Rytoj Lietuvoje toliau lis, dieną kai kur galima perkūnija. Temperatūra naktį kris iki 11–13, pajūryje iki 16 laipsnių, dieną 17–19 laipsnių šilumos.
Maudynės baigiasi antroje rugpjūčio pusėje
Rugpjūčio antroje pusėje naktys vėsta ir tampa ilgesnės, todėl vanduo atšąla ir maudytis jau nebe patartina.
„Maudytis iki rudens tikrai nepatartina, jau apie rugpjūčio vidurį maudynių sezonas eina į pabaigą, jau naktys būna po 4 - 6 laipsnius šilumos, todėl vanduo irgi atvėsta. Nuo ežerų gylio, žinoma, temperatūra priklauso, bet labiausiai nuo oro temperatūros, nes maudomasi yra paviršiniame sluoksnyje, o apatiniai labai stipriai nesimaišo su giliais sluoksniais, srovių čia nėra, tai kad viską čia lemia paviršinė temperatūra, iki rugpjūčio vidurio maudynės galimos”, – kalba hidrometeorologijos tarnybos, hidrologijos skyriaus vyriausiasis specialistas Aleksandras Kajutis.
Jūra dar gali būti pakankamai šilta
Ežerų vanduo labiausiai įšyla liepos mėnesį, o jūra – rugpjūtį.
„Vandens telkiniai labiausiai įšyla liepos mėnesį. Rugpjūtį jau naktys ima ilgėti ir vėsti. Tačiau jūroje šilčiau būna rugpjūčio mėnesį, ji įšyla vėliausiai, bet ežerai ir upės šilčiausi būna liepos mėnesį. Viskas labai priklauso nuo oro temperatūros”, – kalba A. Kajutis.
Vandens telkinių temperatūra
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiomis dienomis įvairiuose vandens telkiniuose yra apie 15–20 laipsnių šiluma. Baltijos jūroje prie Nidos ir Klaipėdos yra apie +18 laipsnių. Ežerų temperatūra yra tokia: Tauragno ežere +16 laipsnių, Totoriškių ežere (Trakuose) yra 20 laipsnių, Kauno mariose (Darsūniškyje) yra +18 laipsnių, Neryje (Vilniuje) +15 laipsnių, Nemune (Druskininkuose) +18 laipsnių, Šventojoje (Anykščiuose) +15 laipsnių, Kuršių mariose +18 laipsnių.
Imunitetą stiprina sportas
Jei norite maudytis ir vėsesniame vandenyje, tuomet svarbu stiprinti imunitetą. Reikia grūdintis, reguliariai palįsti po kontrastiniu dušu, keičiant šiltą ir šaltą srovę, daugiau būti vėsesniame ore. Tačiau gydytoja mini, kad svarbiausias yra nuolatinis judėjimas.
„Naujausių tyrimų duomenimis, imuniteto stiprinimui pagrindinis ir svarbiausias dalykas yra fizinis aktyvumas. O visos kitos priemonės yra mažiau efektyvios. Tai reiškia, kad reiktų būti fiziškai aktyviam ir tada tos ligos nebaisios bus, na ir maudynės vėsiame vandenyje taip pat. Tie kontrastiniai dušai taip pat pripratina organizmą prie vėsesnio oro. Jis naudojamas kaip grūdinimosi priemonė nuo senų laikų, tačiau nėra toks veiksmingas kaip nuolatinis aktyvumas”, – pataria gydytoja Asta Fominienė.