Tai dalis vykdomos akcijos „Saugom lydeką“, kurios tikslas – priminti apie lydekų žvejybos draudimo laikotarpį ir svarbą išsaugoti jų populiaciją.

Lydekos – tikros plėšrūnės
Įraše ne tik atsakoma į klausimą, ar lydeka gali praryti antį, bet ir dalijamasi informacija apie jų gyvenimo trukmę bei mitybos ypatumus.
„Lydekos yra plėšrios. Gyvenimo eigoje jos dažniausiai minta žuvimi, tačiau neretai jų racione atsiduria ir pakankamai netikėti mitybiniai objektai, tokie, kaip pavyzdžiui, įvairūs varliagyviai, ropliai plaukiantys per vandens telkinį, tie patys smulkūs žinduoliai, pavyzdžiui, graužikai patekę į vandenį, kartais net ir pakankamai stambūs vandens paukščiai kaip antis“, – vaizdo įraše kalbėjo J. Dainys.
Anot jo, lydekų gyvenimo trukmė priklauso nuo aplinkos, kurioje jos gyvena.
„Daugiausiai išgyvena iki 30 metų, įprastu atveju trumpiau, o neršia kiekvienais metais po subrendimo. Pirmas nerštas paprastai vyksta 3–4 gyvenimo metais“, – sakė jis.
Draudžiama lydekų žvejyba
„Saugom lydeką: Įdomūs faktai su mokslininku Justu Dainiu.
Tęsiantis akcijai „Saugom lydeką“, kalbiname Gamtos tyrimų centro mokslininką dr. J. Dainį, kuris atskleis negirdėtų faktų apie šias plėšrūnes!
Sužinokite: Ar lydeka gali praryti antį? Kiek ilgiausiai išgyvena lydekos?
Primename! Nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d. lydekų žvejyba draudžiama visose valstybiniuose ir išnuomotuose vandens telkiniuose!
Šis draudimas galioja tiek žvejams mėgėjams, tiek verslininkams.
Pastebėję neteisėtą žvejybą, nedelsdami praneškite skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.
Daugiau informacijos apie žvejybos taisykles ir svarbias žvejybos draudimų datas ir kt. rasite žvejybos atmintinėse: https://t.ly/zvejybos-atmintines
Turite aplinkosaugos klausimų?
Galime padėti: +370 700 02022, [email protected]“, – rašoma įraše.
Gresia baudos
Už draudžiamu metu sugautą lydeką gresia administracinės baudos nuo 600 iki 1,5 tūkst. eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.
Taip pat privalu atlyginti 240 eurų žalą žuvų ištekliams už kiekvieną neteisėtai sugautą lydeką.
Jei pažeidimas įvykdytas gamtinio rezervato ar ichtiologinio draustinio vandens telkinyje, žala skaičiuojama taikant trigubą įkainį.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!