• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Eilės pas medikus nenustoja stebinti gyventojų. Štai norint patekti gydymui pas ortodontą Žalgirio klinikoje, siūloma registruotis į 2–3 metų laukimo eilę talonėliui gauti. Įstaiga aiškina, kad dėl gydytojų stygiaus tokia situacija – visoje Lietuvoje, mat konkuruoti su daug didesnius atlyginimu siūlančiais privatininkais niekas neišgali.

Eilės pas medikus nenustoja stebinti gyventojų. Štai norint patekti gydymui pas ortodontą Žalgirio klinikoje, siūloma registruotis į 2–3 metų laukimo eilę talonėliui gauti. Įstaiga aiškina, kad dėl gydytojų stygiaus tokia situacija – visoje Lietuvoje, mat konkuruoti su daug didesnius atlyginimu siūlančiais privatininkais niekas neišgali.

REKLAMA

Vos atsidariusi Žalgirio klinikos interneto puslapį portalo tv3.lt skaitytoja Inga nusistebėjo išvydusi informacinį pranešimą, kad patekti pas gydytoją ortodontą praktiškai neįmanoma. 

Pranešime rašoma, kad „dėl pasikeitusių gydymo įstaigos personalo aplinkybių ir gydytojų trūkumo bei ortodontinio gydymo paslaugų specifikos yra neterminuotai stabdoma naujų pacientų registracija gydytojo ortodonto konsultacijai, klinikoje bus vykdomas tik tęstinis pacientų gydymas“.

Taip pat priduriama, kad su pacientais, kurie po gydytojo ortodonto konsultacijos buvo įrašyti į laukiančiųjų gydymui eile, ir(ar) jų atstovais bus susisiekta priėjus jų eilei, o šiuo metu preliminari laukimo eile gydymui yra 2–3 metai.

REKLAMA
REKLAMA

„Kur tai matyta – vaikui reikia tvarkyti dantis dabar, o jie rašo, kad laukimo eilė net 2–3 metai? Ar tai normalu, kai gydymui yra siuntimas, bet niekaip negali patekti pas daktarą. Teks ieškotis privačiai, kur galės padėti, nors tai tikrai nepigu, kai viską turėtų apmokėti valstybė“, – piktinosi moteris. 

REKLAMA

Poreikis didelis, o personalo nepakanka

Portalas tv3.lt primena, kad tokia situacija Žalgirio klinikoje jau yra daugiau nei metus laiko. Įstaigos direktoriaus pavaduotoja ir klinikos teisininkė Solveiga Pakalkienė apgailestavo, kad šių paslaugų poreikis yra gerokai didesnis, nei galimybės jas suteikti.

„Situacija likusi tokia pati, išėjo viena mūsų gydytojų ilgalaikių atostogų, tad mes turime sumažėjusį personalo kiekį. Dėl to ir buvo priimtas sprendimas nepriimti naujų pacientų, nes objektyviai nebegalime suteikti paslaugų tokiam kiekiui pacientų, koks yra poreikis. 

REKLAMA
REKLAMA

Ortodontinis gydymas yra specifinis tuo, kad trunka pakankamai ilgą laiką – 3, 5 metus, vieną pacientą tenka gydyti ilgai, todėl sukasi tie patys pacientai, ir mūsų žinutė yra tokia, kad šiuo metu gydome esamus pacientus ir nepriimame naujų“, – komentavo Žalgirio klinikos atstovė.

Nuvilioja privatus sektorius

Paklausta, ar matanti kažkokių prošvaisčių, kad situacija pasikeis, pašnekovė vylėsi, kad gal kažkas iš baigiančių rezidentūros studijas sutiks padirbėti Žalgirio klinikoje:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Gydytojai rezidentai dabar baigia savo studijas, netrukus gaus licencijas, tai tikimės, kad galbūt kai kurie iš jų norės pasilikti ir Žalgirio klinikoje, prisidėti prie pagalbos gydant vaikus, kuriems būtinas ortodontinis gydymas, prie tų sudėtingiausių atvejų.“

Tiesa, ji neslėpė – pacientų poreikis ortodonto paslaugoms toks didelis, kad vargiai įmanoma įsivaizduoti, jog pavyks prikviesti užtektinai specialistų.

„Gydytojai ortodontai labai paklausūs privačiame sektoriuje ir ten jų darbo užmokestis skiriasi kartais – gali būti ir 5 kartus didesnis. Negebėjimas konkuruoti su privačiu sektoriumi yra visos Lietuvos problema. Jie gydytojus nuo pirmų rezidentūros metų vilioja ne tik darbo užmokesčiu, bet ir įvairiomis kitomis motyvacinėmis priemonėmis. Deja, viešasis sektorius tokių galimybių neturi.

REKLAMA

Žalgirio klinika nuotr. Dmitrij Kudriavcev/Fotodiena

Dirbantys Žalgirio klinikoje gydytojai ortodontai tiesiog mato prasmę pagelbėti sudėtingiausiems pacientams. Tad finansinę pusę jie stengiasi užsitikrinti privačiame sektoriuje, o čia pasilieka dažniausiai vieną darbo dieną per savaitę. 

Tad mes jau net nesvajojame, kad galėtų ateiti kažkoks gydytojas dirbti pilnu etatu, džiaugiamės ir esame patenkinti, jei bent vieną darbo dieną jie skiria mūsų klinikai. Taigi labai norėčiau pakviesti gydytojus ortodontus prisijungti prie mūsų kolektyvo ir padėti sudėtingiausiems pacientams, kurie turi sudėtingas žandikaulio anomalijas, o vien estetinį dantų gydymo poreikį“, – kalbėjo S. Pakalkienė.

REKLAMA

Eilė pas privatų gydytoją – vos mėnuo

Pasak pašnekovės, nors norinčiųjų patekti pas gydytoją ortodontą kiekis didžiulis, tačiau stoti į 2–3 metų eilę pasiryžta ne visi.

„Nemaža dalis net nesutinka būti įrašyti į laukiančiųjų eilę, jie bando ieškotis gydymo kitur, dažniausiai – privačiame sektoriuje. Bet yra tokių, kurie įsirašo į eilę ir laukia. 

Šiuo metu pacientus įrašome į eilę ir kai tik atsiras laisvi vizitai, esantys laukiančiųjų eilėje bus automatiškai perkelti konkretiems vizitams ir bus informuoti. Šiuo metu laukimo eilė tokia ir neaišku, kiek dar lauksime, kad ji pradėtų judėti greičiau“, – kalbėjo S. Pakalkienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilnietė Rūta (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) portalui tv3.lt patikino, kad dukrai prireikus ortodontinio gydymo net nesvarstė kreiptis į valstybinę įstaigą.

„Dukrai reikia pradėti ortodontinį gydymą, dėti plokštelę, jai 8 metai. Kreiptis į valstybinę įstaigą nesvarstėm, nes girdėjau apie eiles. Dabar privačiai ją priims liepą, rugpjūčio pradžioje jau turėsime plokštelę ir pradėsime gydymą. Gydytoja yra sakiusi, kad kuo ilgiau lauki gydymo, tuo vėliau gali tekti naudoti labiau invazinius metodus, tai nutarėme nelaukti. Kainuos viskas apie 400 eurų“, – pasakojo moteris.

REKLAMA

Portalas tv3.lt primena rašęs, kad situacija su eilėmis ortodontiniam gydymui panaši ir Kauno klinikose.

Nemokamas gydymas priklauso ne visiems

Tiesa, Žalgirio klinikos atstovė pastebėjo, kad gyventojai ne visada supranta, kada paslauga yra kompensuojama valstybės.

„Dažnai manoma, kad atvykus su siuntimu gydymas visiems priklauso nemokamai, bet išties teisės aktai numato labai aiškias diagnozes, kuriems iš tų pacientų ortodontinis gydymas būtų kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.

Tad dažnai būna taip, kad pacientai atvyksta pasikonsultuoti ir yra nustatoma, kad jų diagnozė yra tokia, kur nepriklauso nemokami ortodontiniai aparatai. Kai priklauso, stengiamasi kuo greičiau suteikti paslaugas“, – kalbėjo S. Pakalkienė.

Sovietmeciu to nebuvo. Nuvairavo sonan su savo rinkos ekonomike sveikatos apsaugoj Neprignos Lietuvos valdzia. Brolis lietuvis gobsesnis uz okipanta?
Tai seniai aišku ko siekia dabartines valdžiosSveikatos sistema pagal Amerika Nes pas mus viskas pagal Amerika Privati medicicina štai kur einamaNeturi pinigu tai ir mirk Viskas aišku kai aukso veršis valdo valdžiažmogius
Aš dantis susitvarkiau tik privačiaij klinikoje.Mokejau,o ka daryti.Sutvarkė puikiai ir plokšteles padarė.Esu begalo patenkinta.Yra kita medalio pusė,kad medikai išsilakstė i privačiai mediciną.Nes ten daugiau moka.Baigė mokslus ir i privačią mediciną keturiom lekia.Kas valstybinėje dirbs?Geriau atidirbti baigus mokslus valstybinėje kokius penkis metus,o paskui eik kur nori.Trūkumas buvo ir bus valstybinėje medicinoje.Tokia valdžios politika.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų