Šiandien pieno gamintojai susitinka su Ministru Pirmininku ir žemės ūkio ministre, kad aptartų situaciją rinkoje Rusijai įvedus embargą, o perdirbėjams drastiškai sumažinus pieno supirkimo kainas. Kartu su Vyriausybės vadovu ir pieno gamintojais ketinama ieškoti sprendimų situacijai gerinti.
„Turime padėti žemdirbiams išsilaikyti, šis sudėtingas laikotarpis baigsis, tačiau reikia išgyventi 3–4 mėnesius. Svarbiausia išvengti bankrotų ir skatinti ūkininkus nekeisti savo veiklos“, – kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
Penktadienį ministrė lankėsi Briuselyje, kur dalyvavo Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų tarybos posėdyje. Lietuva aiškiai išsakė savo poziciją, kad turi būti suteikta tiesioginė kompensacinė parama žemdirbiams, kuriems dėl embargo labai sumažėjo pieno ir galvijų supirkimo kainos. Ši mintis sulaukė daugelio šalių narių pritarimo.
„Žemės ūkis dabar labiausiai nukentėjo ne dėl savo kaltės, todėl Europos Komisija turi ieškoti visų galimų šaltinių krizės padariniams sušvelninti. Jei nepadarysim to dabar, tai kitais metais paramos reikės dar daugiau“, – kalbėjo visų šalių narių atstovai.
Daugiausia priekaištų iš gamintojų sulaukia pieno perdirbėjai, kurie rugpjūčio mėnesį vienašališkai peržiūrėjo sutartis ir sumažino pieno supirkimo kainas arba visai jas nutraukė.
Nuo Rusijos įvestų sankcijų labiausiai nukentėjo Lietuvos pieno ir mėsos sektoriai, todėl jiems pagalba turi būti suteikta pirmiausiai.