Būtinybę kovoti su korupcija ji akcentavo ir per Lietuvos bei Ukrainos prezidentų tarybos posėdį, ir per verslo forumą.
„Pirmosios elektroninės deklaracijos parodė, kiek daug yra šešėlio, kiek daug potencialiai korumpuotos valdžios. Tai vienas iš didžiausių iššūkių. Net laimėjimas kare nepadės pasiekti pergalės, jeigu šalis bus paralyžiuota korupcijos gniaužtuose“, – pirmadienį Ukrainos sostinėje kalbėjo D.Grybauskaitė.
„Verslo ir politikų atsakomybė be galo didelė. Todėl sakiau, kad neigiami tokių reiškinių mastai gali būti žalingesni negu karo pasekmės“, – kalbėjo Lietuvos prezidentė.
Ji tvirtino, kad per trejus metus padaryta labai daug, tačiau tai tik ilgo kelio pradžia.
„Labai gerai, kad Ukraina pradeda valytis, žinoma, tai nepaprasta. Tiek metų imti ir galvoti, kad tai normalu, kad galima apvaginėti savo žmones, aišku, per trejus metus daugelio dalykų nepakeisi. Apsivalymo kelias bus ilgas“, – teigė D.Grybauskaitė.
Ji pripažino, kad ir elektroninis deklaravimas Ukrainoje buvo įvestas po tarptautinio spaudimo.
„Reformos ne visuomet iš vidaus kyla. Bet jeigu Ukraina nori būti europietiška, ji turi būti skaidri ir atsakinga. Ir svarbiausia – nevogti iš savo žmonių“, – sakė Lietuvos vadovė.
Pagal naują įstatymą Ukrainos politikai, pareigūnai, tarnautojai privalo deklaruoti savo turtą ir pajamas internetu. Įvesti elektroninį deklaravimą Ukrainoje reikalavo Tarptautinis valiutos fondas, kitaip atsisakęs suteikti 1 mlrd. dolerių (920 mln. eurų) išmoką.