Moteris papasakojo ne tik kas tuo metu vyksta su mirusiojo kūnu, kuomet jis yra ruošiamas laidojimui, tačiau ir pasidalino detalėmis kaip vyksta velionio paruošimas arba kaip daromas makiažas.
Niujorke gyvenanti Melissa laidojimo namų paslaptis atskleidė savo daugiau nei 500 tūkstančių sekėjų. Ji pasidalino vaizdo įrašu socialiniame tinkle „Tik Tok“. Jame laidojimo namų darbuotoja parodė kaip atrodo tokio darbo užkulisiai.
Daugumai žinoma kaip „Funeral Babe“, Melissa pasakojo, kad prieš pradėdama dirbti laidojimo namuose, ji karjeros laiptus statė dirbdama kirpėja. Dabar ji yra atsakinga už mirusiųjų kūno paruošimą: prausimą, balzamavimą, tvarstymą, kosmetologiją ir priežiūrą karste.
Būdama be galo atvira, Melissa savo sekėjams sako, kad nėra nieko baisaus dirbti laidojimo namuose, anaiptol, ji kai kurias savo pereigas apibūdina panašias į SPA procedūras, rašoma dailystar.co.uk.
@funeralbabe Replying to @sassiecassie96 i love curious minds! #education #hair #spa #embalming #AEJeansSoundOn #WorldPrincessWeek ♬ Tropical Beach(812641) - TimTaj
Darbas laidojimo namuose
Vaizdo įraše, kuris sulaukė daugiau nei 100 tūkst. peržiūrų, Melissa paaiškino:
„Balzamavimas yra tarsi SPA procedūra mirusiam kūnui. Velionio plaukai yra plaunami šampūnų ir kondicionuojami. Nagai taip pat būna sutvarkyti, nukirpti. Taip pat apžiūrima ir ar nėra pastebimai išlindusių ausų, nosies plaukų. Nupešiojame antakius, sutvarkome vyrams ūsus, barzdą. Mes, darbuotojai, esame tarsi asmeniniai stilistai.“
Visgi, moteris paaiškina, kad daryti makiažą velioniui yra sudėtingiau, kadangi skiriasi odos temperatūra.
„Kai žmogus yra gyvas, jo oda yra šilta, o kai miręs – vėsi, todėl kasdienai naudojami makiažo pagrindai netiks dažyti mirusiojo veido. Makiažo pagrindas tiesiog neįsigers“, – pridūrė ji.
Anot Melissos, kosmetika, skirta dažyti velionius dažniausiai būna specifinė, „labai tiršta, kadangi joje yra daug pigmento“, kuris padeda užmaskuoti žymes, pavyzdžiui, mėlynes ant kūno.
Moteris sako, kad dažniausiai velioniui dažyti naudoja lengvą pagrindą ir skaistalus, kad sukurtų natūraliai atrodančią veido spalvą ir šiek tiek skysto akių kontūro.
„Niekada nenaudoju mirusiajam blakstienų tušo, nebent manęs to prašo artimieji. Tačiau su skystu akių pieštuku galiu pasidaryti viršutinį akių pravedimą, jį patamsinti, tada užtepti blakstienas ir atrodys, kad ant blakstienų yra tušas.
Patikėkite manimi, kai velionio akys yra užmerktos, akys būna pagrindinis akcentas. Be to, aš taip pat turiu keistą manija maišyti skirtingų spalvų lūpų dažus. Aš tai darau nuolat, maišau septynias spalvas, kad sukurčiau tikrąją lūpų spalvą“, – sako ji.