Trečiadienį Antikorupcijos komisija (AK) svarstė, kaip reaguoti į Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) išvadas, kurios buvo priimtos gegužės 9 dieną, kai buvo nustatyta, kad AK viršijo savo įgaliojimus ir netgi pažeidė valstybinės paslapties įstatymą.
Žilvinas Šilgalis siūlė nereaguoti į šias išvadas apskritai, nes atėjo laikas baigti žaisti futbolą. Pasak jo, AK turi specialų įstatymą, kurio vadovaudamasi priėmė išvadas, jas priėmė 8 komisijos nariai iš keturių frakcijų. Ž. Šilgalis apeliavo į tai, kad EPK sprendimą priėmė keturiese ir sprendimo priėmime dalyvavo tik dviejų frakcijų atstovai.
„Nereikia nusileisti iki jų lygio, palikime viską, kaip yra“, - siūlė jis.
Petras Gražulis savo ruožtu replikavo, kad abi komisijos taiko dvigubus standartus ir pati AK yra negarbinga.
„Mes patys korumpuoti esame. Mūsų AK politiškai korumpuota“, - tvirtino jis.
Valdančiųjų atstovas Jurgis Razma apskritai siūlė perrinkti EPK pirmininką, kadangi Algimantu Salamakinui būdingas ne visai tinkamas elgesys, ne tik šios temos kontekste.
Aurelija Stancikienė pasiūlė apskųsti patį A. Salamakiną, kadangi buvo prašoma, kad jis nusišalintų nuo sprendimo priėmimo dėl AK, tačiau EPK pirmininkas pats parengė išvadas šiuo klausimu.
Po trumpos diskusijos ir balsavimo visgi komisija nusprendė ignoruoti EPK išvadas ir, kaip pasakė A. Šilgalis, „nepilti vandens ant kažkieno malūno“.
„Kiekviena komisija turi turėti savo nuomonę. Mes veikėme pagal įstatymą ir nemanau, kad turime reaguoti“, - reziumavo Rimantas Jonas Dagys.
Aistros Seime: įžeidinėjimai, įsižeidimai ir kaltinimai arogancija