• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiemet iš atostogų Lietuvos gyventojai vis dažniau grįžta sužaloti įvairių traumų. Vien besibaigiantis slidinėjimo sezonas šiemet draudikų fiksuojamą traumų kreivę privertė smarkiai šoktelti į viršų. „PZU Lietuva“ bendrovės duomenimis, šį slidinėjimo sezoną traumuotųjų padaugėjo net 15 proc., o išmokoms jiems už sužalotą sveikatą skirta 16 proc. daugiau lėšų.

REKLAMA
REKLAMA

„Daugiausiai nukenčia kelio sąnariai, plyšta kojų raiščiai, lūžta kaulai – šios traumos šiemet buvo pakankamai rimtos ir reikalavo užsienio šalių medikų pagalbos ir ilgalaikio gydymo Lietuvoje. Ypač daug traumų įvyko vasario mėnesį – tai intensyviausias kelionių slidinėti mėnuo. Daugiausiai traumuotųjų parvyko iš populiariausių slidinėjimo kraštų – Austrijos, Italijos ir Prancūzijos“, - konstatuoja „PZU Lietuva“ Žalų departamento Asmens žalų skyriaus ekspertė Alesia Gogoleva.

REKLAMA

Jos manymu, šią traumų augimo tendenciją lemia dvi priežastys. Kaip pirmąją draudimo ekspertė įvardijo kintantį Lietuvos gyventojų įprotį atostogauti - po truputį įprantama atostogauti dukart per metus, todėl populiarėja žiemos atostogos, kuomet išvykstama į žiemos kurortus.

Antra svarbi priežastis – slidinėti, kopti į kalnus ar eiti į žygius išsirengusių turistų darbo užsiėmimas ir požiūris į atostogas. Slidėti ar keliauti į kalnus dažnai vyksta asmenys, dirbantys vadovaujantį, vadybinį ar kitokį darbą, kuris reikalauja daug laiko praleisti sėdint ar menkai judant, o išvažiuojant atostogų tikimasi intensyviai pajudėti.

REKLAMA
REKLAMA

Būtent ši klaidinga nuostata – nuo darbo stalo šokti tiesiai į slidininko ar žygeivio batus – ir atneša didžiausias traumas.

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Ambulatorinės reabilitacijos skyriaus vedėja gydytoja Ieva Slivovskaja sako, kad nemaža dalis traumų įvyksta nepasiruošus intensyvioms atostogoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Didesnės bėdos įvyksta tada, kai slidinėti ar keliauti išvykstama be fizinio pasirengimo. Sėdimą darbą dirbančio žmogaus raumenys, raiščiai staiga gauna didelį fizinį krūvį ir, žinoma, jo neatlaiko. Prieš vykstant atostogų, per kurias reikės intensyviau judėti, būtina bent kelis mėnesius iki kelionės rimčiau treniruotis. Treniruotės turėtų vykti stebint instruktoriui ar kineziterapeutui, kad būtų treniruojami tie raumenys, kurie bus fiziškai labiau apkrauti“, - teigia reabilitacijos gydytoja.

REKLAMA

Pasak jos, išsigydyti patirtas traumas trunka iki pusės metų. Kartais trauma apie save gali priminti ir visą likusį gyvenimą.

Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ ekspertė A. Gogoleva teigia, kad kasmet už patirtas traumas draudimo išmokama vis daugiau – šiemet vien už slidinėjimo sezono traumas sumokėta ir rezervuota 370 000 Lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų