2011 m. Vorčesterio taryba Anglijoje susilaukė tikro pykčio pliūpsnio, po to, kai ji pristatė planus šildyti vietinį baseiną, naudojant perteklinę krematoriumo šilumą.
Redditch'o krematoriumas nuolatos pasiekia 800 °C temperatūrą, kuri pilnai išleidžiama į atmosferą ir lieka nepanaudota, kaip rašoma independent.
Buvo paskaičiuota, kad Abbey Poilsio centras Anglijoje sutaupytų 15 tūkst. svarų per metus, jei naudotų krematoriumo energiją. Tačiau vietinis laidotuvių vadovas pavadino tokius planus „baisiais“ ir „keistais“. Viena vietos sąjunga nutarė, kad tarybos pasiūlymai „buvo liguisti ir įžeidžiantys vietos gyventojus“.
Tačiau šis projektas tęsiasi.
Vorčesterio taryba yra pirmoji Anglijos valdžios institucija, kuri sumanė naudoti šilumą iš krematoriumo kaip atsinaujinančios energijos formą pagal schemą, kuri vėliau laimėjo „Green Apple“ apdovanojimą aplinkos naujovių srityje.
Ši taryba nėra vienintelė organizacija, ieškanti alternatyvių atsinaujinančių šaltinių. Londono mieste yra 500 namų, kuriuose naudojama šiluma, sukurta traukinių, važiuojančių Londono metropoliteno tinklu.
Žmonių kūno šiluma
Vienoje Stokholmo geležinkelio stotyje energija gaunama ne iš ko kito, o iš pačių žmonių. Ventiliacijos sistemos pagalba šioje stotyje kasdien panaudojama 250 tūkst. kasdienių Stokholmo keleivių kūno šiluma.
Nors yra ir kitų vietų, kurios sėkmingai panaudojo kūno šilumą pastatų šildymui. Tačiau didžiausias Stokholmo pasiekimas buvo šios energijos panaudojimas šildant atskirą pastatą - 13 aukštų Kungbrohuset biurų bloką.
Ši sistema kasmet sutaupo 20 proc. šildymo sąnaudų ir lengvai padengia montavimo ir priežiūros išlaidas.
Kava
Architektūros studentas Arthur Kay sukūrė kompaniją pavadinimu Bio Bean, kuri skirta energijos panaudojimui iš kavos atliekų.
Dauguma kavinių išmeta apie 10kg kavos kiekvieną dieną, todėl bendrovės steigėjas sako, kad galima panaudoti potencialią kavos energiją. Kava yra labai kaloringa, tai reiškia, kad ji dega esant aukštai temperatūrai.
Vyro įmonė gamina daugybę produktų, įskaitant kavos blokus, kurie apibūdinami kaip „aukštos kokybės, tvarūs briketai“, kurie idealus, alternatyvus kuras vidaus kaminams.
Kava taip pat gali būti naudojama biodyzelino gamybai, kaip ir šokoladas ir riebalai, kurie iškasami iš kanalizacijos sistemų.
Kai kavos atliekos patenka į sąvartynus, jos susiskaido ir išleidžia metaną, dujas, sukeliančias galingą šiltnamio efektą, kuris yra 28 kartus stipresnis, nei tas, kurį sukelia CO2.
Dumbliai
Nors visi šie atsinaujinančios energijos gavimo būdai atrodo įdomiai, nei viena iš šių technologijų greičiausiai nepasiūlys tiesioginės alternatyvos iškastiniam kurui, kurį mes naudojame šiandien. Tačiau jau seniai buvo tikimasi, kad puikia alternatyva iškastiniam kurui galėtų tapti dumbliai.
Daugeliu atžvilgių dumbliai yra idealus ateities kuras. Jis sukuria daugiau šilumos nei kukurūzai ar cukrus. Augdami dumbliai efektyviai perdirba CO2, kuris būtų išmetamas juos deginant, jiems nebūtina aukštos kokybės ariama žemė, nes dumbliai gali augti labai prastos kokybės vandenyje.
Pasak JAV energetikos departamento, dumbliai gali gaminti 60 kartų daugiau degalų viename akre, nei sausumos gamyklos.
Norint pradėti didelio masto dumblių naudojimą, reikia įveikti daug iššūkių. Reikia apgalvoti visą procesą nuo dumblių atrankos, derliaus nuėmimo, kuro konversijos. Tačiau siekiama pažangos.