„Mes, politikai, turime daryti išvadas, pertvarkyti ir stiprinti savo gretas. Neslėpsiu ir turiu pabrėžti, kad socialdemokratai tikėjosi didesnio rinkėjų palaikymo, bet galiu suprasti ir tuos, kurie už mus nebalsavo. Turiu pabrėžti, kad po krizės atnešto nuosmukio žmonės tikėjosi greitesnių gerovės permainų“, – BNS spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose pirmadienį teigė A.Butkevičius.
Paklaustas dėl asmeninės atsakomybės ir kas galėtų pakeisti jį partijos lyderio poste, A.Butkevičius sako, kad suvažiavimas, kuriame taryba turės apsispręsti dėl lyderio, vyks kitąmet.
„Bus diskusija partijos taryboje, prezidiume. Kol kas nesu numatęs - pas mus partija nėra tokia, kad kaip ponas Landsbergis gali paskirti anūką (,,..) esame partija demokratiška, tikrai turime keletą kandidatų ir tikimės,kad gana sėkmingai bus išrinktas pirmininkas. Šiandien tikrai nenorėčiau dar įvardinti“, - sakė jis.
Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) skaičiuoja, kad 21 partijos kandidatas pateko į antrąjį rinkimų turą vienmandatėse apygardose. Daugiamandatėje apygardoje po pirmojo turo socialdemokratai liko treti po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVSŽ) ir konservatorių, gavę 14,5 proc. rinkėjų palaikymą.
A.Butkevičius taip pat nemano, kad socialdemokratų populiarumo kritimą galėjo lemti Seimo priimtos liberalios Darbo kodekso pataisos. Jas jis vadino „drąsiu, istoriniu žingsniu“, premjeras taip pat vardijo socialdemokratų Vyriausybės nuveiktus darbus, kaltino žiniasklaidą, kuri esą „skleidė neigiamą informaciją“ ir pripažino, kad „politiniai skandalai užgožė visą pozityvą, kuris buvo pamirštas“.
„Kai kas sako, kad naujasis Darbo kodeksas yra socdemų šūvis sau į koją. Tai aš norėčiau atsakyti: aš manau, kad geriau šūvis sau į koją, nei šūvis Lietuvai į smilkinį“, - kalbėjo A.Butkevičius.
Partijos rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas teisinosi, kad dėl Fiskalinės drausmės įstatymo reikalavimų nepavyko padidinti įšaldytų biudžetinio sektoriaus darbuotojų atlyginimų, padidinti socialinių išmokų neįgaliesiems, socialinėms grupėms.
„Aišku, tai buvo vienas iš faktorių, kur šitie mūsų rinkėjai, kurie balsuodavo už mus, tikėjosi, kad po to, kai buvo sumažinti atlyginimai, ne tik grąžinsime, bet jie pradės judėti. Per aštuoneris metus mes bazinio dydžio nė vieno nepajudinome dėl subjektyvių ir objektyvių priežasčių“, - pripažino jis.
Klausiamas, kokią įtaką partijos palaikymui turėjo į kadencijos pabaigą ypač juntama jo ir prezidentės priešprieša, premjeras tikino, kad buvo pateikta daug informacijos „prasilenkiant su tikrove ir su tiesa“.
„Manau, kad tam tikrą įtaką turėjo, bet, aš manau, tai nebuvo didelė įtaka. Pagal savo asmeninius reitingus - jie mano atžvilgiu yra agana aukšti. Manau, laikas parodys, kur buvo tiesa, kur buvo melas“, - tikino premjeras.
A.Butkevičiui pirmajame rinkimų ture savo apygardoje pavykdavo laimėti nuo 2004-ųjų. 2012 metais už jį Vilkaviškyje balsavo 66,03 proc. rinkėjų, 2008 metais - 63,9 proc., 2004 metais – 57,5 proc. rinkėjų.
Savo sąlyginę nesėkmę Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje, kur daugybę metų buvo išrenkamas pirmajame ture, premjeras aiškino per menku savo parodytu dėmesiu rinkėjams ir vertino tai kaip rinkėjų protestą prieš valdančiuosius.
„Kaip matome, visuose kaimiškuose rajonuose už Valstiečių ir žaliųjų sąjungą balsavo taip, kaip, aš atsimenu, kažkada tikriausiai 1992-1996 metais - buvo tam tikra euforija nebalsuoti už tas partijas, kurios yra ar tuo metu buvo valdžioje, - teigė socialdemokratų vadovas. - Aš kaip ministras pirmininkas rodžiau mažą dėmesį apygardoje, retai susitikinėjau su rinkėjais Vilkaviškyje, o anksčiau aš lankydavausi per mėnesį ir 3-4 kartus. (...) per metus praktiškai neturėjau nė vieno susitikimo su visuomene, matyt, tai atsiliepė neigiamai mano atžvilgiu“.
Premjeras pažymėjo, kad socialdemokratai tikisi dalyvauti valdančiojoje koalicijoje ir yra pasiruošę kalbėti su visomis politinėmis partijomis.