• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

33-ejų vilnietė Ana praėjusių metų balandį nuėjo atlikti profilaktinių tyrimų dėl gimdos kaklelio vėžio. Moteris nieko blogo negalvojo, tačiau jau netrukus pasijuto blogai. Galiausiai moteris sužinojo, kad serga retos formos makšties vėžiu, kuris greitai plinta po kūną. Jai padėti galėtų brangus gydymas, kuris jos atveju, deja, nekompensuojamas.

8

33-ejų vilnietė Ana praėjusių metų balandį nuėjo atlikti profilaktinių tyrimų dėl gimdos kaklelio vėžio. Moteris nieko blogo negalvojo, tačiau jau netrukus pasijuto blogai. Galiausiai moteris sužinojo, kad serga retos formos makšties vėžiu, kuris greitai plinta po kūną. Jai padėti galėtų brangus gydymas, kuris jos atveju, deja, nekompensuojamas.

REKLAMA

Vilnietė Ana Kozlovska apsilankė poliklinikoje norėdama atlikti profilaktinius tyrimus dėl gimdos kaklelio vėžio. Kadangi šie tyrimai buvo atliekami profilaktiškai, moteris jokių simptomų nejautė. Tačiau vieną dieną moteriai pasidarė labai silpna. Moteris pamanė, kad galbūt paprasčiausiai pervargo.

„Tada prasidėjo kraujavimas. Savaitę laiko į jį nekreipiau dėmesio, bet vėliau nuėjau į privačią kliniką pasitikrinti. Gydytoja mane nukreipė į Vilniaus gimdymo namus. Manęs tuo metu nepriėmė ir pasakė, kad atvažiuočiau kitą rytą. Kitą rytą mane priėmė, apžiūrėjo, bet pasakė, kad galbūt hormonai kalti, nieko baisaus nėra‟, – pasakoja Ana.

REKLAMA
REKLAMA

Lyg žaibas iš giedro dangaus

Nusiraminusi, kad viskas gerai, Ana paskambinau savo gydytojai, tačiau gydytoja sakė, kad reikia ieškoti toliau. Vėliau moteris sulaukė skambučio iš poliklinikos, kad visgi jai reikia skubiai atlikti pakartotinius tyrimus.

REKLAMA

„Man norėjo paimti biopsiją iš makšties, bet jau negalėjo to padaryti, nes buvo atsiradęs didelis guzas. Mane nusiuntė į Lazdynų ligoninę patikrinimui. Ten mane apžiūrėjo ir paguldė į skyrių. Visą dieną nieko nedarė.

Nebuvau pasiruošusi atsigulti į ligoninę, todėl paklausiau, galbūt gali man perduoti siuntinį, bet tą dieną jau nebebuvo galima. Kitą dieną man padarė magnetinio rezonanso tomografo tyrimą. Čia bjauri istorija, nes po tyrimo gulėjau palatoje, atbėgo medikai, liepė mesti telefoną ir nieko neaiškinę nuvežė į operacinę‟, – pasakoja moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Operacijos metu jai buvo pašalintas 5 cm skersmens auglys. Anai paklausus, ar jis piktybinis, gydytojai iš pradžių nenorėjo nieko sakyti, tačiau jau netrukus patvirtino, kad tai vėžys. Tada prasidėjo ilga ir sunki Anos kelionė, kuri tęsiasi iki šiol.

„Mane perkėlė į Santarų klinikas. Jose sakė, kad Lazdynų ligoninė neturėjo teisės manęs operuoti, bet kaip buvo, taip buvo. Tada man paskyrė švitinimą, chemoterapiją ir brachiterapiją. Reikėjo laukti, kol žaizda užgis, o tada vėl atliko magnetinio rezonanso tomografo tyrimus. Gydytojas man pasakė, kad jeigu kasdien atliktų magnetinio rezonanso tomografo tyrimus, matytų kaip vėžys auga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tada paskyrė dar vieną operaciją. Pasakė, kad ji bus labai sunki, nes vėžys yra pilvo ertmėje šalia šlapimo takų ir storosios žarnos. Mane įspėjo, kad jeigu operacija nepavyktų, man gali visą gyvenimą reikėti nešioti nefrostomą. Mano operacija turėjo trukti nuo 8 valandos ryto iki 14 valandos, bet ji užsitęsė iki 19 valandos‟, – prisimena moteris.

Operacija buvo iš dalies sėkmingą – auglį pašalinti pavyko, taip pat apsaugoti storąją žarną. Visgi, šalinant auglį buvo pažeisti šlapimo takai.

REKLAMA

„Šlapimo takai buvo pažeisti, liko skylė, vaikščiojau su kateteriu. Pirmiausiai reikėjo laukti, nes norėjo gydytojai pažiūrėti, galbūt žaizda pati užsitrauks. Sakė, kad man pasisekė, nes ji pati ėmė trauktis. Po operacijos sunkiai atsigavau – arba kraujo tyrimai blogi, arba nuo nefrostomos pilvo skausmai jaučiami‟, – pasakoja moteris.

Kai situacija atrodė pagerėjusi, Anai vėl buvo atliktas magnetinio rezonanso tomografo  tyrimas. Jo metu pastebėjo, kad anksčiau dešinėje pusėje buvęs vėžys metastazavosi ir išplito į pilvo ertmės kairiąją pusę. 

REKLAMA

„Gydytojai kažką mato ir storojoje žarnoje, bet sunku suprasti, kas ten. Man dabar paskyrė labai stiprią chemiją. Draugė man papasakojo apie imunoterapiją. Pradėjau klausinėti pas gydytojus, kas ir kaip, man pasakė, kad ji galėtų padėti, bet makšties vėžys yra labai retas ir šitos terapijos dėl jo nekompensuos‟, – pasakoja moteris.

Padėtų brangi terapija

Ana yra manikiūrininkė ir prieš ligą dirbo viename iš Vilniaus grožio salonų. Kai moterį staiga paguldė į ligoninę, ji turėjo iškart viską mesti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kai dirbi su individualia veikla, negauni ir nedarbingumo išmokos, nes dėl jos turi mokėti papildomai. Aš to nedariau. Sveikatos draudimą irgi vis nukeldavau rytojui. Vis būdavo: „rytoj, rytoj“. Taip ir nespėjau apsidrausti“, – sako ji.

Tiesa, kai jautėsi geriau, Ana buvo grįžusi į darbą. Nors moteris iš pradžių buvo užsisklendusi savyje ir apie savo ligą kalbėti nenorėjo, tačiau vėliau suprato, kad jos klientų rate yra įvairiausių specialybių žmonių, kurie galbūt galėtų jai patarti, ką daryti arba galėtų pasidalinti savo, savo artimųjų patirtimi.

REKLAMA

Dabar Anai skiriama stipri chemoterapija ir po trijų kursų vėl kartos magnetinio rezonanso tomografo tyrimą. Jeigu auglys bus padidėjęs, reiškia, kad gydymas neveiksmingas, o jeigu bus sumažėjęs - tą patį gydymą tęs ir toliau. 

„Su savo gydytoja bendravau dėl imunoterapijos, ji sakė, kad tai geras gydymas, bet labai brangus. Yra dar ir vieni vaistai, kurie skiriami su chemoterapija. Tie vaistai nekompensuojami, todėl jų neskiria žmonėms. Kai paklausiau, o jeigu mokamai, man pasakė, kad tas vaistas kainuoja 3 tūkst. eurų. Man jo reikėtų chemoterapijos metu, tad kas tris savaites turėčiau sumokėti po 3 tūkst. Bet tokių pinigų aš neturiu.

REKLAMA

Imunoterapija yra daroma ir Lietuvoje, bet kainuoja nemažus pinigus. Iš žmogaus yra paimamas kraujas ir 3-4 savaites su krauju gaminami vaistai, o vėliau tas kraujas supilamas atgal žmogui. Dabar darausi tyrimą ar man imunoterapija tiks. Jis kainuoja 3 tūkst. eurų, nes atliekamas Belgijoje. Mano kraują ir biopsiją siųs į Belgiją, o jie atsakys, ar man gali būti taikoma imunoterapija, kokia chemoterapija gali būti taikoma, kokio tipo vėžys ir pateiks daug kitos informacijos apie mano vėžį‟, – pasakoja moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tenka atsisakyti svajonės

Ana atskleidžia, kad prieš patekdama į ligoninę buvo nusiraminusi, kad viskas gerai. Jeigu ne skambutis iš poliklinikos, moteris būtų toliau ramiai gyvenusi ir neieškojusi ligų.

„Kai tau pasako, kad viskas gerai, nenori toliau ieškoti sau bėdų. Iki operacijos dar tikėjausi, kad viskas bus gerai. Kai sužinojau, kad man vėžys, gyvenimas apsivertė.

Ačiū Dievui, kad turiu 16-metį sūnų. Aš norėjau dar vieno vaiko, bet dabar Dievas jo nebeduos. Pirmiausiai ir buvo skaudu dėl to, kad negalėsiu turėti daugiau vaikų. Vėliau atėjo ir šokas dėl to, kaip dabar keisis gyvenimas‟, – jautriai sako ji.

REKLAMA

Iš pradžių Anai buvo nustatytas 2 stadijos vėžys be metastazių, tačiau nustatyta, kad jis yra linkęs plisti į kitas kūno vietas. 

„Dabar aš neklausiau, kokia stadija yra. Kai sėdėjau gydytojos kabinete ir man pasakė, kad vėžys atsirado kitur, buvo toks šokas, kad jau nebeklausiau gydytojos kas ir kaip‟, – sako Ana.

Moteris vėžiu susirgo praėjusių metų balandį ir nuo tos lemtingos dienos kiekvieną savaitę lankosi pas gydytojus. 

REKLAMA

„Nuolat lankausi ligoninėje, nuolat važiuoju į greitosios pagalbos skyrių, nes dėl pažeisto šlapimtakio man kyla temperatūra. Antibiotikus tiesiog valgau jau 3 mėnesius, nes be jų niekaip. Chemoterapijos metu ir plaukai nuslinko, pykino, silpna buvo.

Man prieš tai buvo paskirti penki chemoterapijos kursai. Penktas buvo toks sunkus, kad galvojau net atsisakysiu šešto, jeigu reikės. Gerai, kad jo nereikėjo. Dabar daro naują chemoterapijos kursą. Antrą dieną po naujos chemoterapijos pakilo temperatūrą, ėmė laužyti kaulus kaip sergant gripu. Trečią dieną negalėjau net ant kojų atsistoti, labai išsigandau, kad jeigu tęsis toliau, tikrai ne gyvenimas bus‟, – pripažįsta Ana.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar moteris turi tik vieną tikslą – pasveikti ir grįžti į tą gyvenimą, kurį jau buvo susikūrusi prieš ligą.

„Nors mano sūnui beveik 16 metų, bet jis vis tiek vaikas ir jam motinos reikia. Dėl jo labiausiai gyventi noriu. Aišku, į darbus norisi grįžti, toliau siekti savo tikslų. atrodo, kad gyvenimas tik prasidėjo, atsistojau ant kojų, o čia iš dangaus liga nukrito.

Norėčiau padėkoti visiems artimiesiems ir geriems žmonės, nes be jūsų nebūtų pagalbos ir manęs, nes aš viena nelaimėčiau šio karo su vėžiu‟, – dėkoja Ana.

Jeigu norite prisidėti prie Anos svajonės ir imunoterapijos gydymo, tą padaryti galite šiais būdais: Banko sąskaita; LT247044000192646616; Ana Kozlovska; PAYPAL: @AnaAngel33 ; Paskirtis: Parama Gydymui

Kažin, kiek yra paaukojus PIS savo žmonėms, ant pjedestalo stovėdama tik ir moka suokti gražiai apie skiepus, kurie neva gyvybes žmonių gelbėja, o kad reikia gelbėt jaunas moteris, čia jai neįdomu, milijonai nurašomi svetimiems, bjauru.
Jos galima moketi ir metu galia,ka ir dare Ana visada,bet nesitikejo kad susirgs.. nelinkiu stsidurti tokioje situscijoje,nors tik tada proto atsirastu nerasyti tokiu komentaru
Draudimą geriau turėti 10 metų per anksti, nei 1 diena per vėlai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų