• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė pianistė Mūza Rubackytė spalio 19 d. 19.30 val rengia koncertą „Wigmore Hall“ Londone.

REKLAMA
REKLAMA

Rečitalio metu kviestiniams svečiams bus pristatyti ir svarbiausi 2009 metų istorijos bei kultūros įvykiai, Lietuvos tūkstantmetis ir Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009. Renginyje, kuris rengiamas kartu su Lietuvos ambasada Londone bei viešąja įstaiga „Vilnius – Europos kultūros sostinė“, dalyvaus Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Vygaudas Ušackas bei viešosios įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ direktorė Elona Bajorinienė.

REKLAMA

Ambasadorius Vygaudas Ušackas: „Tikimės, kad šis Mūzos Rubackytės koncertas vienoje solidžiausių Londono salių sutrauks daug Lietuvos draugų ir padės skleisti žinią apie reikšmingus 2009-ųjų metų įvykius. Siekiame, kad šios kultūros iniciatyvos didintų Lietuvos žinomumą, skatintų mūsų šalies turizmo augimą ir didintų Lietuvos draugų ratą. Juk būtent tokiu būdu dažnai atsiranda ir nauji investiciniai bei bendradarbiavimo projektai. Mūza Rubackytė yra puiki menininkė ir mūsų šalies reprezentuotoja“.  

REKLAMA
REKLAMA

Mūza Rubackytė yra ir viena “Vilniaus – Europos kultūros sostinės 2009” ambasadorių, tačiau Lietuvos kultūros ir atlikimo meno ambasadore ji buvo visuomet, nuo pat mažų dienų, koncertuodama įvairiuose pasaulio kraštuose, skambindama žymiausiose koncertų salėse, įrašinėdama kompaktines plokšteles, dėstydama jauniesiems talentams, propaguodama žymiausio Lietuvos klasikinės muzikos kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą, kuri skambės ir spalio 19 d. „Wigmore Hall“ šalia Šopeno ir Prokofjevo kūrinių.

Unikali pianistė, išaugusi itin muzikalioje šeimoje, Mūza Rubackytė debiutavo septynerių metų, būdama 13 laimėjo respublikinį jaunųjų atlikėjų konkursą įstojo į Maskvos konservatoriją. Studijuodama konservatorijoje laimėjo sąjunginį pianistų konkursą ir koncertavo visoje buvusioje Sovietų Sąjungoje su dirigentais Neeme Järvi, Valerijum Gergijevu, Eri Klaasu ir kitais, tačiau dėl politinių sumetimų nebuvo išleidžiama koncertuoti į Vakarus. Vėliau, devintojo dešimtmečio pradžioje, pianistei buvo suteikta galimybė dalyvauti Liszto – Bartóko pianistų konkurse, kurį Mūza Rubackytė laimėjo 1981 metais. Prasidėjus ‘perestroikai’ pianistė persikėlė gyventi į Paryžių, kur intensyviai koncertuoja, taip pat nuolat grįžta koncertuoti ir į Lietuvą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų