• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pareigūnų interesus dėl neišmokėto darbo užmokesčio šimtuose bylų koordinuojantis ir atstovaujantis Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) mano, kad ginčą dėl dalies nesumokėto darbo užmokesčio pareigūnams būtina spręsti ne teisme, o Vyriausybėje ir Seime.

REKLAMA
REKLAMA

2004 – 2008 m. laikotarpiu, vadovaujantis Konstitucijai prieštaraujančiu įstatymu, pareigūnams nebuvo mokama dalis darbo užmokesčio kuomet jie dirbdavo viršvalandžius, taip pat laisvadieniais. Profesinės sąjungos ne kartą ragino Seimą atšaukti dalį pareigūnų darbo užmokesčio leidžiantį nusavinti įstatymą bei inicijavo šimtus teisnių ginčų.

REKLAMA

2009 metų gruodį Konstitucinis Teismas pripažino, jog Valstybės tarnybos įstatymas ta apimtimi, kuria jame nebuvo nustatyta teisinio reguliavimo, pagal kurį būtų buvę galima teisingai atlyginti už darbą vidaus tarnybos sistemos pareigūnams, dirbusiems poilsio bei švenčių dienomis, nakties metu, atlikusiems papildomas užduotis viršijant nustatytą darbo trukmę, kai jiems išmokėtinų priedų ir priemokų suma viršijo Valstybės tarnybos įstatymo nustatytą ribą, prieštaravo Konstitucijai.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, iki šiol nei Seimas, nei Vyriausybė nepaisė šio nutarimo ir tęsė individualius teisminius ginčus su šimtais Lietuvos pareigūnų. Pasak NPPSS pirmininko Vytauto Bako, tokiu valdžios elgesiu akivaizdžiai demonstruojama nepagarba Konstitucijai žmonių nuosavybės teisei nevykdomi valstybės įsipareigojimai savo tarnautojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

NPPSS nuomone, šį klausimą būtina spręsti Seime priimant būtinus teisės aktus, kuriais būtų atkurtos tūkstančių Lietuvos pareigūnų pažeistos teisės. Tai situacija iš esmės niekuo nesiskirianti nuo tos, kuri ištiko pensininkus ir sveikintina, kad valdžia nusprendė sumažintas pensijas atkurti. Šiuo atveju skirtumas tas, kad pareigūnai negaudavo dalies atlyginimo kai sunkmečio dar nebuvo.

REKLAMA

„Jei šiandien ekonominiais sumetimais galima bus pateisinti neteisėtą elgesį tiesiog nemokant žmonėms už atliktą darbą valstybės tarnyboje, rytoj ši nuostata taps norma bet kuriam Lietuvos verslininkui. O poryt kažkas gali nuspręsti, kad galima atimti žmonių nuosavybę tinkamai neatlyginant už ją“, - mano V. Bakas. Tokia tendencija nesuderinama su teisinės valstybės principais, mažina pasitikėjimą teisine aplinka valstybėje, taip dedami pamatai masiniams žmogaus teisių pažeidimams.

REKLAMA

NPPSS parengė būtinus įstatymų projektus, pagal kuriuos Seimas galėtų pripažinti susidariusią maždaug 15 mln. Lt. skolą pareigūnams ir išmokėti ją per tam tikrą laikotarpį  ir išsiuntė juos visiems Seimo nariams.

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas, vienija apie 4  tūkstančius ugniagesių, pasieniečių, policininkų, viešojo saugumo tarnybos pareigūnų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų