• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skaitmeninių knygų platinimas nemokamai internetu gali labiau padidinti knygų pardavimus nei jiems pakenkti, sako rašytojas Paulo Coelho.

REKLAMA
REKLAMA

Brazilų kūrėjas P. Coelho – knygų „Alchemikas“ ir „11 minučių“ autorius – išsakė nuomonę, kad knygų leidėjai turi plėtoti galimybes, kurias teikia internetas, ir nelaikyti interneto savo priešu.

REKLAMA

Knygų pardavimas internetu yra svarbiausia knygų pardavimo kryptis pastaruosius 60 metų, paskelbta neseniai atliktoje apklausoje, kurią užsakė Frankfurto knygų mugės orgenizatoriai.

40 proc. iš 1000 leidybos srities profesionalų (iš daugiau nei 30 valstybių) minėtoje apklausoje pabrėžė, kad internetinė prekyba užgoš tradicinės prekybos būdus iki 2018-ųjų. Tuo tarpu vienas trečdalis respondentų yra įsitikinę, kad taip niekada nenutiks.

REKLAMA
REKLAMA

P. Coelho skaitmenines savo knygų versijas nemokamai internetu platina jau ne vienerius metus. Jo pastebėjimu, tai gerokai padidino jo knygų pardavimus, ypač Rusijoje.

„Jie [skaitytojai, atsisiuntę skaitmeninę knygą – lrt.lt] perskaito keletą puslapių, ir pagalvoja: „O Dieve, daug patogiau nusipirkti knygą nei skaityti ją monitoriuje“. Ir tuomet kulniuoja į knygyną“, – įsitikinęs rašytojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

P. Coelho sako, kad jo tikslas – pasiekti maksimalų skaitytojų skaičių visame pasaulyje. „Internetas [...] sukuria naują būdą dalintis idėjomis“, – kalba jis. Rašytojo teigimu, daugelis leidėjų mano, kad skaitmenizacija mažai ką turi bendro su idėjų ir minčių dalijimusi ir turi daug bendro su autorystės problemomis.

REKLAMA

Gottfriedas Honnefelderis, Vokietijos Leidėjų ir knygų prekybininkų pirmininkas, pabrėžia, kad reikia aiškiau apibrėžti intelektinės nuosavybės teises ir autorų teisių apsaugojimą internete.

„Elektroniniai leidiniai knygų rinkoje atveria daug galimybių. [...] Tačiau mes turime nuspręsti dėl šio pobūdžio informacijos reikalavimų ir pagrindinių sąlygų, todėl kad taisyklės, kurias valdo verslo modeliai, dažnai atsilieka nuo sparčios technologijų pažangos“, – pabrėžė jis.

REKLAMA

Kai kurie žmonės baiminasi, kad knygų leidėjus gali ištikti toks pat likimas kaip ir muzikos industrijos atstovus, kurie kovoja su nelegaliais muzikinių įrašų platinimo kanalais.

Atliktas tyrimas leidžia spėti, kad įplaukos už internetines knygas (pasaulyje) iki 2012-ųjų išaugs iki 291 mln. dolerių (maždaug 727,5 mln. litų) (tuo tarpu 2007-aisiaisi įplaukos tesiekė 3,5 mln. dolerių (maždaug 8,8 mln. litų).   

Pagal naujienų agentūros „Reuters“ informaciją parengė Monika Kutkaitytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų