Kalbėdamas apie antradienį Seime pristatytą Vyriausybės veiklos ataskaitą politologas Alvidas Lukošaitis pabrėžė vertinantis ją visų pirma tuo aspektu, kiek jos įžvalgos dėl valstybės raidos ir esamos situacijos sutampa su prezidentės, nes „tada būtų stipresnis impulsas brėžiant ateities gaires, konstruktyvios diskusijos parlamente“.
Kalbėdamas su Balsas.lt žurnalistais politologas sakė, kad Vyriausybės metinė ataskaita yra labai išsami, tačiau „kritiškai įvertinti opozicija tikrai turės galimybių“, o jis pats labiausiai pasigedo dėmesio žmogui.
„Žmogus, pilietis, bendruomenės narys iš tikrųjų pastaraisiais metais išgyveno gana nelengvą periodą, ekonominių ir finansinių įtampų tikrai Lietuvos žmonės patyrė. Tuo metu metinėje ataskaitoje kalbama kitokia tonacija – pakylėtai akcentuojant energetinės nepriklausomybės klausimus, fiskalinės drausmės ir taupymo klausimų sprendimus, verslo sąlygų gerinimą“, – sakė jis.
Politologo teigimu, vis dėlto natūraliai kyla klausimas, kodėl daug žmonių šiandien Lietuvoje nebesuspėja su kainų augimo tempais, mokesčių lavinomis, su mažėjančia pirkimo galia. Tačiau „pakylėtoje“ ataskaitoje apie realius šių problemų sprendimo būdus nekalbama.
„Metinėje ataskaitoje sprendimai yra strateginiai, toliaeigiai. Jie labai priklauso nuo tų, kurie perims ir tęs pradėtus darbus“, – sakė A. Lukošatis. Jis nedrįso teigti, kad juose nėra sprendimų, kaip išgyventi žmonėms šiandien ar rytoj, tačiau sakė, jog „gana dažnai valdžios požiūris būna toks, kad sprendimai yra užprogramuojami tolimesnei ar artimesnei ateičiai, o žmogus yra čia ir dabar, jam reikia išgyventi, rūpintis šeima, vaikais, ir tokios ilgalaikės perspektyvinės projekcijos labai dažnai prasilenkia su žmonių likimais“.
„Tokie dalykai paprastai įvardijami kaip politikos, politikų, valdžių dėmesingumas ir jautrumas žmonių gyvenimui, žmonių problemoms, jų lūkesčiams. Aš nedrįsčiau sakyti, kad tam tikro jautrumo valdžios, vyriausybių Lietuvoje turime. Jautrumo žmonių bėdoms. O pakylėtos, „ditirambinės“ kalbos orientuotos į ilgalaikes projekcijas ir per jas nematyti dabar žmonių patiriamų problemų ir bėdų“, – apibendrino politologas A. Lukošaitis.