės partijos elgsis korektiškai rinkimės kampanijos metu ir akcentuos pagrindines Lietuvos problemas ir tai, kodėl jos tiek metų nėra sprendžiamos.

Tarp pagrindinių Lietuvos problemų jis įvardijo emigraciją, nedarbą, energetiką, švietimą ir socialinę apsaugą.

REKLAMA
REKLAMA

Socialdemokratų lyderis atskleidė, kad visos trys partijos tikisi suformuoti naują Vyriausybę.

V. Uspaskich: per rinkimus kalbėsime apie tai, ką darysime ateityje

„Šiandien iš tikrųjų visuomenė yra suskaldyta įvairiais įvykiais, mūsų pagrindas – teikti pozityvą. Šis susitarimas – pradžia. Per rinkimus galėsime nekalbėti blogai vieni apie kitus, o kalbėti apie tai, ką mes darysime ateityje“, - susitarimo partnerį papildė Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskich.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, ar iš tiesų tikisi surinkti tiek mandatų, kad galėtų formuoti Vyriausybę, V. Uspaskich pabrėžė, kad optimistiškai nusiteikęs ne jis, o žmonės, visuomenė, ką rodo sociologiniai tyrimai.

DP pirmininkas paaiškino, kad partijų vadovybė tarpusavyje susitarė, kad daugiausiai balsų surinkusi partija ir formuos Vyriausybę, tai ir atiteks premjero postas.

REKLAMA

Jis patikslino, kad po rinkimų tarp šių trijų partijų bus bendradarbiavimo pradžia, o vėliau jau bus atsižvelgiama į situaciją. Kadangi apklausos šiuo metu rodo, kad per rinkimus daugiausiai balsų surinktų būtent DP, jau dabar  galima daryti prielaidas, kas užimtų premjero postą.

R. Paksas: ne skaldyti, o vienyti, ne griauti, o kurti

„Tvarkietis“ Rolandas Paksas pabrėžė, kad šio susitarimo pasirašymas – netradicinis žingsnis, skatinantis susitarti.

REKLAMA

„Ne skaldyti, o vienyti, ne griauti, o kurti. Partijos žengia pirmą didžiuli politinį žingsnį į būsimos vienybės etapą. Džiaugiuosi, kad toks projektas yra. Tikiuosi, kad šios partijos bus būsimos koalicijos branduolys“,  - kalbėjo jis.

Vertindamas konservatorių pasisakymus, kad tokio pobūdžio susitarimai po rinkimų pasirodo nieko verti, A. Butkevičius pabrėžė, kad tokios konservatorių išsakytos mintys atsiranda dėl to, kad jų reitingai dabar yra patys žemiausi iš parlamente esančių partijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Reikia pripažinti, kad po Seimo rinkimų jiems neteks dalyvauti formuojant valdančiąją daugumą“, - teigė jis.

Populizmo keliu neis

A. Butkevičius pabrėžė, kad nesiruošia siekti tam tikros kėdės, o planuoja sėkmingai pasirodyti rinkimuose.

„Mūsų partija tikrai nėra pasiruošusi eiti populizmo keliu, jei būtų tokia diskusija. Yra realūs mūsų trijų partijų pažadai, mes apie tai ir kalbėsime, ką galime pažadėti, ką galima realiai įgyvendinti ir iš anksto pradėję derybas, nuomonių ir pozicijų derinimą, manau, galėsime daug ką nuveikti“, - vylėsi socialdemokratų lyderis.

REKLAMA

„Šiandien Lietuvoje reikia sudaryti labai normalią valdymo piramidę, kad komanda dirbtų visose institucijose, tiek Seime, tiek Vyriausybėje, tiek kitose institucijose. Permainos šiandien valstybei reikalingos visose sferose“,  - papildė susitarimo partnerius R. Paksas.

R. Paksas neabejoja partneriais

Paklaustas, ar neabejoja socialdemokratų nuoširdumu po to, kai ne visi partijos nariai palaikė įstatymo projektą, atvėrusi R. Paksui kelią į Seimą iš naujo, jis patikino, kad tikisi, jos kolegos yra nuoširdūs.

REKLAMA

„Gyvenimas eina į priekį, kiekviena partija bręsta, vadovai taip pat bręsta, šiandien yra taip, tikiuosi, kad tai yra nuoširdus, konkretus, aiškus situacijos supratimas, tikiuosi, kad šios partijos iš tikrųjų pakeis Lietuvą“,  - komentavo jis.

Susitarimo nuostatos

Siekdamos po 2012 m. Seimo rinkimų sudaryti bendrą valdančiąją daugumą ir suformuoti tripartinę Vyriausybę, partijos susitarė:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1. 2012 m. Seimo rinkimų kampanijos metu laikytis korektiškos, sąžiningos ir skaidrios rinkimų kovos principų.

2. Rinkimų agitaciją grįsti išimtinai partijos rinkimų programos nuostatomis, jų sklaida, taip pat partijos vertybių propagavimu.

3. Sudaryti tripartinę darbo grupę rinkimams ir porinkiminio bendradarbiavimo klausimams spręsti.

REKLAMA

4. Pakartotiniame balsavime vienmandatėse rinkimų apygardose, esant galimybei, remti šį susitarimą pasirašiusių politinių partijų iškeltus kandidatus.

5. Suformuoti tripartinę darbo grupę bendros Vyriausybės programos nuostatoms parengti.

Rinkimai į Seimą vyks spalio 14 d. Darbo partijos, Lietuvos socialdemokratų partijos bei „Tvarkos ir teisingumo“ partijų pirmininkai neabejoja, kad po šių rinkimų šios trys partijos kartu turės absoliučią daugumą Seime.

Trijų partijų vadovai sutarė, kad būsimosios Vyriausybės Premjerą deleguos ta partija, kuri Seimo rinkimuose surinks daugiausia balsų.

M. Ambrazas (nuotr. Elta)M. Ambrazas (nuotr. Elta)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų