Garsūs menininkai – fotografas Michailas Raškovskis ir skulptorius Romas Vilčiauskas Osle surengė parodą “Processus / Take 1”, kurioje eksponuojama 16 fotografijų ir 5 skulptūros. Paroda atidaryta Norvegijos Operoje, Oslo šiuolaikinio šokio festivalio CODA metu, rugsėjo 29 d., prieš naujausio nacionalinės baleto trupės baleto vakaro premjerą.
Baleto vakaras pavadintas "Start to Finish", jį sudaro trys pirmą kartą Norvegijos žiūrovams pristatomi baletai, sukurti George’o Balanchine’o, Williamo Forsyth’o ir Solo Leono bei Paulo Lightfooto.
Fotografijų ir skulptūrų paroda eksponuojama fojė, taigi žiūrovai, turėdami pakankamai daug laiko per dvi pertraukas, gali ją apžiūrėti ir mėgautis garsių menininkų iš Lietuvos kūriniais šiuolaikinio šokio tema.
CODA, Oslo šiuolaikinio šokio festivalis, ketina tęsti šią tradiciją ir drauge su kas dveji metai rengiamo festivalio spektakliais žiūrovams sudaryti galimybę mėgautis meno kūriniais, tiesiogiai ar netiesiogiai susijusiais su šiuolaikiniu šokiu.
Michailas Raškovskis gerai pažįstamas norvegų šokio mėgėjams, ypač po jo parodos, kurioje buvo eksponuojamos nuotraukos iš Jo Stromgreno spektaklių “Palata” ir “Kelias į Maskvą”. Ši paroda vyko Oslo nacionaliniame teatre, kuriame buvo pristatomas spektaklis “Palata”. Ta pati paroda buvo eksponuojama Arendalyje, “Høholthus” galerijoje. Dar anksčiau Raškovskis eksponavo savo darbus galerijoje “Sporet” Frognerveiene.
Pernai Michailas Raškovskis eksponavo seriją kūrinių Luvre (Paryžius) – į čia vykstančią baleto fotografijos bienalę jis pakviestas ir kitais metais. Savo kūrinius M. Raškovskis rodė Rusijoje, Belgijoje, Suomijoje ir kitose šalyse. Fotografijos, kurias galima matyti parodoje “Processus / Take 1” pavasarį buvo rodomos Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.
Romo Vilčiausko kūriniai Norvegijoje pristatomi pirmą kartą. Tai skulptorius, kaip modelį naudojantis žmogaus kūną – šiuo atveju kūną, šokantį šiuolaikinį šokį. Pernai jis eksponavo klasikinio baleto temomis sukurtas skulptūras Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, skulptūrose ne vienas galėjo atpažinti garsią lietuvių primabaleriną Eglę Špokaitę. Ši paroda sulaukė didžiulio dėmesio.
Parodoje “Processus / Take” pristatomos skulptūros rodomos pirmą kartą – taigi, Osle vyksta pasaulinė premjera.
Henning Høholt