Po sunkios dienos NATO viršūnių kuluaruose – mažiau įtempti susitikimai. Joe Bideną savo rūmuose priima Belgijos karalius Filipas. Parašą svečių knygoje raitantis J. Bidenas galės šį priėmimą palyginti su tuo, kurį jam prieš pora dienų surengė britų karalienė Elžbieta II.
Iš karaliaus rūmų – tiesiai į susitikimą su Europos Sąjungos lyderiais, kurį temdo nesutarimai dėl dar Donaldo Trumpo įvestų muitų užsienio plienui ir aliuminiui. Europos Sąjunga muitus atšaukti, taip pat nuolaidų beveik du dešimtmečius trunkančiame ginče dėl subsidijų lėktuvų gamintojams. J. Bidenas atšauna, kad poste jis tik 120 dienų – visiems nesutarimams išspręsti esą neužtenka laiko.
Visgi šiandien Briuselyje J. Bidenas ilgai neužsibūna ir jau popiet atvyksta į Ženevą, kur ryt susitiks su Vladimiru Putinu. J. Bidenas sako jam vežantis žinutę nuo viso NATO aljanso.
„Sąjungininkams pasakiau, ką perduosiu prezidentui V. Putinui – kad nesiekiu konflikto su Rusija, bet duosime atkirtį, jei Rusija tęs kenksmingus veiksmus. Nenutiks taip, kad neapgintume transatlatinio aljanso ar išsižadėtume demokratinių vertybių“, – sakė J. Bidenas.
Beje, šioje spaudos konferecijoje CNN žurnalistas nepraleidžia progos prieš lyderių susitikimą įpilti žibalo į ugnį – paklausia, ar JAV prezidentas mano, kad V. Putinas yra žudikas.
„Jis praeityje iš esmės pripažino, kad jis buvo, kad yra tam tikrų dalykų, kuriuos jis darytų ar padarė. Bet, žiūrėkite, kai manęs paklausė šio klausimo tiesioginiame eteryje, atsakiau nuoširdžiai. Tik nemanau, kad tai labai svarbu, kalbant apie šį susitikimą, kurio laukiame“, – sako J. Bidenas.
O tai jau V. Putino atsakas į NBC žurnalisto klausimą, kaip jis vertina, kad J. Bidenas yra pavadinęs jį žudiku.
„Paklausykite manęs. Per savo darbo metus pripratau prie išpuolių iš visų pusių ir įvairiuose kontekstuose prie įvairios kokybės ir nuomžumo komentarų. Manęs niekas nestebina. Su žmonėmis, su kuriais dirbame ir ginčijamės tarptautinėje arenoje, nesame jaunikiai ir jaunosios, neturime prisiekti amžinos meilės ir draugystės“, – sakė V. Putinas.
Savo ruožtu Ženevoje jau dygsta barikados ir apsaugos punktai. Pranešama, kad lyderius per susitikimą saugos apie pusketvirto tūkstančio pareigūnų. Likus mažiau nei parai iki susitikimo, Ženevos ežero pakrantė tuštėja – čia užsidaro barai, restoranai ir kavinės, teritorija užveriama ir pėstiesiems, ir mašinoms.