• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Vienas didžiausių Lietuvos alaus bravorų „Volfas Engelman“ šiemet švenčia įspūdingą 170 metų jubiliejų. Šia proga, balandžio 12-ąją, „Volfas Engelman“ sulaukė karališko vizito – Kaune apsilankė Jo Karališkoji Didenybė Luitpold Prinz von Bayern.

Vienas didžiausių Lietuvos alaus bravorų „Volfas Engelman“ šiemet švenčia įspūdingą 170 metų jubiliejų. Šia proga, balandžio 12-ąją, „Volfas Engelman“ sulaukė karališko vizito – Kaune apsilankė Jo Karališkoji Didenybė Luitpold Prinz von Bayern.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karališkojo vizito metu bravore buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Šis karališkosios šeimos atstovas gimtojoje šalyje pats valdo alaus daryklą, kuri buvo įkurta 1871 m. Vienas jo protėvių, kunigaikštis Vilhelmas IV, 1516 m. išleido Bavarijos grynumo įstatymą, o kitas, karalius Liudvikas I, buvo legendinio „Oktoberfesto“ iniciatorius. Aludarystės verslas karališkojoje šeimoje gyvuoja dar nuo 1260 m.

REKLAMA

Aludarystės meistrų įvertinimas – įteiktas alaus pasaulio etalonas

Jubiliejaus proga „Volfas Engelman“ paruošė nemažai staigmenų. Viena iš jų ypač patiks alaus gurmanams. Išskirtiniu bravoro sukakties minėjimo metu Bavarijos princas bendrovei padovanojo Alaus grynumo įstatymo sertifikatą su Vokietijos monarchų antspaudu ir pasirašė partnerystės sutartį.

REKLAMA
REKLAMA

Šis įteiktas alaus pasaulio etalonas, anot „Volfas Engelman“ generalinio direktoriaus Mariaus Horbačausko, rodo itin svarbų aludarių įvertinimą ir pasitikėjimą. Vokietijos monarchų palikuonio vizitui ir bendradarbiavimo sutarčiai pasirašyti pasirinkta itin iškilminga data – bravoro 170-asis jubiliejus. Todėl tokią įmonės sukaktį pagerbianti svečio viešnagė pas Kauno aludarius – išties išskirtinis įvykis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„König Ludwig International“ – prekių ženklų savininkė ir licencijas išduodanti įmonė, priklauso Jo Karališkajai Didenybei Luitpold Prinz von Bayern. Taip pat jis yra pavaldžiosios bendrovės „König Ludwig Schlossbrauerei Kaltenberg“ akcininkas.

REKLAMA

„Bavarijos alaus daryklų grupė buvo įkurta 1871 m. Kaltenbergo pilyje. „Volfas Engelman“ bravoras yra ilgiausiai Lietuvoje nepertraukiamai veikianti gamybos įmonė. Todėl mus vienija geriausių aludarystės tradicijų ir ilgametės verslo brandos ryšys. Tačiau jis – ne vienintelis. Bravoro įkūrėjai Rafailas Volfas ir Ferdinandas Engelmanas, prieš atidarydami savo gamyklas, patirties sėmėsi būtent Vokietijoje. Tad mes nuo pat ištakų puoselėjame brandžiausius šio aludarių krašto papročius“, – kalba M. Horbačauskas.

REKLAMA

Iškilmingas bendradarbiavimo sutarties pasirašymas

Balandžio 12-osios rytą bendrus saitus su Bavarijos princu įtvirtino pasirašyta bravorų bendradarbiavimo sutartis. Šiuo dokumentu oficialiai patvirtinta, kad bendrovė gavo Bavarijos monarchų šeimos atstovo pasitikėjimą ir galės virti karališką alų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bavarijos princas taip pat padovanojo Alaus grynumo įstatymo sertifikatą su karališkuoju antspaudu. Svečias į susitikimą atsivežė ir dokumento originalą, kuris vieną dieną eksponuojamas “Volfas Engelman Studijoje“.

„Alaus grynumo įstatymą išleido Wittelsbachų šeimos, kurios palikuonis yra Jo Karališkoji Didenybė Luitpold Prinz von Bayern ir kuri valdo Bavariją nuo 1180-ųjų, atstovas – kunigaikštis Vilhelmas IV. Jis išleido Bavarijos grynumo įstatymą 1516-aisiais ir jis tapo etalonu visam alaus pasauliui. Didžiuojamės, kad jo antspauduotą kopiją dabar turime ir mes, oficialiai gavę leidimą virti Wittelsbachų šeimos įkurto bravoro alų. Tai yra labai svarbus mūsų gėrimų daryklos ir jos galimybių užtikrinti kokybišką alaus virimą įvertinimas. Sulaukę tokio pripažinimo iš karališkosios šeimos atstovo, naująjį produktą pagal autentišką receptūrą jau pradedame gaminti ir netrukus įvesime šį prekės ženklą į šalies rinką“, – pabrėžia M. Horbačauskas.

REKLAMA

Anot jo, tai unikali galimybė pasisemti neįkainojamos patirties iš aludarystės meistrų.

Partnerystė – tik startas

Jo Karališkoji Didenybė Luitpold Prinz von Bayern akcentuoja, kad jo valdomą ir Kaune įkurtą bravorus sieja daugybė saitų. Tai, pasak monarchų atstovo, ne tik geriausių aludarystės tradicijų puoselėjimas, bet ir šeimos papročių tąsa. Šie panašumai ir paskatino savo partneriu pasirinkti būtent „Volfas Engelman“.

REKLAMA

Susitikimo metu karališkosios šeimos atstovas pasakojo, jog tiek jo, tiek „Volfas Engelman“ daryklas sieja vienas pagrindinių panašumų – tai ilgametis šeimos verslas, kurio kilmė jam yra svarbi.

Kaune veikiančią alaus įmonę valdo Suomijos bendrovės „Olvi“, tuo tarpu karališkosios šeimos bravorą įkūrė Aukštutinės Bavarijos kunigaikštis Liudvikas Griežtasis, o garbaus svečio protėvis – Bavarijos princas Liudvikas – 1810 m. spalio 12-ąją, vedęs saksų princesę Teresę, pradėjo „Oktoberfesto“ tradiciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šios vestuvės tapo legendinio Miuncheno festivalio pradžia, taigi aludarystė, jos kultūra ir tradicijos yra tiesiog užkoduotos mūsų genuose. Džiaugiamės, kad galime jas atvežti ir į Lietuvą. Todėl sveikiname „Volfas Engelman“ ir su garbingu jubiliejumi, ir su mūsų bendradarbiavimo pradžia“, – sako Jo Karališkoji Didenybė Luitpold Prinz von Bayern.

REKLAMA

Beje, M. Horbačauskas priduria, kad ši partnerystė yra tik Bavarijos ir Lietuvos aludarių bendradarbiavimo pradžia. Kauniečiai ir miesto svečiai ateityje sulauks dar daugiau naujienų.

„Bavariškos tradicijos mūsų šalyje ypač vertinamos. Lietuviai noriai lankosi bravoro nuo 2020-ųjų organizuojamame „Oktoberfesto“ festivalyje, renginys kasmet tik auga. Didėja ir susidomėjimas bavariškais papročiais, tad juos puoselėti planuojame ir toliau. Ši sutartis - pirmasis didelis startas. Geriausių vokiškų tradicijų pristatymų esame numatę ir daugiau“, – dalijasi planais M. Horbačauskas.

REKLAMA

170 metų jubiliejaus proga laukia dar daugiau staigmenų

Garbingos sukakties proga „Volfas Engelman“ Kaune taip pat atvers išskirtinę erdvę.

Prieš penkerius metus čia pristatyta pirmoji edukacinė erdvė – „Volfas Engelman studija“, kuri sulaukė išties didelio miestiečių bei miesto svečių susidomėjimo. Visgi, greitai studija tapo kiek ankšta augantiems lankytojų poreikiams, todėl pradėjus virimo pajėgumų plėtrą buvo nuspręsta išnaudoti ir vietą, atsiveriančią virš virimo patalpų. Didesniame plote bus galima priimti daugiau žmonių, čia galės vykti koncertai ir kiti renginiai.

REKLAMA
REKLAMA

Taigi, pasitikdamas 170 metų jubiliejų, „Volfas Engelman“ jau netrukus atvers daugiau kaip 5 mln. eurų investicijų pareikalavusį antrąjį bravoro virimo skyrių, virš kurio ir dovana miestui – „Volfas Engelman galerija“.

Virš virimo patalpų įkurdinta erdvė taps koncertinių, edukacinių ir degustacinių renginių vieta, kuri atspindės kaunietiško gyvenimo ritmą. Čia bus galima ne tik susipažinti su gėrimų kultūra, atrasti naujus skonius, bet ir leisti laiką įvairiuose renginiuose.

Naujasis objektas Kauno širdyje išsiskirs tiek interjeru, tiek ir atsiveriančiu reginiu pro langus bei kitais gerai apgalvotais sumanymais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų