Juokais po poros įkelta nuotrauka komentatoriai net rašo, kad ką čia mokėti, juk liepą praktiškai nebuvo lietaus. Kaip portalui tv3.lt paaiškino alytiškiai, šią sąskaita jiems išrašė bendrovė „Dzūkijos vandenys“.
Su portalo tv3.lt žurnaliste kalbėję alytiškiai patvirtino mokestį mokantys ištisus metus, tačiau sakė nesuprantantys, kaip įmonė jį skaičiuoja.
Įmonės ekonomikos ir pardavimų departamento direktorius Tomas Valatka paaiškino, kad toks mokestis paprastai taikomas nuosavų namų gyventojams už paviršinių (lietaus) nuotekų šalinimą. Gyventojai nuo savo teritorijų susidarančias lietaus nuotekas išleidžia į „Dzūkijos vandenų“ lietaus nuotekų tinklus.
„Gyventojai, kurie savo nuotekas išleidžia į gamtą ar į paviršinių nuotekų tinklus, jie nemoka už tą paslaugą. Bet tie gyventojai, kurie paviršines nuotekas yra suvedę į buitinių ir gamtinių nuotekų tinklus, kanalizaciją, tai yra apmokestinami, jie moka, kaip už susidariusias nuotekas. Ten nuotekos praeina valymo procesą. Alytuje yra atskira sistema ir nė vieno daugiabučio nėra suvesta į tuos nuotekų tinklus. Retai gyventojai yra legaliai pasijungę, kartais randame, kad būna savavališkai pasijungę ir išleidžia nuotekas į tinklus. Kai surandame, tada jiems du variantai: arba prijungti, arba mokėti“, – tv3.lt kalbėjo T. Valatka.
Anot įmonės atstovo, lietaus mokestis priklauso nuo kritulių kiekio. „Dzūkijos vandenys“ mokestį skaičiuoja pagal iš meteorologų gautą pažymą, kiek jų regione iškrito milimetrų kritulių.
„Kai buvo pakankamai sausa, tada tai buvo centai, o liepos mėnesį kritulių iškrito daugiau, todėl atsirado sąskaitoje didesnė suma ir, matyt, sureagavo gyventojai į tai. Bet nėra taip, kad anksčiau jie už tai nemokėjo, o dabar privalo mokėti“, – aiškino T. Valatka.
Alytuje lietaus nuotekų mokestis surenkamas nuo 1996 metų, bet tik prieš porą metų atsirado vieninga jo paskaičiavimo tvarka visoms Lietuvos įmonėms, teikiančioms paviršinių (lietaus) nuotekų tvarkymo paslaugas. Šiuo metu vadinamasis lietaus mokestis egzistuoja 12 miestų, kiti savarankiškai sprendžia nuotekų tvarkymą. Kai kuriuose tokio mokesčio net nėra, nors jis ir apibrėžtas tam tikruose Aplinkos ministerijos teisės aktuose.