Penktadienį A. Anušauskas lankėsi Vyriausybėje ir susitiko su premjere Ingrida Šimonyte. Šeštadienį ministrui numatytas apsilankymas Prezidentūroje ir susitikimas su prezidentu Gitanu Nausėda.
Praėjus apytiksliai dviem valandoms po pirmųjų žinių apie A. Anušausko pasitraukimą Vyriausybės spaudos tarnyba patvirtino, kad penktadienį ministrė pirmininkė I. Šimonytė gavo krašto apsaugos ministro A. Anušausko atsistatydinimo prašymą. Tačiau pakomentuoti padėtį premjerė ketina tik pirmadienį.
Iš pradžių žiniasklaida informaciją paskelbė remdamasi savo šaltiniais. Pavyzdžiui, portalo tv3.lt šaltiniai nurodė, kad ministro susitikimas Prezidentūroje šeštadienį išties susijęs su A. Anušausko pasitraukimu iš ministrų kabineto. Naujienų agentūrai Elta, prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis teigė, kad susitikimo su šalies vadovu pasiprašė pats A. Anušauskas.
Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas naujienų portalui patvirtino, kad šeštadienį ketina susitikti su prezidentu, bet paprašytas atsakyti, ar traukiasi iš pareigų, buvo labai nekalbus: „Iki susitikimo jokių komentarų neskelbiu ir nebūsiu jūsų šaltiniu“.
A. Anušauskas nebuvo pirmasis premjerės I. Šimonytės pasirinkimas krašto apsaugos ministro pareigoms. Derinant ministrų kandidatūras po 2020 metų Seimo rinkimų iš pradžių šalies vadovui buvo pasiūlyta Lauryno Kasčiūno kandidatūra, bet prezidentui dėl jo kilo abejonių, todėl buvo pasiūlytas A. Anušauskas.
„L. Kasčiūną užblokavo G. Nausėda. O Arvydas buvo patyręs Seimo narys, jau ketvirta kadencija, buvęs komiteto pirmininkas, kas solidžiai atrodė. Suveikė ir CV, ir politinė patirtis, solidumas, partijos viduje buvęs Politikos komiteto pirmininkas, Priežiūros komiteto pirmininkas, Tremtinių bendrijos tarybos vadovas. Bet labiausiai suveikė patirtis Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete“, – portalui tv3.lt yra pasakojęs įtakingas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų politikas.
A. Anušauskas konservatorių gretose dažnai sulaukdavo kritikos dėl pernelyg didelio susitapatinimo su kariuomene, kai demokratinėse šalyse būtent politikai turėtų diktuoti darbotvarkę kariuomenei, jam prikišamas pasyvumas rengiant Lietuvą prastiems laikams, jeigu prasidėtų agresija arba hibridinė ataka iš Rusijos, konservatorių susibūrimuose nuolat diskutuojama apie nepakankamai ambicingą ir greitą šaukimo reformą. Ypač nemažai netiesioginės kritikos ateina iš partijos lyderio, užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio pusės.
Remiantis Konstitucija, ministrus premjero teikimu skiria ir atleidžia prezidentas.