• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Ar žinote, kokių būna burnos opelių ir kaip sau padėti, kad jos užgytų greičiau? Mūsų pateiktos priemonės padės apsisaugoti ir nuo atkryčių, nes, kaip rodo statistika, daugybė žmonių kenčia ne tik nuo retkarčiais susiformuojančių aftinių opų, bet ir nuolatinio jų pasikartojimo. Kokių būna aftų ir kokios – dažniausios? Kas gali padėti, kovojant su aftinėmis opomis?

Ar žinote, kokių būna burnos opelių ir kaip sau padėti, kad jos užgytų greičiau? Mūsų pateiktos priemonės padės apsisaugoti ir nuo atkryčių, nes, kaip rodo statistika, daugybė žmonių kenčia ne tik nuo retkarčiais susiformuojančių aftinių opų, bet ir nuolatinio jų pasikartojimo. Kokių būna aftų ir kokios – dažniausios? Kas gali padėti, kovojant su aftinėmis opomis?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokių būna aftų ir kokios – dažniausios?

Aftos pagal savo tipą paprastai skirstomos į tris dideles grupes: mažąsias, didžiąsias ir daugybines aftas. Apie aštuoniasdešimt procentų (vadinasi, didžiąją dalį visų pasireiškiančių burnos opų) sudaro mažosios aftos, kuriom būdingi tam tikri bruožai, pavyzdžiui, jų skersmuo papratai neviršija penkių – dešimt milimetrų ir jų forma būna apvali arba ovali. Dažniausiai visoje burnos gleivinėje jų nesusiformuoja daugiau nei vienas – penki vienetai. Kitas būdingas bruožas – mažųjų aftų centras paprastai būna balkšvos ar pilkos spalvos, o krašteliai – apsupti paraudimo. Jų skausmingumas neretai - varginantis ir trukdantis gerti, valgyti bei kalbėti, vis dėlto jos dažniausiai sugyja per dešimt – keturiolika dienų ir nepalieka jokių liekamųjų reiškinių (randų). 

REKLAMA

Tuo tarpu didžiosios aftos aptinkamos rečiau. Savo išvaizda jos panašios į mažąsias aftas, vis dėlto jų skersmuo gali būti daug didesnis ir viršyti net dešimt milimetrų. Būdingas didžiųjų aftų bruožas – jos itin skausmingos ir gilios, pažeidžiančios ne tik viršutinius, bet ir giliau esančius burnos audinių sluoksnius. Gali susiformuoti ir viena, ir keletas didžiųjų opų. Jos gyja lėtai, gijimas gali užtrukti iki pusantro, o kartais net ir iki dviejų mėnesių, be to, lieka liekamųjų reiškinių – randų. 

REKLAMA
REKLAMA

Likusius dešimt procentų sudaro daugybinės opelės, kurių burnoje gali susiformuoti ir kelios dešimtys ar net visas šimtas. Jų skersmuo – labai mažas, gali neviršyti vos dviejų - trijų milimetrų. Daugybinės burnos žaizdelės, kurios kai kuriuose literatūros šaltiniuose vadinamos herpetiforminėmis opomis, gyja gana neilgai – apie savaitę – pusantros ir šaunu tai, kad paprastai jos randų nepalieka – vis dėlto pirmosios jų susiformavimo dienos gali būti gana nemalonios, nes opelės linkusios susilieti į didesnius ir skausmingesnius telkinius. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kas gali padėti, kovojant su aftinėmis opomis? 

Pateikiame naudingų būdų, kurie padės burnos opeles užgydyti greičiau:

  • Rekomenduojame gerti pakankamai vandens. Geriausia, kai jis šiek tiek vėsus – taip malšinamas skausmas ir uždegimas. Jei gerti iš stiklinės nepatogu, tuomet galima vartoti skysčius per šiaudelį.
  • Svarbu kruopščiai (tačiau jokiais būdais ne per šiurkščiai) rūpintis burnos higiena ir rinktis priemones be natrio laurilsulfato ir alkoholio. Naudokite kokybiškus ir gleivinę sutraukiančius burnos skalavimo skysčius, tačiau įsitikinkite, kad jie tikrai nesausina burnos gleivinės. Puikios sudėtinės dalys – šalavijų ekstraktas, chlorheksidinas ir pan. 
  • Maistas turi būti švelnus ir ne per karštas; labai svarbu, kad jis būtų ir maistingas, ir turintis daug vitaminų bei mineralų. Rinkitės šiltas daržovių sriubas, bananų kokteilius, grūdines košes. Taip opelės užgis greičiau ir tokiu atveju papildomų gydymo priemonių gali net neprireikti.
  • Patyrus didesnį stresą burnoje gali „pridygti“ opelių tarsi grybų po lietaus, tad stenkitės valdyti nervinę įtampą. Tiks sportas, knygos, meditacija, joga, pasivaikščiojimas miške, bendravimas su širdžiai maloniais žmonėmis – išsirinkite sau tinkamiausius būdus. 

Ar žinote, kad sukurta specialių medicinos priemonių, padedančių kontroliuoti burnos opelių sukeliamą diskomfortą?

Aftinės opos specifinio gydymo neturi (paprastai kontroliuojami simptomai ir stengiamasi išvengti atkryčių), tačiau Lietuvos rinkoje yra medicinos priemonė, kuri gali padėti kontroliuoti sukeliamą aftų skausmą ir diskomfortą. Pacientams su pasikartojančiomis aftinėmis opomis dėl ortodontinių plokštelių (ir kitų priežasčių) ypatingai rekomenduojama naudoti medicinos priemones, sudarančias apsaugines plėveles. „Anaftin“® gelio sudėtyje yra polivinilo pirolidono (PVP) ir hialurono rūgšties, sudarančių apsauginę plėvelę. Ji prilimpa prie burnos ertmės ir pažeistoms vietoms sudaro mechaninę užtvarą, taip palengvindama dėl nervų galūnių dirginimo atsirandantį skausmą. Sudėtyje esanti hialurono rūgštis ir alavijai (lot. Aloe vera) paspartina natūralų pakenktų audinių gijimą. Anaftin medicinos priemonių galite rasti vaistinėse – būtinai pasitarkite su gydytoju arba vaistininku dėl jų naudojimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų