„Tunelis, einantis po Seimu, yra vargingos būklės, ypač dėl hidroizoliacinių perdangų. Ir mes kaip tik baigiame šiuo metu projektavimą, norėtume ruoštis ir darbams. Bet kvailiausia būtų, jeigu miestas padaro savo inžinierinius darbus, sukloja dangą atgal ir po metų Seimo kanceliarija vėl atkasa ir daro estetinius pokyčius. Tai bandome sinchronizuoti veiksmus“, – žurnalistams Seime sakė V. Benkunskas.
„Bent jau išgirdome, kad Seimo vadovybė ir kanceliarija ruošiasi aikštės pertvarkai, fontano atgaivinimui. Tai laukia iš jų pusės daug darbų. Mes pasakėme, kad esame pasiruošę su ekspertinėmis pagalbomis ir informavimu“, – pridūrė jis.
Meras paminėjo, kad šiuo metu yra anksti kalbėti apie lėšas, kurios bus reikalingos projektams.
Aiškinsis, kas turi būti išsaugota Nepriklausomybės aikštėje
Taip pat, anot jo, prieš pradedant darbus Seimo kanceliarija turi įsigilinti ir nustatyti, kas turi būti išsaugota Nepriklausomybės aikštėje, nes kitu atveju, nors aikštė ir būtų atnaujinta, jos vaizdas liktų toks pats.
„Dabar laukia iššūkis Seimo kanceliarijai su Kultūros paveldo departamentu išsiaiškinti, kokios yra saugomos ir vertingos šios aikštės savybės. (...) Tai pirmiausia su paveldosaugos specialistais reikia įsigilinti į tai, kas yra saugoma, kas yra vertybės, o ką iš tikro galima išimti. Jeigu daryti šios dienos teisinės aplinkos sąlygomis remontą, ta aikštė nelabai ir pasikeistų. Nes gal ji atsinaujintų, bet vaizdas būtų toks pats“, – komentavo meras.
P. Saudargas: projektai buvo neskelbti dėl įvairių priežasčių, bet procesai turi būti lygiagretūs
Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas prideda, kad todėl, jog tunelio tvarkymas bus vykdomas iš viršutinės dalies, toks savivaldybės ir parlamento veiksmų koordinavimas yra būtinas. Jis prideda, kad iki šiol aikštės remonto planavimas užtruko dėl joje esančio fontano jurisdikcijos susigrąžinimo.
„Mes kadencijos pradžioje susigrąžinome fontano jurisdikciją, nes metų metais savivaldybė netvarkė. Tai užtruko, projektai skelbti neįvyko dėl įvairių priežasčių, nes procesas trunka ilgiau, negu mes manėme, kad jis truks. Tą reikia ir pripažinti. Bet nepriklausomai nuo to, procesai turi būti lygiagretūs. Savivaldybė turi tvarkyti tunelį. Seimas turi tvarkyti aikštę, suoliukus, fontanus ir panašiai“, – žurnalistams aiškino P. Saudargas.
„Reikia labai aiškiai suprasti, kad tunelio tvarkymas vyktų iš viršaus. Tą reikia labai aiškiai suprasti. Tai jau vieną kartą atkasus, reikėtų sudėti naujas trinkeles kai užkasi. Ir tą mes esame supratę, valstybė tam pritaria“, – sakė jis.
Jis pridūrė, kad dar 2024 m. tikimasi užbaigti projektavimo darbus, o aikštės tvarkymas galėtų prasidėti kitais metais.
„Šiais metais ketinama užbaigti su projektavimo darbais, reiktų kitais metais rangos darbų“, – teigė jis.