• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Elektroniniai dienynai Panevėžio miesto ir rajono mokyklose kelią skinasi vis plačiau. Praėjusiais mokslo metais jais naudojosi tik keturių miesto mokyklų bendruomenės, o šiemet iš dvidešimties mokyklų tokius dienynus turi penkiolika ugdymo įstaigų.Rajone tokių mažiau, tačiau jau po Naujųjų daugelyje mokyklų bus bandoma elektroninio dienyno versija. Tiek mokyklų vadovai, tiek mokytojai ir tėvai patenkinti šia technologine naujove, nors iš pradžių būta ir skeptiškų nuomonių.

REKLAMA
REKLAMA

„Žemynos“ pagrindinės mokyklos direktorius Romualdas Grilauskas džiaugėsi, kad mokykloje nuo rugsėjo įdiegta naujovė labai palengvino mokytojų, ypač auklėtojų, darbą, patenkinti ir tėveliai, operatyviai gaunantys visas žinias apie vaiko mokymąsi ir elgesį.

REKLAMA

„Buvome įpratę prie popierinių dienynų ir pažymių knygelių, tad daugeliui buvo kiek neįprasta tokia bendravimo forma, bet ji pasiteisino su kaupu“, – mano R.Grilauskas.

Prisijungę savo slaptažodžiu prie elektroninio dienyno tėvai mato visą informaciją apie vaiką: už kokius darbus gauti įvertinimai, kiek praleista pamokų, kokie užduoti namų darbai ir iki kada reikia už juos atsiskaityti, kada vyks tėvų susirinkimai, prasidės ar baigsis atostogos, kada nebus vienos ar kitos pamokos, įvairias pastabas, komentarus.

REKLAMA
REKLAMA

„Dabar sutaupome ir laiko, ir popieriaus, nes galime perteikti labai greitai ne tik informaciją apie vaiko mokymąsi ir elgesį, bet ir įvairias anketas, pagal kurias vertiname savo veiklą. Informaciją apdoroja sistema, tad labai palengvinamas mūsų darbas. Anketavimu gali pasinaudoti ne tik mokytojai, bet ir tėvai, mokiniai“, – „Sekundei“ teigė „Saulėtekio“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Loreta Valickienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pedagogai, baiminęsi dar didesnio popierizmo, gana skeptiškai žiūrėjo į elektroninius dienynus, kol pradėjo jais naudotis. Jie – didžiausia pagalba klasių auklėtojams, kuriems ne tik tapo lengviau kontroliuoti kiekvieno auklėtinio pamokų lankymą, bet ir atsirado daugiau laisvo laiko, nes nebereikia atskirai pildyti dienyno, paskui – kiekvieno mokinio pažymių knygelę, rengti ataskaitų, o pasibaigus trimestrui ar semestrui skaičiuoti atskirų dalykų ir mokinių vidurkių, mat tai padaro pati sistema.

REKLAMA

„Tai yra savotiška mokytojų kontrolė – aiškiai matyti, kokius darbus kaip auklėtojas nuveikė pedagogas, kita vertus, paprasčiau kontroliuoti ir mokinių mokymosi krūvius, nes mokytojai turi prieš kelias dienas nurodyti, kada bus kontrolinis darbas, vadinasi, per dieną jų negali būti kelių“, – elektroninio dienyno privalumus vardijo L.Valickienė.

Pasak jos, vienintelis minusas tas, kad nebeliko laiko pokalbiams mokytojų kambaryje, nes per pertraukas pedagogai dažniausiai skuba užpildyti dienyną.

Lina Dranseikaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų