Nastasija Nasko sako, kad šią idėją sugalvojo atsitiktinai. Praėjus kelioms dienoms po to, kai vasario pabaigoje Rusija įsiveržė į Ukrainą, ji socialiniame tinkle „Twitter“ parašė žinutę, kurioje klausė, ar kas nors, turintis automobilį, galėtų padėti evakuoti pažįstamą iš Charkivo, vieno pirmųjų Ukrainos miestų, kurį apgulė Rusijos kariuomenė.
Surinko daugiau kaip 700 000 JAV dolerių
Kai niekas į šį prašymą neatsiliepė, 23 metų mergina pusiau juokais parašė „Twitter“ paskyroje, kad atsiųs savo nuogos nuotrauką tam, kas galės padėti.
Per penkias minutes jos pašto dėžutėje buvo daugiau kaip 10 žinučių, pasakojo ji „Insider“. Po to, kai ji nusiuntė savo nuogos nuotrauką vyrui, kuris pasisiūlė padėti, jos pažįstamas buvo saugiai išvežtas iš Charkivo.
Praėjus kelioms dienoms po šios situacijos – Tarptautinę moters dieną – N. Nasko ir jos draugė Anastasija Kučmenko įkūrė „TerOnlyFans“ („Ter“ reiškia teritorinę gynybą).
Projektas turi panašų modelį į „OnlyFans“ – prenumerata pagrįstos socialinės platformos, kuri tapo pelningu būdu suaugusiųjų turinio kūrėjams užsidirbti pinigų (ji nėra susijusi su OnlyFans, o bendrovė iš karto neatsakė į „Insider“ prašymą pakomentuoti.)
Tačiau „TerOnlyFans“ svetainėje pinigai keliauja tiesiai Ukrainos kariuomenei, o ne kūrėjams. Per tris mėnesius grupė surinko daugiau kaip 700 000 JAV dolerių (apie 662 126 euro), „Insider“ sakė Nasko.
Prisijungė 35 moterys ir trys vyrai
Didžioji dalis aukų skiriama Ukrainos teritorinei gynybai, tačiau A. Nasko sakė, kad pagal projektą dalis pinigų taip pat buvo siunčiama pabėgėlių ir gyvūnų prieglaudų organizacijoms.
Nuo svetainės įkūrimo pradžios 35 moterys ir trys vyrai, kurių dauguma gyvena Ukrainoje, užsiregistravo siųsti nuotraukas aukotojams. Tik 10 iš jų turėjo ankstesnės patirties su „OnlyFans“, o kiti pasakė N. Nasko, kad nori savanoriškai padėti Ukrainai, sakė ji.
Dauguma aukotojų yra iš Ukrainos, tačiau grupė taip pat gavo pinigų iš žmonių iš Nyderlandų, Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės, sakė N. Nasko. Didžiausia kada nors grupės gauta auka buvo 2 800 JAV dolerių (apie 2648 euro) kriptovaliutos mokėjimas.
Be to, priešingai nei „Onlyfans“, projekto savanoriai nepriima prašymų fotografuoti, sakė N. Nasko: „Mes nesame sekso paslaugų teikėjai, mes stengiamės surinkti pinigų karui.“
Iš Baltarusijos kilusi, bet prieš karą Kyjive gyvenusi N. Nasko „Insider“ sakė, kad didžiuojasi savo unikaliu požiūriu į aukų rinkimą Ukrainai.
„Jaučiuosi laiminga, nes galiu palaikyti žmones Ukrainoje ir parodyti, kad ne visi baltarusiai mėgsta rusus ir kad mes esame geri žmonės. Norime padėti savo kaimynams“, – sakė ji.
Rusijai įsiveržus į Ukrainą, N. Nasko nusprendė palikti Kyjivą ir persikėlė į butą Varšuvoje, Lenkijoje, kur šalia nuolatinio esporto bendrovės rinkodaros vadybininkės darbo valdo „TerOnlyFans“.