Lapkričio 12 d. Paryžiuje, atsidarė viena garsiausių, nuo 1903 metų kasmet rengiama tarptautinė Paryžiaus menų mugė „Salon D‘Automne", kurioje savo kūrybą taip pat pristatys Lietuvos dailininkas Audrius Gražys.
Dailininko darbas „Vienas už kito“ buvo atrinktas autoritetingos tarptautinės meno ekspertų komisijos ir bus eksponuojamas „L‘Espace Champerret“ parodų salėje iki lapkričio 16 d.
Šioje prestižinėje parodoje bus eksponuojami jau tarptautinį pripažinimą pelnę prancūzų, kitų šalių menininkai, taip pat konkurso būdu atrinkti dailininkai.
Kaip teigia šiandien parodą iškilmingai inauguruosiantis prancūzų kultūros ministras Frederic Mittterand, ši tarptautinė mugė – visada buvo tarsi įvairių meno istorijos epochų veidrodis. Būtent „Paryžiaus rudens salono“ dėka visuomenė atrado magiškus Matiso, Renoiro, Redono ar Cezan o šedevrus, o dabar supažindina naujais šiuolaikiniais meno pasaulio talentais.
Rudens salone bus eksponuojama apie 450 tapybos, skulptūros, grafikos, fotografijos darbų, vyks įvairūs debatai šiuolaikinio meno temomis, pokalbiai su garsiausiais dailės pasaulio atstovais. Į šį saloną kasmet atvyksta žinomi pasaulio meno kolekcininkai, galeristai, kurie ieško naujų meno pasaulio talentų. Ne vienam dailininkui ši jau beveik šimtmetį rengiama tarptautinė menų mugė tapo tramplynu į tarptautinį pripažinimą meno pasaulyje.
Kaip teigė dailininkas Audrius Gražys – džiaugiuosi, kad mano kūrinys buvo atrinktas į šią Paryžiaus meno mugę. Pavarčius ką tik išleistą parodos katalogą, nustebino įdomaus ir kokybiško meno gausa.
Dailininkas Audrius Gražys (g. 1963 m.) - vienas žymiausių Lietuvos abstrakcionistų. Dailininkas surengęs daugiau kaip 30 parodų Lietuvoje, Rusijoje, Portugalijoje, Suomijoje, Danijoje, Brazilijoje, Vokietijoje. Jo darbai taip pat eksponuoti grupinėse parodose Italijoje, Švedijoje, Olandijoje, Turkijoje, Airijoje, Anglijoje, Belgijoje, Austrijoje ir JAV. Audrius Gražys 2003 metais apdovanotas Portugalijos Respublikos prezidento Jorge Sampaio Nuopelnų ordinu (Karininko kryžiumi).
Menotyrininkė Nijole Adomonytė apie menininko kūrybą rašo: "Audriaus Gražio tapyba kildinama iš abstrakčiosios dailės. Autorius, mąstantis vien forma ir nepageidaujantis verbalių komentarų, vis dėlto nėra nebylaus meno šalininkas. Jo kūriniuose nedviprasmiškai pasisakoma apie laikinos būties ir amžinumo konfliktą, baimę nebūties akivaizdoje ir savistabos "čia, dabar" žavesį, pripažįstamas gyvybes baigtinumas ir tikima reinkarnacija."