• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie mirtį kalbėti vis dar nemalonu, tačiau daktarui James‘ui Adeley tai yra kasdienybė – kasmet jis susiduria su 4 tūkst. mirties atvejų.

Apie mirtį kalbėti vis dar nemalonu, tačiau daktarui James‘ui Adeley tai yra kasdienybė – kasmet jis susiduria su 4 tūkst. mirties atvejų.

REKLAMA

Vyresniojo Lankašyro ir Blackburno koronerio darbas – tirti paslaptingas kai kurių žmonių mirties priežastis, rašo thesun.co.uk.

Pasitaiko itin keistų mirties priežasčių

Jam teko dirbti su daugybe neįprastų mirties atvejų – įskaitant 52 metų moters mirtį, kuri mirė, kai jos pižamos viršutinę dalį prispaudė orkaitė ir ji pasismaugė.

Praėjusiais metais, kalbėdamas apie 52 metų barmenės Jackie Michelle Cottrill mirties tyrimą, jis sakė, kad per beveik 20 darbo metų „niekada nebuvo susidūręs su tokiu neįprastu atveju“.

Daktaras J. Adeley ir jo komanda dokumentiniame filme „Mirties priežastis“ demonstruoja, kaip vyksta nenatūralių, smurtinių arba nežinomų mirties priežasčių tyrimas. Jie atlieka skrodimus, ima liudytojų parodymus, tiria medicininius išrašus.

REKLAMA
REKLAMA

„The Sun“ jis sakė: „Po serialo „Kvinsi“ pasirodymo, visi galvoja, kad koroneris yra patologas, kuris atlieka mirusiojo apžiūrą. Taip nėra, mes tik aiškinamės priežastis. Mes esame tyrėjai, kurie tiria mirtis.“

REKLAMA

Serotonino sindromas

Vienas konkretus atvejis, parodytas laidoje, susijęs su mirties priežastimi, kokios daktaras dar nėra matęs.

Serotonino sindromas pasireiškia, kai organizme susidaro per daug cheminės medžiagos serotonino, dažnai vadinamo „laimės hormonu“. Paprastai taip nutinka, kai vienu metu vartojami antidepresantai ir psichotropinės medžiagos.

Jis sakė: „Šį darbą dirbu jau 18 metų. Su serotonino sindromu dar niekada nebuvau susidūręs. Tai pirmas toks atvejis. Tai labai neįprasta reakcija tarp paskirtų vaistų ir psichotropinių medžiagų. Kūnas kaista, tuo pačiu kaista ir smegenys, kol pasiekia ribą, kai nustoja funkcionuoti, o žmogus miršta.“

REKLAMA
REKLAMA

Kūnas vonioje

Kita paslaptinga byla susijusi su vyro, rasto vandens pilnoje vonioje, mirtimi. Praėjusių metų gruodį policijai paskambino susirūpinęs 48 metų Andrew Milnes‘o kaimynas.

Dokumentiniame filme Lankašyro policijos vyresnysis seržantas Sean‘as Cloherty sakė: „Peržiūrėjau gautą pranešimą apie įvykį ir, atsižvelgdamas į aplinkybes, pamaniau, kad tai įtartina.

Jis gulėjo vonioje, galva buvo panirusi po vandeniu, o dešinė koja buvo permesta per vonios šoną. Patalpose buvo elektrinis dušas, dušo galvutė buvo nuimta ir įmesta į vonią.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pridūrė, kad mirties priežastis galėjo būti paskendimas arba nutrenkimas elektra, nes elektros instaliacija vyro namuose buvo gana prastos būklės.

Taip pat paaiškėjo, kad auka prieš penkis mėnesius pateko į eismo įvykį, kurio metu jį partrenkė sunkvežimis. Jei šie sužalojimai lėmė jo mirtį, dėl to gali būti iškelta baudžiamoji byla.

Nusprendęs, kad būtina atlikti išsamų tyrimą, daktaras Adeley nurodė atlikti skrodimą. Po jo paaiškėjo, kad mirusysis sirgo reta, nežinoma širdies liga, dėl kurios sukniubo, įkrito į vonią ir nuskendo. Daktaras sakė, kad tai „labai neįprastos ir tragiškos mirties aplinkybės“.

REKLAMA

Pavojingi chemikalai

Šių metų pradžioje daktaras Adeley paragino griežčiau kontroliuoti maisto ruošimui naudojamos cheminės medžiagos pardavimą po to, kai jį naudodama nusižudė moteris.

21 metų Victoria Lacey mirė 2020 m. birželį, išgėrusi mirtiną dozę medžiagos, kurios gali įsigyti bet kas, tačiau dėl poveikio kraujui ji yra mirtinai pavojinga.

Dr. Adeley išsiuntė ataskaitą šalies Vidaus reikalų ministerijai, kurioje išdėstė, kad šis savęs žalojimo būdas „sparčiai plinta“, ir įspėjo, kad jei nebus imtasi veiksmų, mirčių gali būti ir daugiau.

REKLAMA

Dr. Adeley anksčiau dirbo ausų, nosies ir gerklės chirurgu, tačiau 1993 m. nusprendė palikti mediko darbą ir įgijo teisininko specialybę, o beveik prieš du dešimtmečius tapo koroneriu.

Jis sakė: „Tai geriausias darbas pasaulyje. Aš padedu žmonėms sunkiausiais jų gyvenimo momentais kuo lengviau susitaikyti su mirtimi ir paaiškinti, kodėl mirė artimas žmogus. Tai labai reikalingas darbas, o būti koroneriu – didelė garbė.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis tęsė: „Kai kurios mirtys yra itin paslaptingos. Pradžioje neturime beveik jokios informacijos ir turime išspręsti galvosūkį. Turime tyrimų atsakymus, patologų, toksikologų, policijos, koronerių, kurie renka liudytojų parodymus, pateiktus duomenis ir bandome sudėlioti dėlionę.

Kai kuriais atvejais pradžioje būna visiškai neaišku, kas nutiko. Aiškiau pasidaro tik gavus daugiau informacijos. Taigi tenka būti detektyvais.“

Daktaras pridūrė, kad visos laidoje parodomos mirtys yra „savaip neįprastos“ ir pridūrė: „Kiekviena iš jų yra tragedija mirusiųjų artimiesiems.“

Nepaisant koronerio pastangų, kai kuriais atvejais žmogaus mirties priežasties taip ir nepavyksta išsiaiškinti, tai lieka paslaptimi net specialistams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų